Pierewaaien was van korte duur... *siw BARN STEEN I BLAUWGERUITE Natuurlijke oplossing bij spataderen, zware benen en rusteloze benen De 5coot AANG RUG VOOR EEN DUBBELTJE KONDEN MENSEN GENIETEN VAN HET UITZICHT Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? Bel: 0±±2 -57*24 OJ- www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl TE KOOP GEVRAAGD: TEGEN GOEDE BETALING Tel. 06-14340371 'Door gebruikers beoordeeld met een 9,1' SPECIALIST IN MOBILITEIT O www.de-faam.nl De Faam woensdag 27 mei 2015 7 30 Mei 1936 was een feestelijke dag in Vlissingen. Als tweede Nederlandse badplaats kreeg de stad na Sche- veningen een heuse wandelpier. door Gerard van der Hoeven Al vijftig jaar eerder, in 1886, had de Schotse in dustrieel William Hamilton Martin daarvoor bouwteke ningen gemaakt. Maar veel later, toen burgemeester Van Woelderen van Vlissingen een bloeiende badplaats wil de maken, werd uiteindelijk aan Boulevard Bankert een wandelhoofd gebouwd. Vlissingen had in navolging van Scheveningen, Vlaamse (Blankenberge) en Britse kustplaatsen (Brighton, Hastings) ook een pier als pronkstuk. Nadat op 23 april 1934 met de bouw was begonnen, kon de pier op 30 mei 1936 onder grote belangstelling worden geopend. Bakker Van der Linde adverteerde met spe ciale boterkoekjes Schelde Piertjes (in luxe trommel tjes met een beeltenis van de pier; 3,5 ons voor tachtig cent). De exploitatie was in handen van de N.V. Wandel hoofd en mensen konden voor een dubbeltje genieten van een prachtig uitzicht op de Westerschelde waar men de schepen bijna kon aanra ken. De wandelpier was 150 me ter lang met zes overspan ningen, met sierlijk hekwerk gebouwd op een fundering van 84 zware betonnen pa len gemaakt van het duurza me aluminiumcement. Met aan het eind van de pier een achthoekig massief houten paviljoen met een café/res taurant. De officiële opening werd verricht door minis ter van Waterstaat jonkheer Van Lidth de Jeude die met de burgemeester zijn trots uitsprak over de prachtige attractie ontworpen door ar chitect K. Götzen. Maar pierewaaien was van korte duur. Na het uitbreken van de oorlog vond de bezet ter zo'n uitsteeksel een mak kelijke landingsplaats voor de geallieerden en nadat de Duitsers al de Scheveningse pier hadden geannexeerd en deels verwoest, moest op last van de Duitsers ook de bijna zes jaar oude Vlissingse pier De wandelpier bij Boulevard Bankert werd geopend in 1936. er aan geloven. De inmiddels 'dooie pier' werd afgebroken in 1942. In 1962 waren er vergevorderde plannen van zakenman Reinder Zwols- man om een nieuwe pier te bouwen. Zwolsman had ook de nieuwe pier in Scheve ningen gebouwd. Maar uit eindelijk ging dat niet door. Het kostte te veel en zou de scheepvaart op de Wester schelde kunnen belemme ren en onveiliger maken. Dit tot verdriet van vele Vlissin- gers. Iedere week schrijft verslaggever Gerard van der Hoeven in 'Blauwgeruite ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingen, in het kader van 700 jaar stadsrechten. Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen ADVERTORIAL Zo'n 20% van de Nederlan ders heeft te maken met spataderen. Niet zo gek ook, eigenlijk. Onze benen zijn namelijk verantwoordelijk voor het dragen van een compleet lichaam en de grote aderen in onze benen moeten ook nog eens veel werk tegen de zwaartekracht in verrichten. Plus: aderen worden door de jaren heen minder elastisch, wat ze extra 'spatgevoelig' maakt. Een geheimpje uit de natuur is de werkstof Aescine uit wilde paardenkastanje. Aescine helpt om de doorbloe ding van de grote beenaderen te ondersteunen. Hoe ontstaan spataderen? Als een grote beenader zijn elas ticiteit verliest, kan het bloed niet meer goed omhoog worden gepompt en blijft hangen. 'Hierdoor ontstaan spataderen: zichtbare, blauwe, kronkelende aderen op de benen. Niet mooi en ook lichamelijk geen pretje. Spataderen kunnen namelijk zorgen voor een zwaar, vermoeid en soms ook pijnlijk gevoel in de benen. Ook rustelo ze benen kunnen een gevolg zijn van spataderen. Wie krijgen spataderen? Mensen met overgewicht en zwangere vrouwen hebben meer kans op spataderen. Het extra gewicht zorgt namelijk voor een grotere druk op de aderwanden. Daarnaast: hoe hoger de leeftijd, hoe zwakker de vaatwanden. Bij vrouwen komen spataderen ove rigens vaker voor dan bij man nen, net als bij mensen met een staand beroep. Zelf doen bij spataderen Voldoende bewegen helpt. Verder zijn een gezond gewicht en het zo veel mogelijk vermijden van ro ken, koffie en alcohol erg belang rijk. Er zijn ook natuurlijke mid delen die kunnen ondersteunen bij spataderen en zware benen. A. Vogel Aesculaforce* bevat een gestandaardiseerde hoeveel heid van 50 mg Aescine en helpt daardoor Snel bij spat aderen, zware benen en rusteloze benen. A.Vogel Aesculaforce* is ver krijgbaar in een verpakking van 30 of 50 tabletten bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkels. Ad viesprijs vanaf 9,99. Meer weten? Bel de A. Vogel ge- zondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl Aesculaforce* tabletten Spataderen, Zware benen Rusteloze benen Traditioneel kruidengeneesmiddel. De toepas sing is uitsluitend gebaseerd op reeds lang be staand gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. 'H Showroom: Kade 40,4703 GH Roosendaal 0165 - 82 09 83 info@descootmobtefwtnkd.nl www.descootmobiehvinkd.nl Met een scootmobiel van de Scootmobiel Winkel kunt u zorgeloos genieten van de buitenlucht, boodschappen doen of een dag winkelen. Door de intensieve samenwerking met fabrikanten van verschillende merken scootmobielen bent u gegarandeerd van kwaliteit, uitstekende service, snelle levertijden maar vooral de scootmobiel die bij u past! Wij verkopen bijna alle merken en modellen scootmobielen en rollators voor de laagste prijs in Nederland! Ook voor het huren van een scootmobiel, onderhoud, accu's of accessoires bent u bij ons aan het juiste adres. Kom eens kijken in onze nieuwe showroom in Roosendaal! Onze openingstijden zijn: Woensdag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur Overige dagen en avonden ontvangen wij u graag op afsp Bel hiervoor 0165-820983 Indien gewenst komen wij ook gratis en geheel vrijblijvend bij u thuis voor advies en een demonstratie.

de Faam | 2015 | | pagina 7