r r r W Gouden ECO award voor Middelburg f Informatiebijeenkomst Middelburgse binnenstad Controle hondenbelasting Parkeergarages krijgen mogelijkheid tot pinbetaling Parkeergarage Achter de Hout tuinen gesloten op vrijdag 12 juni Middelburg opent drie minibiebs Wit In Middelburg moet u belasting betalen voor het houden van een hond. Voor zover bekend betalen vrijwel alle inwoners die één of meer honden hebben dan ook hondenbelasting. Toch is een re gelmatig terugkerende controle nodig om tot een goede uitvoe ring van deze belastingregeling te komen. Medewerkers van het gespecialiseerde bedrijf Legitiem gaan in juni steekproefsgewijs huis-aan-huis controleren. Zij dragen kleding met het bedrijfslogo. Ook hebben zij een legitimatiebewijs waarnaar u kunt vra gen. De controleurs stellen u enkele vragen over het wel of niet hebben van één of meer honden, treffen zij bij u een hond aan die nog niet in het hondenbelastingbestand van de gemeente is opgenomen, dan wordt u alsnog in de gelegenheid gesteld om aangifte te doen. Doet u dit niet, dan kan de gemeente u een boete opleggen. Let op: de controleur vraagt nooit om geld. Er vindt dus geen betaling aan de controleur plaats. Als u niet thuis bent zal de controleur ter plaatse een beoordeling maken over het wel of niet aanwezig zijn van één of meer honden. Bij een ver moeden van de aanwezigheid van één of meer honden, waarvoor geen aangifte is gedaan, wordt een aangiftebiljet achtergelaten. Dit aangifte biljet moet binnen 2 weken ingevuld en ondertekend aan de gemeente worden teruggestuurd. Ook als u geen houder bent van een hond bent u verplicht het aangiftebiljet terug te sturen. Tarief hondenbelasting Volgens de door de gemeenteraad vastgestelde 'verordening hondenbe lasting' betaalt iemand voor het houden van één hond 73,50 per jaar (2015). Mensen die twee honden hebben betalen 147 extra, in totaal dus 220,50. Voor de derde en volgende hond moet per hond nog eens 147 extra betaald worden. Aangeven van een hond Wanneer u een hond heeft, bent u dus verplicht dit aan te geven. Mis schien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. Wij adviseren u daarmee niet te lang te wachten. Het is uiteraard beter, dat u aan uw wettelijke verplichting heeft voldaan voordat de controleur komt. U kunt het formulier om aangifte te doen verkrijgen in de publiekshal van het stadskantoor of downloaden via www.middelburg.nl. Informatie Wilt u meer weten of heeft u nog vragen? Bel dan met een van onze me dewerkers van de Samenwerking belastingen Walcheren en Schouwen- Duiveland, tel. (0118) 67 57 72. In de periode tussen 15 en 19 juni worden de betaalautomaten in de Middelburgse parkeergarages vervangen. Hierdoor wordt het mogelijk om met pin te betalen in de parkeergarages. Tijdens het vervangen kan het zijn dat u niet bij het dichtstbijzijnde auto maat kunt betalen of dat u even moet wachten voordat u kunt afreke nen. Dit is onvermijdelijk in het proces, maar we proberen dit ongemak uiteraard zoveel mogelijk te voorkomen. Op de automaten staat straks aangeven dat zij geschikt zijn voor pinbetaling. Natuurlijk blijft er altijd de mogelijkheid om met muntgeld te betalen. - Op donderdag 11 juni is parkeergarage Achter de Houttuinen vanaf 16.00 tot en met vrijdag 12 juni 24.00 uur gesloten voor auto's. Bezoekers van de binnenstad worden via het parkeerver- wijssysteem verwezen naar parkeergelegenheden elders in de stad. De parkeergarage wordt tijdens de sluiting ingezet als locatie voor de Middelburgse Stadsfeesten. Er wordt op de locatie een dansfeest geor ganiseerd voor de jeugd tussen 12 en 17 jaar. Abonnementhouders van de kelder hebben een brief van de gemeente ontvangen. Is dit niet het geval dan kunt u contact opnemen met de gemeente: 14 0118. Afgelopen zaterdag nam wet houder Chris Dekker namens Middelburg de ECO XXI award in ontvangst. ECO XXI is een stimuleringsprogram ma om duurzaamheid op lokaal niveau voor de verdere verduurzaming. in kaart te brengen en verbeteringen te stimuleren. De beoordeling gebeurt aan de hand van meer dan 20 crite ria. Het geeft goed inzicht in waar de gemeente staat en biedt structuur Gemeente Middelburg heeft eerder in 2012 als eerste Nederlandse gemeente de gouden award ont vangen. www.eco-xxi.nl Foto: Aart van Belzen WÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊM Op woensdag 10 juni om 16.00 uur neemt wijkwethouder Arjan Beekman drie leeskastjes in Middelburg Zuid feestelijk in gebruik. De startlocatie is Am- nestylaan 33. Een leeskastje is een kastje gevuld met boeken, ledereen kan er boeken lenen, lezen, ruilen en/of achterlaten. Deze kastjes hangen bij mensen aan de gevel, staan op palen in de tuin of bevinden zich in een gebouw, zoals in kinderboerde rij de Klepperhoeve. Het idee om leeskastjes in te richten is ontstaan bij wijkbewoners. Het gaat om het idee datje met elkaar een plek beheert waar iedereen boeken kan lenen, ruilen of achterlaten. Met elkaar en voor elkaar dus. Wethouder Arjan Beekman zal op de fiets de drie locaties bezoeken samen met de initiatiefnemers, ledereen is welkom om aan te sluiten om samen de route af te leggen' en het initiatief te ervaren. En wellicht zelf inspiratie op te doen? De openingsroute eindigt in Kinderboerderij de Klepperhoeve waar na de opening van het derde leeskastje een drankje en hapje zal zijn. De minibiebs zijn te vinden aan de Amnestylaan 33, Johan Constatin Matthiasstraat 26 en bij de kinder boerderij. De gemeenteraad van Mid delburg nodigt u uit voor een informatiebijeenkomst over de Middelburgse binnenstad en haar economische betekenis op dinsdag 30 juni. De bijeenkomst is verplaatst van het stadskan toor naar de burgerzaal in het stadhuis. ledereen die zich betrokken voelt bij de Middelburgse binnenstad is van harte welkom. U kunt zich aanmelden vóór 23 juni via griffie@middelburg.nl. De aanleiding voor deze informa tiebijeenkomst is de behandeling van het Actieplan Binnenstad in de gemeenteraad. Ondernemers heb ben de lokale politiek opgeroepen om zich blijvend te verdiepen in de ontwikkeling van de binnenstad. Die handschoen wordt met deze informatiebijeenkomst opgepakt, samen met ondernemers en andere betrokkenen. Het doel van deze avond is om een gezamenlijk beeld te krijgen over de betekenis van de Middel burgse binnenstad voor de lokale en regionale economie. Maar ook om de urgentie voor het nemen van maatregelen (door onderne mers, overheid en andere partijen) te kunnen bepalen. Programma 19.30 uur Opening door de voorzitter, de heer Piet Kraan 19.35 uur Inleiding door de heer Mare Majo- lee namens INretail, de branche organisatie voor ondernemers in de woon-, mode-, schoenen- en sportbranche. Ontwikkelingen en trends op het gebied van de detailhandel. 20.15 uur Inleiding door de heer mr. Folkert Hiemstra van Van Bovèn Advoca ten te Middelburg. De ervaringen in de lokale faillissementspraktijk. 20.30 uur Pauze 20.45 uur Gesprek met de zaal onder leiding van Mare Majolee, met onder andere - de relatie tussen de Middelburg se binnenstad en de Mortierebou levard en het ZEP - het actieplan binnenstad 21.45 uur Afsluiting en informeel samenzijn Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur L.

de Faam | 2015 | | pagina 9