Jessica en de koninklijke lyme-brief Zestiende-eeuws concert De Faanf Een dagje Bevrijdingsfestival Tweede Morty Toertocht Jessica Wattel lijdt aan de chronische variant van de ziekte van Lyme. Haar huisarts en een reeks van specialisten stelden jarenlang de verkeerde diagnose. Dit, omdat de kennis over de ziekte van Lyme in Nederland onvoldoende is en passende medicatie nog ontbreekt. Jessica stuurt daarom een brief aan het koningshuis. VLISSINGEN-Jessica werkte in een dierenasiel en droomde ervan om dierarts-assistente te worden. Zij kreeg in 2004 een tekenbeet en verwijder de die onmiddellijk. Einde verhaal, zou je denken. Voor de 25.000 Nederlanders die per jaar een tekenbeet oplo pen is dat meestal ook zo. In het ergste geval tasten 2500 personen per jaar ech ter daarna nog jarenlang in het duister. Zij lopen, soms ongemerkt, rond met de besmetting van de Bor- relia-bacterie. Tenzij zij na een tekenbeet een rode ring of blauwachtige vlek op de huid hadden waargenomen. Die blijft soms echter achter- DÉ kennis over en het ge- vakr van de 'onzichtbare' verschijningsvorm van de tekenbeet ontbreekt in ons land nog grotendeels. Het betekende voor Jessica dat zij eerst getroffen werd door reumatische pijnen, vervol gens bijna blind werd en tenslotte verlammingsver schijnselen ging vertonen. Met dit soort aandoeningen verwijst de huisarts je naar een reumatoloog, fysio therapeut, een neuroloog en verder. Jessica kreeg de verkeerde medicijnen voor geschreven. Zij raakte ten slotte ondervoed en werd ar beidsongeschikt verklaard. Pas anno 2015 kreeg zij via een second opinion van AZM Maastricht de meest passende antibiotica. Het hielp haar weer een beetje op de been. Lees verder op pagina 12 COLUMN WETHOUDER SEM STROOSNIJDER Het Bevrijdingsfestival was weer een enorm succes! Om de sleutel tot dit succes beter te begrijpen, liep ik mee met een medewerker van de gemeente. 8.30 uur: Aankomst op het festivakerrein. Eersf een bespreking met de organisatie. 8.45 uur: We worden gebeld door een ondernemer of we naar de Oude Markt willen komen. Er staat een verkooppunt voor muntjes voor zijn winkel en hij kan er niet in. Gelukkig rijdt er op dat moment een heftruck die het snel kan verplaatsen. De laatste hand wordt gelegd aan de'vlaggen masten en de rode loper. 9.00: De politie geeft het seintje dat het explosievenonderzoek (in verband met de komst van onder meer premier Rutte) klaar is en dat de hekken die het terrein afsluiten, niet verplaatst mogen worden. 9.15: We zijn op de hoek van de Badhuis- straat/Spuikomweg om de verkeersregelaars voor die ochtend te instrueren. 9.30: In Cinecity is een veiligheidsoverleg. Al snel wordt duidelijk dat we het weer vandaag in de gaten moeten houden. 9.45: Ik zit in de kerk om de lezing bij te wonen. Het werk buiten gaat gewoon door. 12.45: Richting het politiebureau voor een overleg tussen politie en gemeente over de verwachte drukte. 13.00: Het is flink gaan waaien en verkeers borden en dranghekken waaien om. Mede werkers van beheer gaan er achteraan. Vanaf een zolder op het Bellamypark zien we zo'n 3500 mensen genieten van Caro Emerald! 13.30: Er worden zandzakken gevuld om de verkeersborden te verzwaren. 14.00: We rijden een rondje door Vlissingen om de verkeersbewegingen te zien. Het is onduidelijk of de festiviteiten in de Spui- kom door kunnen gaan. MIDDELBURG - De tweede edi tie van de Morty Tourtocht, een fietstocht die vertrekt vanaf de Woonboulevard de Mortiere, is er een met een knipoog naar de Tour de France. De tocht ként twee routes: één van zestig en één van ongeveer honderd kilo meter. De opbrengst komt ten bate van het Jeugdsport fonds Zeeland. Op zondag 31 mei om 9.00 uur klinkt het startschot en vertrekken beide routes van af Woonboulevard de Mor tiere in Middelburg om de finish van de tweede etappe van de Tour de France op de Neeltje Jans passeren. Met deze wielertocht wordt geld ingezameld voor het Jeugdsportfonds Zeeland. Jeugdsportfonds geeft sport- kansen aan kinderen vanaf vier tot en met achttien jaar die leven in gezinnen waar niet genoeg geld aanwezig is om lid te worden van een sportvereniging. Voor die kinderen betaalt Jeugdsport fonds de contributie en in bepaalde gevallen de sport- attributen. Speciaal voor de toertocht is een wielershirt ontwor pen dat gratis aan alle deel nemers beschikbaar wordt gesteld. Deze 'gele trui' is een knipoog naar de Tour de France. Deelnemers die de Toertocht op 31 mei in deze 'gele trui' rijden, ma ken kans op het winnen van vele prijzen die beschikbaar zijn gesteld door sponsoren. Voor de deelnemers is te vens catering geregeld en na afloop wordt een goodiebag uitgereikt. VLISSINGEN - In de St. Jacobs- kerk in Vlissingen vindt zondag 31 mei 'de finale' van het Leidse Koorboe kenproject plaats. Dat is een concert in de vorm van een zestiende-eeuwse mis, uit gevoerd door het Egidius Kwartet College. Dat voert de muziek uit zo als die is overgeleverd in de zestiende-eeuwse Leid se Koorboeken. Het zesde koorboek, Codex F, bevat een groot aantal complete missen. Daarvan zal er een worden uitgevoerd zoals gebruikelijk was rond 1570. Ggregoriaans, polyfonie, kaarsen en bellen. Het publiek zit dicht rond de zangers en laat zich meevoe- ren door de puurheid van de muziek. Het concert begint om 15.30 uur. Toegang kost 26,50 euro, studenten en CJP-pashouders betalen de helft. Kaarten bij de VVV Vlissingen en voorafgaand aan het concert in de kerk. COLOFON weGeNeR Media KORT NIEUWS Clinics bij De Eendracht VROUWENPOLDER - Manege De Eendracht staat zater dag 23 mei in het teken van de Paardensport- en welzijnsdag. Er zijn sportclinics van gerenommeerde instruc teurs op het gebied van springen, dressuur en mennen. Daarnaast zijn er theoretische clinics op het gebied van teugeldruk- meting en lezingen door fysiotherapeut Anton En gels over motorisch leren en stabiliteitstraining. Er is een welzijnsmarkt met verschillende kramen op het gebied paardenwel- zijn, maar ook ruiterfit- heid komt aan bod. Kunst naast De Mug MIDDELBURG - Beeldend kunstenares Monique Brassé en illustrator Laura Mars exposeren ie dere eerste zondag van de maand in de ruimte aan de achterzijde van De Mug in Middelburg. Monique Brassé toont hedendaagse, draagbare sieraden geïnspireerd op authentieke Zeeuwse sieraden. Deze zijn gecre- eerd uit antieke kralen en nieuwe materialen. Laura Mars zal een overzicht van divers werk tonen: van kleurrijke prenten boek illustraties tot gede tailleerde portretten. Huidcheckdag bij ADRZ G0ES - Het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Goes doet zaterdag 30 mei mee aan de landelijke huidkankerdag. Van 10.00 tot 13.00 uur kunnen mensen gratis hun huid laten checken door een dermatoloog op mogelijk verdachte plekjes. Gastgezinnen gezocht MIDDELBURG - Voor de English Summer School die deze zomer op de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren gehouden wordt, zoekt organisator Anglia nog gastgezinnen. Meestal zijn dit de gezinnen van Nederlandse deelnemers, die tegen vergoeding één of meerdere gasten in huis nemen in de week van 24 tot en met 28 augustus. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 20 mei 2015 5 door Dimp Nelemans Jessica Wattel lijdt aan de ziekte van Lyme, die geen uiterlijke kenmerken heeft. wege. Foto: Dimp Nelemans Lees verder op pagina 12 O www.mortytoertocht.nl Het Egidius Kwartet College geeft een bijzonder concert op zondag 31 mei in de St Jacobskerk te Vlissingen. Foto: PR 1 Advertentieverkoop •n media-advies Pieter Karman E adverteren^eeiand@ wegenermedia.nl T 06-54267116 Familieberichten E familiebeflchten@wegenermedia.nl T (088) 01372 66 Zeif een familiebericht opgeven kan via wwwfemilieberichtenonline.nl Rubrieksadver te nties E teiesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E. 43^2 NV Vlissingen Website wwwjie-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.feam@ wegenermedia.nl T {088) 013 09 20 Redactie Michiel Bouwman (fOto). Harmke Kik. Frank Hussiage, Manna Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantnVverspreidldachten T(ogoo)424 5726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst In de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV O Het evenement is gratis te bezoeken. Voor deelname aan enkele clinics en lezingen wordt een vergoeding gevraagd. O De expositie is geopend van 13.00 tot 17.00 uur en is vrij te bezoeken. O Inschrijven tot 25 mei via www.huidkankerdag.nl O Meer informatie: www.anglia.nl 0/0165- 590285

de Faam | 2015 | | pagina 5