Wake up call voor de gemeente Bram naar finale wiskunde De Faanf ari Samen één Meelopen met de krant m PVDA Middelburg heeft het College gevraagd nadrukkelijk kennis te nemen van het jaarverslag van de Voedselbank. MIDDELBURG - Daaruit bleek een stijging van 27% van de vraag. PVDA fractievoor zitter Den Doelder zag, in het licht van de aangekon digde bezuinigingen, de bui al hangen en stuurde een' wake up call. De Stich ting Voedselbank Walche ren, waarvoor Middelburg het centrale uitgiftepunt is, draait op vrijwilligers. Ook de aanvoer van voedselpro ducten die worden uitgege ven is kosteloos. Inperking van de gemeentesubsidie zou meteen ten laste komen op de vaste kosten zoals; be huizing, gas, licht en water. Daarop beknibbelen kan niet volgens PVDA. Zij wijst het College op de noodzake lijkheid van de voedselbank. En zij pleit voor het ontwik kelen van armoedebeleid. Onderzoek wijèt uit dat ar moede niet alleen een tekort aan geld is. Het heeft ook te maken met een gebrek aan perspectief. Zonder dat MIDDELBURG - De 11-jarige Bram Lelieveldt van de Al gemene Basisschool in Mid delburg heeft een zeer goede score behaald bij de jaar lijkse Kangoeroe-wiskunde- wedstrijd: hij behoort tot de dertig beste leerlingen van Nederland in zijn leerjaar. De achtstegroeper is daar om uitgenodigd om deel te nemen aan de Kangoeroe SMART-finale donderdag 11 juni in science-center Nemo in Amsterdam. De W4Kan- goeroe reken- en wiskunde- wedstrijd wordt jaarlijks in maart gehouden in ruim 55 landen. In Nederland deden dit jaar meer dan 110.000 leerlingen mee aan de wed strijd, wereldwijd zijn er ontstaan sociale uitsluiting, isolement en ongewenste gedragspatronen. In gesprek met Voedselbank Middel burg geeft een vrijwilliger aan: "Sommige mensen ko men hier voor de gezellig- zo'n 6 miljoen deelnemers. Aan de wedstrijd kunnen leerlingen meedoen van groep 3 tot en met 8 van de heid. Ze drinken een kopje koffie en maken een praatje. Laatst zei iemand 'dit is elke week voor mij een uitje'. Dat zet je toch aan het denken?" Gemeentes kunnen er niet meer omheen. Voedselban- i basisschool en uit de klas sen 1 tot en met 6 van alle schooltypen van het voort gezet onderwijs. ken maken zichtbaar dat burgers buiten het systeem vallen, erwijl de lagere over heid blijkbaar niet in staat of bereid is om een deel van haar minder fortuinlijke burgers een passende voor- MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek opent binnen kort het Writing Lab, een initiatief van enthousias telingen op het gebied van lezen en schrijven. In het Writing Lab kunnen stu denten/leerlingen van alle onderwijsinstellingen in Zeeland samenkomen en hun literaire talenten ont wikkelen. De fysieke plek in de Zeeuwse Bibliotheek zal in september openen, bij aanvang van het nieuwe collegejaar. Als eerste pro ject introduceert het Wri ting Lab een essaywedstrijd. De winnaar van deze wed strijd zal een journalist voor één dag zijn en zijn of haar essay gepubliceerd zien in een landelijke krant. Het on derwerp van het essay is of er een toegevoegde waarde is in een informele verhou- ziening en perspectief te bieden. De Voedselbank is onder deel van een samenwer kingsverband. ding tussen professor en leerling op University Colle ges en wat deze waarde dan zou zijn. De essaywedstrijd is bedacht door een leerling van University College Roo- sevelt. Het doel van het Wri ting Lab is om studenten die geïnteresseerd zijn in schrij ven een plaats te geven waar zij ruimte hebben om niet alleen te schrijven, maar ook eikaars werken te lezen en te discussiëren. Het zal ruimte bieden aan allerlei literaire activiteiten, zoals poëziewedstrijden, schrijf- workshops, lezingen van schrijvers, een talkshow en uitgeversessies. De wedstrijd loopt tot 3 juli middernacht. De winnaar wordt op 8 juli bekendgemaakt. Deelname is open voor iedereen, in zendingen kunnen gestuurd worden naar rasa@ucr.nl. weeeNeR Media KORT NIEUWS Publiek stemt op Zeeuwse posters MIDDELBURG - CBK Zee land presenteert tot en met woensdag 8 juli een over zicht van posters die in 2014 door Zeeuwse vorm gevers zijn ontworpen of in opdracht van Zeeuwse bedrijven/instellingen zijn ontwikkeld. Het pu bliek en een vakjury be oordelen de posters. De uitslag wordt op vrijdag 13 juni om 12.00 uur be kend gemaakt. Bewonde raars van de posters kun nen hun stem persoonlijk uitbrengen bij CBK Zee land aan de Balans, de Zeeuwse Bibliotheek of bij De Drvkkery in Middel burg, waar de posters ook te zien zijn. Via de website van de PZC, www.pzc.nl/ poster is het mogelijk om online te stemmen. Oerendhard en muziek na afloop 2015 houdt MTC Free- Birds voor de 4e keer de FreeBirds Zeeland Tour. De tocht vertrekt vanaf de Karolingenburght in Oost- Souburg. De be doeling is om van de FreeBirds Zeeland Tour een jaarlijks terugkerend motorevenement te ma ken, waar liefhebbers van blinkend chroom, stevige rockmuziek en een hapje en drankje na afloop hun hart op kunnen halen. Op de website www.mtc-free- birds.nl en www.souburg. nl staat het programma. De eerste 150 deelnemers krijgen gratis koffie met een zeeuwse bolus van Bliek Meesterbakkers. In schrijven tourrit vanaf 10.30 uur. Aan het eind van de dag wordt een geldbedrag overhandigd aan een medewerker van het KWF Kankerfonds. De zee op met de Zonnebloem VLISSINGEN - Qe Zonne bloem afdeling Vlissingen houdt zaterdag 13 juni haar jaarlijkse boottocht. Het inschepen is aan de Piet Heinkade vanaf 8.30 uur. De boot vertrekt om 9.00 uur. Rond 17.00 uur zal de boot weer aanme ren aan de Piet Heinkade. Tijdens deze boottocht worden opvarenden ver zorgd met kopjes koffie of thee, drankjes en een heerlijke warme maaltijd. Tijdens deze boottocht wordt de muziek verzorgd door een accordeonduo. Kaarten voor deze geheel verzorgde dag kosten 32,75 euro per persoon en zijn te bestellen bij Gerda van Ombergen via 0118- 465598 of 06 50522057. Aangepaste dienst VLISSINGEN - In de Schaaps kooi in Papegaaienburg in Vlissingen is een bijzon dere kerkdienst op zondag 14 juni. De kerkdienst is voor mensen met en zon der beperking en begint om 14.30 uur. Combo Glo- rify verleent zijn mede werking. COLUMN BURGEMEESTER LETTY DEMMERS Sinds 1996 heeft Vlissingen een ste denband met Ambon. En dat is niet zomaar toevallig. Nadat in 1951 de eerste groep Molukkers naar Nederland kwam, hebben zij zich op drie plaatsen in Vlissingen, Oost- en West Souburg in zogenaamde woonoorden gevestigd. En uiteindelijk in de Molukse woonwijk in Oost-Souburg. Zij hebben onze cultuur in Vlissingen verrijkt. Vlissingen, havenstad, een stad met de blik op de wereld. Als het ware een smeltkroes waar heel veel verschil lende mensen samenleven. Eén van de belangrijkste rode draden in onze 700 jarige geschiedenis - de voortdurend van samenstelling wisselende bevolking. Vrijdag 29 mei vierden we de stedenband met Ambon in het stadhuis. Alles in het teken van elkaar opnieuw ontmoeten, met elkaar praten, herinneringen delen en eikaars verschillen zien, erkennen, maar vooral respecteren. Een stedenband, die het mogelijk heeft gemaakt dat een oogarts, een uroloog en een plastisch chirurg belangeloos en met inzet van veel anderen de bevolking in Ambon helpen. Indruk wekkend, hoe zij dit doen met geringe mid delen. Door hun betrokkenheid, hun inzet, hun professionaliteit worden mensen en kinderen geholpen, die anders niet meer volwaardig zouden kunnen leven. Ook leren zij lokale artsen en verpleegkundi gen hoe zij dit zelf in de toekomst kunnen doen. Wat is het onbeschrijflijk waardevol dat wij als inwoners van Vlissingen met al lemaal verschillende achtergronden, door onder andere het waardevolle werk van de Stichting Vlissingen-Ambon, er voor elkaar zijn. Samen huilen, maar ook samen lachen en genieten. COLOFON www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 juni 2015 5 Het aantal verzoeken bij Voedselbank stijgt fors. Foto: John de Kok door Dimp Nelemans Gebrek aan perspectief Foto: Pr Advertentieverkoop en media-advies Kees van Zalinge E advertcren.?eeland@ wegenermedia.nl T 06-22 518176 Familieberichten E familleberichten@wegenermedïa.nl T (088)01372 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesaies.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 013 99 99 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website www.de-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Lees verder op pagina 12 Redactie en persberichten Manna Meijers E redactie.f3am@ wegenermedia.nl T 088-013 09 20 Redactie Marina Meijers (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Rachel van Westen, Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nl/verspreidklachten T 0900-424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentietarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV ©Wegener Media BV OOST-SOUBURG - Op 13 juni Bram uit Middelburg behoort tot de dertig beste wiskundeleerlingen van Nederland.

de Faam | 2015 | | pagina 5