Fietstocht Trap ALS de wereld uit Officiële Mededeling r KORT NIEUWS Studenten doen zaken Cursus online diensten overheid m Open dag bij balletschool VLISSINGEN - Balletschool Isa- belle Zwaan uit Vlissingen houdt op 13 juni een open dag van 11.00 uur tot 13.15 uur. Er zijn korte danspre- sentaties en mee-doe-lessen voor kinderen vanaf 4 jaar, in de stijlen klassiek en jazz. Het rooster van de mee-doe- lessen staat op www.ballet- schoolisabellezwaan.nl. De balletschool is te vinden aan de Kenau Hasselaarstraat 557 in Vlissingen (achter Boulevard Evertsen). Feest Mozaïek MIDDELBURG - Vrijdag 12 juni is van 15.30 tot 19.30 uur het Mozaïekwijkfestival op schoolplein het Kroonju weel. Er zijn kraampjes, een loterij en diverse optredens. Kinderen kunnen zich aan melden voor een optreden bij het onderdeel 't Mozaïek Got Talent. VLISSINGEN - Studenten van de Minor Ondernemerschap aan de HZ University of Ap plied Sciences sluiten het schooljaar af door een net werkevenement te organise ren. Het evenement is vrij dag 12 juni in het Atrium van de HZ University of Ap plied Sciences. De studenten presenteren hun bedrijf en BIGGEKERKE - De zevende editie van Trap ALS de we reld uit is zaterdag 20 juni. Dit keer start de ALS-tocht vanaf twee locaties: op Wal cheren bij minicamping 't Schaepeweitje in Bigge- kerke (Noordweg 5) en op Zuid-Beveland bij de Stenge in Heinkenszand. In Bigge- kerke is om 9.30 uur de start van meerdere sportieve uit dagingen (fietsen 25, 60 en 100 km of wandelen 6 en 11 km). Verder is er een ver koopstand, een fotoraadspel en een herinneringshoekje. Voor fietstochten (50 en 100 km) over Zuid-Beveland is het mogelijk individueel te starten in Heinkenszand tussen 9.00 en 10.30 uur. De kosten voor deelname op beide locaties zijn 10 euro per persoon, 7,50 euro voor kinderen en 25 euro per gezin. Van tevoren aanmel den wordt op prijs gesteld er is ruimte om met hen in gesprek te gaan. Daarnaast komt een vertegenwoordi ger van het Zeeuwse bedrijf OOS International langs die zowel zijn verhaal vertelt als vragen over het onderne merschap beantwoordt. Als afsluiting is er een netwerk- borrel. Meer info op www. ondernemeninactie.nl. VLISSINGEN - Bibliotheek Vlissingen start deze maand met een computercursus waarbij deelnemers leren omgaan met de elektroni sche dienstverlening van de overheid. Het gaat om zaken als het aanvragen van huurtoeslag, het doorgeven van een verhuizing of in formatie aanvragen over de AOW. De cursus behandelt de aanvraag van een DigiD en hoe deze te gebruiken. Verder staat het zoeken en vinden van informatie op overheidswebsites centraal en het aanvragen van een toeslag. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten en wordt gegeven door gecerti ficeerde docenten. Stap voor stap worden de verschillen de onderdelen behandeld. Deelnemers ontvangen een uitgebreid werkboek en na afloop een certificaat. Deel name is gratis voor Vlissin- gers. De bijeenkopisten zijn op maandagmorgen of vrij dagmiddag te volgen in Bi bliotheek Vlissingen. www. bibliotheekvlissingen.nl. Dienst met nieuw orgel ZOUTELANDE - In de Cathari- nakerk in Zoutelande is zon dag 14 juni een Ópen Deur dienst. De deuren staan deze zondagavond voor iedereen open, die het 'nieuwe' geres taureerde Batz-Witte orgel wil zien en horen. Er staan veel bekende liederen op het programma en een solo van de organist. Ook enkele spe lers van Luctor et Emergo zorgen voor muziek. Er is verder een korte meditatie van de predikant van de kerk, ds. Gerrit Ruitenburg. De avond begint om 19.00 uur en de toegang is gratis. Voordracht voor de lintjesregen VLISSINGEN - Vanaf dit mo ment is het weer mogelijk iemand voor te dragen voor een lintje. Kent u iemand die zich al lange tijd op een bijzondere manier en zonder eigenbelang inzet voor de samenleving? Bijvoorbeeld iemand die als vrijwilliger actief is op maatschappelijk, kerkelijk of sportief terrein? Dan komt hij of zij wellicht in aanmerking voor een Ko ninklijke onderscheiding. De aanvraag moet worden ingediend bij de burgemees ter van de gemeente Vlissin gen. Meer informatie via C. Nieuwenhuyzen van de ge meente Vlissingen, via tele foonnummer (0118) 48 73 96 of e-mail cnn@vlissingen. nl. Aanmeldingen moeten vóór 1 augustus 2015 bin nen zijn. maar is niet noodzakelijk, schrijfformulier op www. ook meer info te vinden over Aanmelden kan via het in- alszeeland.nl, op deze site is het evenement. VEER van de Provincie Zeeland NATUUR IEN LANDSCHAP v 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 10 juni 2015 10 GEMEENTE Wijziging bekendmaken Bekendmakingen van de gemeente Veere vindt u vanaf 1 januari 2015 zoveel mogelijk digitaal. Voor enkele besluiten is dit (nog) niet mogelijk. Officielebekendmakingen.nl U kunt de digitale bekendmakingen altijd en overal bekijken via onze website www.veere.nl onder het kopje Bestuur - Gemeenteberichten - Bekendmakingen. U wordt dan doorverwezen naar het digitale gemeenteblad op de website www.officielebekendmakingen.nl. U kunt op verschillende manieren zoeken op deze site. Zo kunt u een abonnement nemen op een attenderingsservice. Als u uw gegevens invoert en aangeeft welke informatie u wilt ontvangen, krijgt u via een e-mail automatisch bericht als er nieuwe bekendmakingen verschijnen. Voor hulp of informatie kunt u tijdens openingstijden terecht bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentehuis aan de Traverse 1 in Domburg, tel. (0118) 555 444. Natuurbeheerplan Zeeland ter inzage Op 2 juni hebben Gedeputeerde Staten de Ontwerp planwijziging' Natuurbeheerplan Zeeland 2016 vastgesteld voor inspraak en advies. Het Natuurbeheerplan bevat de be grenzing van natuurgebieden en agrari sche beheergebieden in Zeeland en dient onder andere voor de subsidiëring van het (agrarisch) natuurbeheer. De ontwerp plan wijziging bevat enkele detailwijzigingen in de begrenzing en natuurbeheertypen van natuurgebieden. Het Ontwerp ligt vanaf 8 juni gedurende 6 weken ter inzage op de Zeeuwse gemeen tehuizen en bij de Provincie Zeeland, Abdij 6 te Middelburg. Het kan verder worden in gezien op en gedownload van de provinciale website www.zeeland.nl/natuur-en-land- schap/natuurbeheer. Informatie over Provincie Zeeland: www.zeeland.nl De bijbehorende kaarten kunnen in detail worden bekeken via het provinciale Geolo- ket op http://zldgwb.zeeland.nl/gw411 sl/?- Viewer=Natuurlandschap. Zienswijzen kunnen gedurende de inspraak- periode van 8 juni tot en met 19 juli 2015, voorzien van adresgegevens en motivering, worden ingediend bij Provincie Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. van der Reest via 0118-631730/ pvr@zeeland.nl of dhr. M van Antwerpen via 0118-631716/mvant@zeeland.nl. Puzzel mee! muziek instru ment bestuur loophek straal vliegtuig onbe wogen mistle toe klooster zuster der thans wreed aard nerveus 8 T 5 9 gevoel vol gelaats poeder uitgang winter jas ver bleken T bijwoord godin v.d. vrede speel kaart 3 radio ont vanger dochter van Cadmus T tanden en kiezen 7 gebak heide- meertje zeil- vaartuig voor spoed T 4 edelgas zacht kloppen T stof voor luiers wand- pilaster T stapel hooi gehoor zaal veld T T 2 klap straat steen 1 vogel aan hang wagen grond toon voertuig soort koffie f T spil bazige vrouw bijwoord ge metselde dakkapel 10 in weelde levende heerser 6 deel van een fuik Provincie Zeeland 123456789 10 Sanders Puzzelboeken De fietstocht Trap ALS de wereld uit wordt zaterdag 20 juni voor de zevende keer gehouden,

de Faam | 2015 | | pagina 10