Huur sportzalen in Vlissingen omhoog UIT DE REGIO Aantal verzoeken bij de Voedselbank neemt toe Nieuwe dierenambulance Gratis lezersprijs Activiteiten bij Paardoes VLISSINGEN - Manege en kinderboerderij Paardoes houdt zaterdag 20 januari een wijkdag. Van 10.00 uur tot 17.00 uur zijn er allerlei activiteiten voor het hele gezin. Publiek kan genieten van heerlijke hapjes bij de verschillende eetgelegenhe- den en van de verschillende demonstraties en muziek- optredens. De ringrijders strijden om de beker, kinde ren kunnen meerijden met paard en wagen en er zijn verschillende kraampjes. Het terrein is geheel rolstoel toegankelijk en de entree is gratis. DJ talenten grijpen hun kans MIDDELBURG - City of Dance vindt het belangrijk om DJ talent een kans te geven. Voor wie dat als muziek in de oren klinkt, is het moge lijk om een plekje te verove ren in de line up van 2015! Stuur uiterlijk donderdag 11 juni een zelfgemaakte mix van maximaal 15 minuten naar info@you-dance.nl. Voeg een tekstbestand toe met je social media URL's, een foto en je contactgege vens. Tot 20 juni kan het publiek via de Facebook-pa- gina City of Dance stemmen. Deze stemronde eindigt zondag 14 juni. Deelname is mogelijk vanaf 16 jaar. VLISSINGEN - Hans Schalkwijk, voorzitter van SV Walcheren: "Dat er be zuinigd moet worden be seffen wij ook, maar op deze manier? De gemeente rekent dit op deze manier door naar onze leden want zij verplichten ons om een contributieverhoging op te leggen. Omgerekend gaat dit zo'n 25 euro of meer per lid per jaar kosten. En het levert niets op: er zal minder ge huurd worden en de vraag is of onze leden dan nog lid blijven." In maart kregen de vereni gingen bij toeval te horen dat de tarieven met 33% omhoog moesten. Clubs die geen andere inkomsten heb ben dan de contributie, moe ten nu de verhoging doorbe rekenen aan hun leden. In mei is er door de Sportraad en enkele verenigingen ingesproken tijdens de ge meenteraadsvergadering in de hoop het voorstel nog van tafel te krijgen. Wethou der Stroosnijder beaamde dat iedereen in Vlissingen moet kunnen sporten als hij dat wil maar dat bezuini gingen onontkoombaar zijn. Een ton haal je niet zomaar ergens vandaan. Volgens hem zou er voldoende over gecommuniceerd zijn met de sportclubs. Verenigingen zijn via statuten gebonden aan het beschermen van hun leden en mogen dus niet zonder toestemming van die leden de contributie zomaar verhogen. Nu kre gen zij zonder enig fatsoen lijk overleg slechts 27 dagen de tijd om dit toch te doen. Schalkwijk: "Dit besluit is ons gewoon door de strot ge duwd. Verenigingen willen meegaan in de bezuinigin gen maar wel op een fatsoen lijke manier. Er had beter en vaker overleg moeten zijn. Politieke partijen denken in de portemonnee te kunnen kijken bij de verenigingen. Al zouden we gezamenlijk trainen, dan nog kost het onze leden meer geld. En ze krijgen er amper iets voor te rug. Voor huishoudens met meerdere sportende kinde ren wordt dit een behoorlij ke lastenverzwaring." Inmiddels komen er ideeën vanuit de sportverenigingen om een staking te houden. De manier waar op zal lastig zijn, want sporters treffen daar ook zichzelf mee. Als zij bijvoorbeeld een maand lang geen accommodaties huren, loopt de gemeente behoorlijk wat inkomsten mis. De bezuiniging van een ton zal dan niet gehaald worden maar mensen kun nen dan zelf ook een maand niet sporten. Schalkwijk: "We gaan ons weer gezamenlijk beraden. Minder toernooien orga niseren is ook geen optie, het aanbod is hier al mini maal." Vervolg van pagina 5 Dat vraagt om nieuwe stra tegie. Men helpt elkaar, re gionaal zowel als landelijk. Heeft de één overschot aan voedsel dan gaat het naar een andere Voedselbank en omgekeerd. Samenwerken met instel lingen die cliënten helpen uit deze situatie te komen, is er nauwelijks. Maatschappelijk werk selec teert de aanvragers. Met Ori- onis is nauwelijks contact. Ook WMO heeft geen direc te link naar de voedselbank. Klanten van de Voedselbank ontvangen informatie over de kledingbank, computer cursussen, bibliotheekvoor ziening. Het Hof van T lost de vervoersproblemen op voor de Vlissingers. Onderzoekers stellen vast dat gemeentes en voedsel- banken tot elkaar veroor deeld zijn. Zij behoren tot het huidige sociale land schap waar andere spelers, zoals begunstigers en ge meenten zich toe dienen te verhouden. Volgens de PVDA is het tijd te erkennen dat de voedselbank een on misbare schakel vormt. Bestel nu op weekkrant.nl/webwinkel Bestelbon x Dyson v6 fluffly voor 429,- met gratis Dyson Cordless Toolkit t.w.v. 59,95 Ontworpen voor harde vloeren Zuigt tegelijkertijd grof vuil en fijn stof op. Reinigt van vloer tot plafond Aan te passen voor gebruik als kruimelzuiger. De nieuwste snoerloze stofzuiger met speciaal voor u als lezer een Dyson Toolkit cadeau! -schoonmaakklussen aanpakken. In de verpakking vindt u een zuigslang, een matrasborstel, een zachte afstofborstel en een borstel voor hardnekkig vuil. - Dyson Cordless Toolkit cadeau: Hiermee kunt u werkelijk alle O www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 juni 2015 12 Afgelopen donderdag is de gemeenteraad van Vlissingen akkoord gegaan met het voorstel van wethouder Sem Stroosnijder om de huurtarieven voor sportaccommodaties met 33 procent te verhogen per 1 juli 2015. Het besluit heeft tot grote veront waardiging geleid. door Conny den Heijer Sociale landschap VLISSINGEN - Donderdag 4 juni overhandigde Martin den Engelsman van Auto Sturm in Sint Laurens de sleutels van de nieuwe dierenambulance aan Piet Bode, coördinator van de dierenambulance op Walcheren en Beveland. Dankzij een mooie gift van Auto Sturm en een forse anonieme donatie kon de nieuwe dierenambulance aangeschaft worden. 589_dyson Naam: Straat nr.: Woonplaats: Postcode: Telefoon: E-mail: Ik machtig Buckaroo Payment Services in opdracht van Wegener Media eenmalig het verschuldigde bedrag te incasseren van: IBAN: NL Handtekening Vragen? Bel 0900 - 2021352 (45 cent p.g.) Let op: verwerking van een bon order duurt tot 5 werkdagen. Lees de overige voorwaarden op www.weekkrant.nl/webwinkel Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar Webwinkel lezersservice. Antwoordnummer 10008. 5680 VB Best

de Faam | 2015 | | pagina 12