Heel Zeeland bakt... bolussen natuurlijk! Er werden heel wat smakelijke en vindingrijke creaties gemaakt w www.de-faam.nl De Faam woensdag 3 juni 2015 18 Twaalf Zeeuwse thuisbakkers streden tijdens bolusdag, op zaterdag 30 mei, om de titel "Beste Bolusbakker van Zeeland". Er werd gejureerd door Robèrt van Beekhoven en Corina Schoonen van het tv-programma 'Heel Holland Bakt' en de Zeeuwse bakkers John Pladet uit Oostburg en Jan Dees uit Zaamslag. Kees Scheurwater en zijn dochtertje Anna-Ruth maakte de winnen de bolus. "De bolus heeft een stervorm, tevens als verwijzing naar de Joodse bakkers die het fundament legden voor de Zeeuwse bolus." Robèrt van Beekhoven, Jan Dees, Corina Schoonen en John Pladet, Lia van Harte-Corbijn uit Barneveld heeft haar roots in Vrouwenpolder: "Ik bak zelf altijd veel bolussen. A/lijn dochter Nelleke zei: 'Meedoen, ma.'Lia behaalde de tweede plaats. Mieke van Hees uit Tilburg vindt de Bolusdag een leuk uitje om met haar dochters en schoondochters te doen. "Wij komen veel in Zeeland en vinden dit een hartstikke leuk idee." Steven en Merel uit Amsterdam hebben veel lol met het draaien en bakken van bolussen. "Dat is vandaag onze hobby", lacht Merel. De jury bestaande uit (van links naar rechts) had het druk met ruiken, voelen én proeven. Kelly Pardon uit Clinge was met haar creatie goed voor de derde prijs. "Ik kook heel graag, het is mijn hobby. Mijn bijbaantje is bij bakker Joop van Meijel in Clinge en die vond dat ik mee moest doen. Voor de bolussen heb ik met zalm en spinazie gewerkt." Daan van Luijk weet het zeker: "Ik word later bolusbakker." De prijswinnaars op een rijtje Kelly Pardon, Lia van Harte- Corbijn, Kees Scheurwater en jurylid Robèrt van Beekhoven. Tekst en foto's: Leon Janssens

de Faam | 2015 | | pagina 18