Het woord aan raadslid Willemien Treurniet www.middelburg.nl f i I Veteranendag Omgaan met geldschulden Herkent u het bij uzelf of in uw omgeving? Steeds meer mensen hebben schulden. En dan spreek ik echt niet alleen over mensen uit lagere inkomensklassen. Soms zijn de schulden zo hoog, dat mensen het niet alleen voor elkaar krijgen om de schulden af te lossen. Orionis Walcheren organiseert de workshop 'Schulden regelen'. Workshop 'Schulden regelen' De workshop van Orionis bevestigt dat de financiële situatie van veel mensen zorgelijk is. Eén van de oorzaken is dat sommige mensen moeite hebben met het in kaart bren gen van bijvoorbeeld inkomsten en uitgaven. Dit is essentieel voor inzicht waar men op kan bezuinigen zodat de vaste lasten er niet onder lijden. Denk aan hypotheekkosten, huur, verzekeringen en energiekosten. Het unieke van de workshop 'Schulden regelen' is dat hij niet alleen is bedoeld voor mensen die nu financiële problemen hebben maar voor iedereen, ledereen kan Foto: Aart van Belzen immers te maken krijgen met deze problematiek. Denk bijvoorbeeld aan verandering van uw inkomen door ontslag, scheiding of arbeids ongeschiktheid. Structureel en effectief aandacht Zoals u weet vindt de Christenunie het belangrijk dat er 'structureel en effectief' aandacht is voor mensen die het moeilijk hebben jn onze samenleving. De reden maakt niet uit. Het initiatief van Orionis met deze workshop sluit dan ook volledig aan op onze visie: "Samen aan de slag voor betere financiële en persoonlijke omstandigheden." Keer op keer zijn het de 'zwak keren' in onze samenleving die gedupeerd raken door bijvoorbeeld huurverhoging. Dit geldt ook als ge zinnen een hogere eigen bijdrage moeten betalen door extra (maar noodzakelijke) begeleiding of zorg. Ook deze mensen moeten ondanks deze extra kosten goed verzekerd kunnen blijven voor ziektekosten en dergelijke. Uiteraard blijven we aan de bel trekken bij het signaleren van dergelijke knelpunten. De Christenunie wil niet alleen een overheid die alleen op haar eigen centen let, maar juist ook een over heid die inziet wat inwoners kunnen en moeten besteden. Natuurlijk hoort daar waar nodig ook een helpende hand bij. Voorlopig dus nog genoeg werk aan de winkel! Met vriendelijke groet, Willemien Treurniet Fractievoorzitter Christenunie watreurnietcu@kpnmail.nl Op zaterdag 13 juni vindt de jaarlijkse Zeeuwse Veteranendag plaats in Middelburg. De herdenking start om 13.00 uur op het Abdijplein. Tijdens de herden king houdt burgemeester Harald Bergmann namens alle burgemeesters in Zeeland een toespraak en worden er onder andere kransen gelegd. Na de herdenking vertrekken de veteranen naar de Markt. Zij worden voorgegaan door een stoet oude legervoertuigen en muziekkorpsen. De parade vertrekt om 14.00 uur vanaf de Balans, door de Sint Pieterstraat, over het Damplein, door de Lange Delft. Om 14.15 uur komen zij op de Markt aan, waar vervolgens een eerbetoon aan alle Zeeuwse veteranen plaatsvindt. Verschillende oude oorlogsvliegtuigen zullen dan over de bin nenstad vliegen. Belangstellenden zijn van harte welkom. Na afloop zijn de oude legervoertuigen te bezichtigen en kunnen bezoekers in gesprek gaan met veteranen. Dat kan tot 16.00 uur. Jaarlijks evenement Tijdens de jaarlijkse herdenking betonen we eer aan de Zeeuwse vetera nen en herdenken we de militairen die zijn omgekomen. Een ander doel van dit evenement is de onderlinge verbondenheid en kameraadschap van veteranen, jong en oud, te versterken. De organisatie is in handen van de Stichting Zeeuwse Veteranendag, in samenwerking met de ge meente Middelburg en de provincie Zeeland. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG BESTEMMINGSPLAN "CHURCHILLLAAN" EN VERLENING OMGEVINGSVERGUNNING VOOR DE BOUW VAN EEN WOONZORGCOMPLEX EN PATIOWONINGEN AAN DE CHURCHILLLAAN IN MIDDELBURG In het kader van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene V\fet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit van 8 juni 2015 het bestemmingsplan "Churchill- laan" ongewijzigd heeft vastgesteld. Tevens heeft het college van burgemeester en wethouders op 9 juni 2015 een omgevings vergunning verleend voor de bouw van een woonzorgcomplex en 12 pati'owoningen aan de Churcnilllaan in Middelburg. Het plangebied bevindt zich aqn de zuidoost zijde van de wijk Klarenbeek. Aan de west zijde wordt het plangebied begrensd door de Cnurchilllaan. Ten zuiden van net f bevindt zich een middelbare school t plangebied ooi (CSW). Aan de oostzijde van het plangebied ligt ae Gerrit van der Veenstraat. Aan de noordzijde van het plangebied bevindt zich een zevental vrijstaande woningen. Deze locatie wordt daarmee in een actueel bestemmingsplan vastgelegd en tevens maakt dit plan de realisering van een woonzorgcomplex en patiowoningen mogelijk. De gemeenteraad heeft eerder op 26 januari 2015 besloten om toepassing te geven aan artikel 3:30 lid 1 van ae Wet ruimtelijke orde- ide 'ling gezamenlijk voor te bereiden en te coördineren. Hier gaat het om het bestemmingsplan Churchilllaan en de omgevingsvergunning voor de bouw van een woonzorgcomplex en patiowoningen. Het vastgestelde bestemmingsplan en de verleende omgevingsvergunning liggen vanaf 11 juni 2015 tot en met 24 juli 2015 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor aan cfe Kanaalweg 3 in Middelburg. Het bestemmingsplan en de vergunning zijn tevens digitaal in te zien op onze website www.midaelburg.nl onder bestemmingsplan nen (plannen in procedure). Daarnaast is het ontwerpbestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplarv nen.nl onder plancode NL.IMRO.0687. BPKLACHU-VG01 9in9 jrmiin van ter inzage leg- oep bij de Raad van State worden 1. Van deze mogelijkheid kunnen likmaken: een belanghebbende die een zienswijze tegen het ontwerpbestemmingsplan ot tegen de ontwerp omgevingsvergunning heeft ingediend; een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zijn ziens wijze tegen het ontwerpbestemmingsplan bij de gemeenteraad respectievelijk tegen het ontwerpbesluit omgevingsvergunning bij het college naar voren te brengen; Het beroepschrift moet gestuurd worden naar de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Op dit besluit is de Crisis- en Herstelwet van toepassing. Dit betekent dat de belanghebben de in het beroepschrift moet aangeven welke beroepsgronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de hiervoor genoemde termijn van 6 weken kunnen geen nieuwe beroepsgron den meer worden aangevoerd. Het bestemmingsplan en de omgevingsvergun ning treden in werking daags na afloop van de hiervoor genoemde beroepstermijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlo pige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de V\fet ruimtelijke ordening, is gedaan. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'BINNENSTAD' In het kader van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) ligt het ontwerp bestemmingsplan 'Binnenstad' vanaf 12 juni 2015 tot en met 23 juli 2015 voor een ieder ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor aan ae Kanaalweg 3 te Middelburg. Het bestemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www. middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestem mingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPBNSON01 Het voorontwerpbestemmingsplan 'Binnen stad' heeft reeds van 13 maart 2014 tot 23 april 2014 ter visie gelegen. Het plangebied voor het bestemmingsplan betreft de gehele binnenstad van Middelburg en enkele daar aansluitende gebieden, te weten de stationsomgeving en de omgeving van de Sprencklaan. Een groot deel van het plangebied valt samen met het als beschermd stadsgezicht aangewezen deel van de bin nenstad van Middelburg. Met het nieuwe be stemmingsplan 'Binnenstad' wordt de huidig beheersverordening Binnenstad (vastgesti op 25 juni 2013) geactualiseerd. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbestemmings plan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor net kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoon nummer (01 lé) 67 52 25. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Grenadierweg 31: uitbreiden bedrijfs gebouw (1-6). Klarinetweg 20: aanleggen in/-uitrit (28-5). Molenwater 133: uitbreiden woning (2-6). Ramsburgerweg 2-12: uitbreiden fietsenstalling (23-5). Rijnstraat 6: uitbreiden woning (3-6). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen qeen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): J.W. Thibautstraat 3: bouw aanbouw (1^)- Kanaaldijk 1Amemuiden: plaatsen zonnepanelen (veldplaatsing) (3-6). Mortierestraat 16: plaatsen dakkapel voordakvlak woning (3-6). Noordweg 139: douw bedrijfsloods en aanbrengen geluidsabsorberend overstek (123887) (1-6). Noordweg 139: sloop 3 loodsen en vernieuwen dak van loods (125935) (3-6). Oude Rijksweg 106, Nieuw- en Sint Joosland:Tx)uw loods (1-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningen rechter bij de Rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: functiewijziging op begane grond (uitbreiding detailhandelsfunctie met zachte (dag)horeca i.v.m. voornemen tot plaatsen terras aan Marktziide); Locatie: Markt 29 te Middelburg; Nieuwe uiterste beslisdatum: 5 augustus 2015. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevings recht (Wabo) voornemens zijn een omge vingsvergunning te verlenen: Voor: het bouwen van een ligboxenstal. Locatie: De Blikkendijk 1Amemuiden. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 11 juni 2015 gedurende zes weken, van 11 juni 2015 tot en met 22 juli 2015, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Mid delburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (0118) 67 52 84. Belanghebbenden lopen het risico nietontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekena dat hij de volgende exploitatiever gunning als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Markt 35 (1-6). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en te vens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorzie ning vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-Westfirabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. WET MiUEUBEHEER Burgemeester en wethouders hebben de navolgende meldingen ontvangen. Op grond van het "Besluit algemene regels voor inrich tingen milieubeheer" (Adiviteitenbesluit) van: Diodeweg 2: Connexxion NV voor het plaatsen van een bovengrondse dieseltank en het verplaatsen van de milieucontainer. J.V. Sprengerlaan 5: Mevrouw J.C.A. de Winter voor het bouwen van een woonzorgvoorziening (Villa Rittenborgh). Kalverstraat 1Tandartsenpraktijk Schotel voor het oprichten van een tandart senpraktijk. Lange Delft 125: II Pranzo voor het oprichten van een horecabedrijf. Markt 29: Bakkerij Jan Schrieks BV voor het oprichten van een bakkerij met voedselbereiding. Nieuwe Kleverskerkseweg 5: Land Cars NL voor het oprichten van een bedrijf voor onderhoud, reparatie en verkoop van auto's. Noordmonsterweg 1Werkcentrum Gered Gereedschap voor het oprichten van een werk-/leer-bedrijf voor psychiatri sche en psychosociale personen. Noordweg 139: De heerJ.K. Poppe voor het uitbreiden van het bedrijf met een bedrijfsloods. Oude Vlissingseweg 135: De Visser A.G.F. voor het wijzigen van het bedrijf (boerderijwinkel). Wijngaardstraat 7-1 IA: Restaurant Scherp voor het uitbreiden van het restau rant en het maken van 4 logieseenheden. Op grond van het "Besluit lozen buiten inrichting" (Adiviteitenbesluit) van: Noordmonsterweg, Ramsburg en Heerlijkheidsweg (Ramsburg): Ge meente Middelburg voor het (tijdelijk) lozen van grondwater op de riolering i.v.m. civiele werkzaamheden.

de Faam | 2015 | | pagina 8