f I btw-tarief behouden Vier tulpen 'Slapen bij Scherp' Familie Wagendorp signeert OPHEFFINGS UITVERKOOP GERARD* De effecten van het verlaagde btw-tarief Game PC Recio eeL su>ew0£ kun otyNs "Beraeue 1 versluis willeboer O www.de-faam.nl krijgenlna de aanstaande verhoging van het btw-tarief in de bouw 5 men ro- ser til- an uit en na an is de ïw en sis iet de re en )te og lit- ef, ee idt n- iij- iit moment leeft het wat öp in de bouw. Mensen laten met het bespaarde geld vaak ex tra werkzaamheden uitvoe ren." "De zzp-ers hier hebben ook allemaal hun werk, maar na 1 juli komt er zeker aan de kust een stille periode. Alles is dan bezet, dus onderhoud in de recreatie is dan niet mogelijk. Als dan ook nog het btw-tarief omhoog gaat dan vinden wij dat niet zo leuk." Positief De bouwbedrijven hebben de zesprocent regeling, al lemaal als een positieve sti mulans ervaren. Ze zitten vol met opdrachten tot 1 juli. Bouwbedrijf Geertse: "Wat we nodig hebben is een sta biele branche. In onze bran che wordt sowieso al weinig verdiend en bij velen zijn de zakcentjes op. Er is dui delijkheid nodig. Nu is ie dereen nog gauw even gaan verbouwen, eigenlijk had ik liever gehad dat ze het nooit hadden ingevoerd omdat je nu maar moet afwachten hoe het gaat aflopen." Kei zer Bouw Schilders: "De cao in de bouw is sowieso al prijzig. In België is het ta- Het verlaagde btw-tarief in de bouw is op 1 maart 2013 ingevoerd, is vorig jaar verlengd en zal zoals het er nu uitziet op 1 juli 2015 eindigen. Het tarief is bedoeld om de branche te stimuleren om dat die enorm leed onder de crisis. Het tarief is alleen van toepassing op het arbeidsloon voor het verbouwen en herstellen van woningen van twee jaar en ouder. Deze werkzaamheden moeten voor 1 juli 2015 zijn afgerond. Meegeleverde materialen vallen onder het 21 procent tarief. Schilderen, stukadoren en het isoleren van de woning blijft na 1 juli 2015 wel op 6 procent staan. De Zeeuwse bouwbedrijven hebben de regeling als een stimulans voor opdrachten ervaren, maar de meesten zijn bang dat het na 1 juli, wanneer het tarief weer op 21 procent komt, rustiger zal worden. Dinsdag 9 juni wordt in de Tweede Kamer gestemd over een nieuwe motie van 50PLUS inzake het verlengen van het verlaagde btw-tarief |HET betrouwbare adres voor uw computer reparatie www. OOK voor .lowbudget reparatie R1 AMD A4-5300 systeem met Windows 8.1 Advies Service LowBudgetPC www.lowbudgetpc.nl if Zandstraat 6a Middelburg 0118-617057 De Faam woensdag 10 juni 2015 3 rief standaard zes procent. Als je een stimulans voor de bouw en de arbeidsmarkt in de bouw wilt hebben en houden dan moet je ook in Nederland het btw-tarief op dit niveau houden". MIDDELBURG - Bed and break- fast 'Slapen bij Scherp' in Middelburg is vorige week officieel ingedeeld in de klasse van vier tulpen. Dit is de één na hoogste kwali teitsklasse van het Neder landse classificatiesysteem voor bed and breakfasts. Slapen bij Scherp ontving de vier tulpen na een be zoek van een mystery guest van Stichting Bed Break- fast Nederland. Slapen bij Scherp behoort nu tot een selecte groep van tien bed and breakfasts in Zeeland met vier tulpen. Het oordeel van de mys tery guest was zeer lovend: "Wij vinden de inrichting en uitstraling van deze B&B van een zeer hoog niveau. De eigenaren hebben, reke ning houdend met alle eisen vanuit monumentenzorg, de B&B zeer smaakvol ver bouwd en ingericht. De ma terialen zijri van goede kwa liteit, de inrichting is zeer doordacht gedaan. Er zijn ook een aantal bijzondere keuzes gemaakt die de sfeer mede bepalen, zoals in onze slaapkamer de achterwand met de foto van grazende koeien, de bed achterwand van een oud hek en de bed lampjes gemaakt van oude drinkbakjes. Het bed staat op een kleed van kunstgras; grappig en comfortabel." De Nederlandse Bed Breakfast Classificatie stelt minimum kwaliteitseisen aan deelnemende B&B's en geeft inzicht in de kwali teitsverschillen. Het classi ficatiesysteem wordt uitge voerd door Stichting Bed Breakfast Nederland www. bedandbreakfast.nl en www.bedandbreakfastclas- sificatie.nl. MIDDELBURG - Bert en Han- nah Wagendorp, schrijvers van het Vader Dochter- boek, brengen op zaterdag 13 juni om 12.30 uur een bezoek aan de Drvkkery. Dochters die hun vader meenemen en een exemplaar laten signe ren, krijgen op vertoon van het gesigneerde boek ieder een appelpunt in de Brasse rie cadeau. Bert Wagendorp is columnist bij de Volks krant. In 2013 verscheen zijn roman Ventoux. Het boek werd door het boeken- panel van het tv-programma De Wereld Draait Door in mei uitgeroepen tot Boek van de Maand en ontving juichende kritieken. Van Ventoux gingen binnen een half jaar honderdduizend exemplaren over de toon bank. De verfilming van het boek draait momenteel in de bioscopen. Hannah Wagen- dorp is 23 en zit in het eerste' jaar van de Schrijversvak school. Sinds 2006 heeft ze twee keer per maand een column in de Alkmaarsche Courant. Daarnaast heeft ze sinds 2014 een eigen schrijf bureau: Hannah Wagendorp Schrijft. Het Vader Doch- terboek geeft een kijkje in de bijzondere relatie tussen va der en dochter. Middels hun eigen relatie, maar ook die van andere beroemde va ders en dochters, gaan Bert en Hannah Wagendorp op zoek naar het mysterie van deze relatie. De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versiulsenwilieboer.nl - beglazing - kunststof kozijnen - aluminium kozijnen JUWELIER CLARIJS verhuizingen en meubefopsfag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl 5-2 <-i ?en verlaa 'O- Recreatie OPSCHONEN/VIRUS VERWIJDEREN 49,- Kijk voor overige prijzen op: DC JACK REPARATIE Vervanging 15 inch SCHERM 119,'-* Vervanging 17 inch SCHERM 129,-* Prijs scherm vervanging geldt in 90% van de gevallen AMD A4-53003.4GHZ ASUS A88 MB met o.a. USB3.0 AMD Radeon HD 7480D GPU 4Gb Kingston DDR3 500Gb Harde Schijf WD. DVD brander/kaartlezer Windows 8.1 incl DVD 2 jaar garantie Cooler Master K380 met rode led Cooler Master B500 voeding AMD FX-4300 95W 3.80GHz MSI 970A-G43 moederbord 8GB Kingston HyperX WD 1Tb harde schijf Asus nvidia GTX750 Ti 2GB Dit systeem wordt op maat geassembleerd waardoor diverse opties mogelijk zijn! zie website voor de mogelijkheden 2 jaar garantie zonder beaturuigaaoftware het adres voor reparatie en aanschaf van computer systemen, notebooks, tabiets en hardware onderdelen Openingstijden winkel: dinsdag t/m vrijdag 9.30 - 17.30 uur, zaterdag 9.30 - 17.00 uur donderdag koopavond 18.30 - 20.30 uur I tarief gaat alleen nog lukken in het onwaarschijnlijke geval als het kabinet alsnog de 6-procent regeling Foto: John de Kok (Wióp&uerien Kerklaan 1 - Heinkenszand Tel. 0113-563535 www.aterlierclarijs.nl

de Faam | 2015 | | pagina 3