f Werkzaamheden Zusterstraat r r Ml I r r ra' Korte afsluiting wegen voor wielerwedstrijd www.middelburg.nl Start toertocht op Markt Middelburg 31 mei Denk mee over verkeer en vervoer Wijziging ophalen huisvuil Gemeentelijke balies gesloten Gratis parkeren rondom de feestdagen GEMEENTE MIDDELBURG "Er wordt veel te hard gereden! Kunnen die zebrapaden niet terug?" Deze en nog vele andere vragen bereiken de gemeente naar aanleiding van de oproep om ideeën en problemen over verkeer en vervoer aan de gemeente te melden. Dit vanwege de opstelling van het gemeentelijk verkeer- en vervoerplan (GWP). Het is de wens van het gemeentebestuur om de inwoners van Mid delburg een rol te geven in de totstandkoming van-het verkeersplan. Daarom zijn nog meer ideeën op het gebied van verkeer en vervoer welkom bij de gemeente. Ziet of ondervindt u ergens een probleem op het gebied van verkeer en vervoer of heeft u ideeën om bijvoorbeeld de verkeersveiligheid te vergroten of het verkeer beter te laten doorstro men? Laat het de gemeente weten! U kunt uw reactie tot 31 mei rechtstreeks aan de projectleider mailen via: r.kosters@middelburg.nl. Geef een nauwkeurige omschrijving van uw idee of probleem en om welke locatie het gaat. Vermeld hierbij ook uw naam en adresgegevens. Eventueel kan er dan voor meer informatie contact worden opgenomen. Alle ingekomen reacties worden in eerste instantie door de desbetref fende verkeerswerkgroepen behandeld en daarna door de gemeente. Hiervan wordt een rapportage, het GWP, gemaakt die op de website van de gemeente verschijnt. Het huisvuil van maandag 25 mei (tweede pinksterdag) wordt vijf dagen later, op zaterdag 30 mei opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. Foto: Aart van Belzen De afgelopen weken is er ge werkt aan de herinrichting van Plein 1940. De werkzaamheden verplaatsen zich nu naar de Zusterstraat. Daarom is de straat afgesloten van dinsdag 26 mei tot en met 5 juni. In deze periode is er geen doorgaand verkeer mogelijk van de Zusterstraat naar de Gorstraat en Korte Geere. De panden aan de Gortstraat en Zus terstraat, tussen de Gravenstraat en Plein 1940 blijven bereikbaar voor bestemmingsverkeer. Het Geeregebied is bereikbaar via de Koestraat en Kalverstraat. Gevolgen voor bereikbaarheid en bevoorrading Vanwege de afsluiting van de Zusterstraat wordt de rijrichting van de Gravenstraat voor gemo toriseerd verkeer omgedraaid. Tweerichtingsverkeer is vanwege de geringe breedte van de weg geen optie. Dit heeft gevolgen voor de bereikbaarheid van de Zusterstraat, het Zusterplein, de Sint Jansgang en Kerspel. Deze straten zijn alleen nog maar bereikbaar voor personenauto's en bestelbussen tot een maximale lengte van 6 meter. Ondernemers die normaliter de winkels met vrachtwagens, langer dan 6 me ter, bevoorraden via Gravenstraat, Zusterstraat en Zusterplein wordt geadviseerd om dit in de periode van 26 mei tot en met 5 juni via de winkelstraten te doen. Dit kan binnen de venstertijden voor bevoorrading van het kernwinkel gebied van maandag tot en met zaterdag van 06.00 tot 11.00 uur. Fietsverkeer Ook voor het fietsverkeer is de Gorstraat afgesloten. Fietsers kun nen de Markt bereiken via de Gra venstraat. Het doorgaande fietsver keer wordt omgeleid via de fietsring over de Beenhouwerssingel. Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met projectleider J. Doorns, tel. (0118) 67 52 03 of met de toezichthouder namens de gemeente P. Maas, tel. (0118) 67 52 11. Op zaterdag 23 mei en zondag 24 mei wordt de jaarlijkse profes sionele tweedaagse wielerkoers World Ports Classic gereden. Op zaterdag 23 mei rijden de renners van Rotterdam via Zeeland (en Middelburg) naar Antwerpen. De wedstrijd komt op zaterdag 23 mei door de gemeente Middel burg. Kort zullen wegen op de wedstrijd route voor het verkeer afgesloten zijn. De geplande doorkomsttijd in de gemeente Middelburg (inclusief Arnemuiden) is, afhankelijk van de gemiddelde snelheid, tussen 13.35 en 14.05 uur. De route gaat over de volgende wegen: (vanuit gemeente Veere) de N57 President Rooseveltlaan Laan der Verenigde Naties Koudekerkseweg Stromen- weg Nieuwe Vlissingseweg Poelendaelesingel Het Groene Woud Schroebrug Kanaalweg Kleverskerkseweg Nieuwe Kleverskerkseweg Arnebrug Doeleweg Molenweg Nieuw- straat Westdijkstraat Zuidwal Nieuwlandseweg Langeweg (richting gemeente Goes). De gemeentelijke balies van het stadskantoor zijn gesloten op maandag 25 mei (Tweede Pinksterdag). Op zondagen en nationaal erkende feestdagen is het gratis parkeren in Middelburg. In verband met Tweede Pinksterdag is het op maandag 25 mei gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Op 31 mei starten ruim 250 wielrenners op de Markt in Mid delburg voor de toertocht Middel burg - Utrecht, een tocht van circa 180 kilometer. Deze toertocht is georganiseerd door Velo Tours in samenwerking met het University College Roosevelt, het Univer sity College Utrecht, Universiteit Utrecht en het Business Peloton Utrecht in het kader van de Tour de France die dit jaar Zeeland aandoet. Prominententeam Voor de toertocht op 31 mei kunnen de wielrenners starten tussen 7.30 en 9.30 uur. De eerste wielrenners worden al om 7.00 uur verwacht. De opbouw start rond 6.00 uur. Om 8.30 uur vertrekt er een prominen tenteam bestaande uit politici en ouckwielrenners. Oud burgemeester Koos Schouwenaar zal hier ook aan deelnemen. Het prominententeam rijdt tot Neeltje Jans. Mogelijke overlast en maatregelen Er worden geen speciale verkeers maatregelen getroffen. De wegen langs de route blijven toegankelijk en inwoners en bedrijven kunnen ge woon bij hun eigen woning/ bedrijf. De route in Middelburg gaat via de Lange Delft, Damplein, Nederstraat en oude Veerseweg. Ongeveer tussen 8.00 en 8.30 uur zal er even muziek te horen zijn en zal er ook gesproken worden en een start schot gelost worden. Aanmelden Wie mee wil doen kan zich aanmel den via www.toertochtmiddelburgutrecht.nl Ook bedrijven kunnen zich als team aanmelden. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Bevoorr»dinfsroul«s iff Zusterstraat t.h.v. Plein 1940 I afgestoten Ontsluitingsroute Zusterstraat e.o M«»lm»l« Rijrichting Gravenstraat wordt tijdelijk omgedraaid. OmtekJIngvoute fietsers Markt Verkeersmaatregelen i.v.m. afsluiting Zusterstraat. Periode 26 mei t/m 5 juni

de Faam | 2015 | | pagina 9