Het woord aan raadslid William van Amstel Commissievergaderingen F Middelburg moet fors bezuinigen Uitnodiging Commissie Regionale Zaken Walcherse gemeenteraden L_ Op 20 april jl. ben ik geïnstalleerd als raadslid voor de WD. Mijn voor gangster, Jolijn Delissen, is verhuisd naar Antwerpen en moest dus afscheid nemen als raadslid. Tijdens mijn 33 jaren bij de Konink lijke Marine heeft mijn leven ten dienste gestaan van de Nederlandse samenleving. Verdediging van onze vrijheid en veiligheid stonden cen traal. Veiligheid en bescherming van uw bezit is ook een belangrijk speerpunt voor de WD-Middelburg. Eigendom men moeten worden gerespecteerd, geweld is uit den boze en ook de dagelijkse rit naar school of sport moet veilig zijn. Overlastgevende jongeren en hun ouders moeten worden aangespro ken op hun gedrag. Daarbij maken wij de koppeling met welzijn, sport en veiligheid, door probleemsituaties van jongeren zo vroeg mogelijk te signaleren, hen individuele kansen te bieden en het oplossen van proble men, onder meer via het wijkbeheer. U als inwoner mag rekenen op een Foto: Aart van Belzen actieve overheid, die op veiligheids gebied zelf actie neemt, maar ook anderen aanspreekt op hun verant woordelijkheid. Zichtbare wijkagenten die de buurt kennen en een duidelijke handhaving in de wijken door BOA's (buitengewone opsporingsambte naren) als iemand zich niet aan de regels houdt. Of flexibel cameratoe zicht; cameratoezfcht geeft crimi nelen een gezicht, waardoor zij hun Voorafgaand aan de gemeenteraads vergadering komen de raadscommis sies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbe reid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die straf niet kunnen ontlopen en moge lijk zelfs de kosten van vernielingen op hen verhaald kunnen worden. Schone en veilige wijken en dorpen zijn belangrijk voor de WD, maar daar kunnen wij niet alleen voor zor gen. Daarin heeft u als inwoner even eens een rol en verantwoordelijkheid. Verslonzing werkt verdere achteruit gang in de hand. De leefbaarheid in een wijk kan alleen worden behouden als wij daar samen energie in steken, bijvoorbeeld door het opruimen van eigen troep en schoonhouden van eigen terrein en straat. Een veilige samenleving zorgt ervoor dat er minder stress en spanning ontstaat. Wat weer als gevolg heeft dat mensen gezonder door het leven gaan. De tijd is voorbij dat wij het vingertje kunnen gebruiken om te wijzen. Kijk wat kan doen voor Middelburg. William van Amstel Raadslid WD Fractie williamvanamstel@outlook.com staat gepland voor maandag 8 juni. De commissievergaderingen begin nen standaard om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergadering Algemeen Bestuur begint vanwege een drukke agenda ditmaal al om 18.30 uur. De gemeente Middelburg moet structureel ruim 8,6 miljoen extra bezuini gen tot 2019 bovenop de besparingen die ze de afgelopen jaren al gerea liseerd heeft. Hiermee wil de gemeente haar huishoudboekje snel op orde brengen. De forse bezuinigingen zijn met name nodig door het Rijksbesluit dat de gemeente minder geld krijgt uit het gemeentefonds (en hiermee gepaard gaand de uitkeringen in het sociaal domein) én de wens om de positie van het grondbedrijf van de gemeente niet te laten verslechteren. Andere tegenvallers zijn onder meer de extra bijdragen aan Orionis en de Veiligheidsregio. Dit najaar dient het college een pakket aan bezuinigingsvoorstellen aan te bieden aan de gemeenteraad. Het proces rondom de heroriëntatie op de gemeentelijke taken (kerntakendiscussie) wordt hierop afgestemd. Het college sluit op voorhand geen enkele taak uit en stelt qua aanpak aan de raad voor om een bepaalde prioriteitsvolgorde te hanteren bij het zoeken naar bezuinigingen. Over deze aanpak besluit de raad in juni 2015. Eén ding is zeker: het vinden van bezuinigingsvoorstellen zal lastig zijn en onvermijdelijk leiden tot pijnlijke keuzes. De commissievergadering Maat schappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 27 mei. Op maandag 1 juni vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 2 juni. Op donderdag 21 mei vindt om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor van Middelburg een informatieve regionale commissie Walcherse aangelegenhe den plaats over de Walcherse samenwerking op het sociaal domein. U bent van harte uitgenodigd om deze vergadering vanaf de publieke tribune bij te wonen. De colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Veere, Vlis- singen en Walcheren praten u bij over beleidssamenwerking sociaal domein, de financiële stand van zaken en eerste ervaringen binnen Porthos. Bij de voorbereiding van de decentralisaties is op Walcheren samengewerkt, zo wel Zeeuws als op Walcheren. De Walcherse samenwerking heeft een vervolg gekregen. Die samenwerking is ook voor de gemeenteraden relevant. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG AANWIJZING COLLECTIEVE FESTIVI TEIT (GELUIDHINDERBEPAUNGEN) EN ONTHEFFING SLUITINGSUUR BINNENSTAD Burgemeester en wethouders van Middelburg aken bekend dat zij 22 mei 2015 heb ben aangewezen als "collectieve festiviteit" ingevolge de Wét milieubeheer en de Alge mene Plaatselijke Verordening Middelburg 2015. Tijdens deze dag zijn de voorschriften ter beperking van geluid- en trillinghinder op de hierna genoemde horecabedrijven niet van toepassing tot 02.00 uur op 23 mei 2015 Deze dag is als zodanig aangewezen ten behoeve van de zogenaamde "Kroegentocht" die in het kader van het Jazznight in the City wordt georganiseerd. Gedurende de aange wezen dag kan in de betreffende horecabe drijven levende muziek ten gehore worden gebracht. Hierdoor kunnen de geluidsnormen van de Wfet milieubeheer worden overschre den waardoor geluidhinder kan optreden. De volgende horecabedrijven zullen aan de "kroegentocht" deelnemen: Care De Zaak (Pottenmarkt); Jazz-Eetcafé "Desafinado" (Koorkerk straat); Bar American (plein 1940); De Herberg (Pottenmarkt) Café "Seventy Seven" (Markt); Café Tympaan (Markt); Café "bommel" (Markt); "Hildemisse" (Plein 1940); Café 't Babbelaertje (Vlasmarkt); Café Bardot (Vlasmarkt) Kaffee '"t Hof" (Vlasmarkt); Braai-Tapperij "De Mug" (Vlasmarkt); Zenc (Markt), Café "Hart van Middelburg" (Zusterstraat). De aanwijzing tot collectieve festiviteit is alleen voor deze horecabedrijven van toepassing. Tevens is door de burgemeester ontheffing verleend van het vastgestelde sluitingsuur tot 03.00 uur voor de horecabedrijven in de binnenstad (gelegen in het gebied omgeven door de Vesten en het Kanaal door Walche ren) in de nacht van 22 op 23 mei 2015. VASTSTELUNG ALGEMENE VOORWAARDEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in hun vergadering van 12 mei 2015 de 'Algemene voorwaarden voor de verkoop van bouwterreinen in het Stadsgewest Vlissingen/Middelburg 2015' hebben vastgesteld. Deze voorwaarden treden in werking op 1 juni 2015 en liggen gedurende kantooruren voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. De voorwaarden zijn vanaf 1 juni 2015 ook in te zien op en/of te downloaden van de website van de gemeente Middelburg: www. middelbura.nl Bestuur en Organisatie Meer Lokale regelgeving Overig. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat één parkeervak op het parkeerterrein van het Westerscheldeplein wordt gereserveerd voor taxi's. Inzage Het besluit ligt tot en met 1 juli 2015 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Uevense, telefoonnummer (0118) 67 52 91 Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes we ken, van 21 mei toten met 1 juli 2015, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van net besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang recht- streeks bij een besluit is betrokken. Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daar van is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvol doende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Heeft u een spoedeisend belang bii schorsing of vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-WestBrabant. Het ver zoek hiertoe richt u aan: voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006,4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 16/,- voor natuurlijke personen (individuele personen) en 331,- voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Digitale indiening U kunt uw bezwaarschrift en uw verzoek schrift om een voorlopige voorziening ook digitaal indienen: - voor bezwaar gaat u naar: www.mid- delburg.nl Bestuur en organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten; - voor een voorlopige voorziening bij de recht bank Zeeland-West-Brabant gaat u naar: bket. rechtspraak, nl/bestuursrecht. Voor digitale indiening heeft u uw DigiD- inlogcoae nodig. Kijk op de genoemde site(s) voor de precieze voorwaarden. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (lussen haakjes staat de datum van ontvangst): Belfort 73: plaatsen dakkapel voorzijde woning (7-5). Fagotweg/hoek Klarinetweg: nieuw bouw bedrijfspand (1-5). Kanaaldijk 1 Amemuiden: plaatsen zonnepanelen (6-5). Markt 35 Middelburg: wijzigen gevel en interne verbouwing (6-5). Nieuwe Vlissingseweg 248: plaatsen drie draai-kiepramen voorzijde woning (2-5). Oude Veerseweg 3: realiseren uitweg (6-5). Roompotpad 38: plaatsen schutting Vinkenhof 38 wijzigen zijgevel (7-5). 't Zanddorp 11verhogen nok (11-5). Zeeburgstraat 4: vergroten dakkapel voorzijde woning (11-5). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie Ruimte in het stadskan toor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending) Armeniaans ScnuHvlot 4: wijzigen voorgevel (12-51. Veeirsehof 3: douw vrijstaande woning (11-5). Veersehof 3: rioolvergunning (9-5). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heerf inge diend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzienin genrechter bij de Rechtbank Zeeland-West- Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus.90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESUSTERMUN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: aanbrengen nieuwe deur in bestaand raamkozijn Locatie: Lange Geere 3 Nieuwe uiterste beslisdatum: 8 juli 2015. Voor: verbouwen pand Locatie Spanjaardstraat 51 Nieuwe uiterste beslisdatum: 30 juni 2015 Voor: aanbrengen qeluidsabsorberend over stek en nieuwbouwbedrijfsloods Locatie: Noordweg 139 Nieuwe uiterste beslisdatum: 9 juli 2015. JAARREKENING 2014 Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken bekend, dat net ontwerp van de jaarrekening 2014 en de daarbij behorende accountantsverklaring vanaf 18 mei voor een ieder ter inzage ligt in de hal van het stadskantoor en in bruikleen wordt gegeven. De ontwerp jaarrekening 2014 is ook op www.middefburg.nl te raadplegen.Daarnaast is het mogelijk om een exemplaar voor 13,- te kopen bij de afde ling Bedrijfsvoering, telefoonnummer (0118) 6754 66.

de Faam | 2015 | | pagina 8