Ineke Otte reist de hele wereld maar komt tot rust in Zeeland rond Ver geschopt Ineke Otte is designer en kunstenaar van Ineke Otte Design. Wereldwijd worden haar producten gepresenteerd. Zeeuwen: nuchter, authentiek en zonder franje. Die mentaliteit brengt ze vaak ver, letterlijk en figuurlijk. In deze rubriek Zeeuwen die het op wat voor manier dan ook ver geschopt hebben in het leven. Zonder poespas, maar een beetje trots op hen zijn, dat mag. Wat is hun verhaal en hoe kwamen ze waar ze nu staan? VLISSINGEN - Ineke Otte is designer en kunstenaar van Ineke Otte Design. Wereld wijd worden haar kleurrijke sieraden en producten gepu bliceerd en gepresenteerd op beurzen, in galeries en conceptstores. Bij de ont moeting met het koninklijk paar in Goes, heeft ze haar bekende 'mossel' sieraad overhandigd aan koningin Maxima. Ineke is autodidact en heeft zichzelf dus alles aange leerd. Eigenlijk vindt ze het wel prima dat ze geen aca demische opleiding heeft gehad. "Als kind was ik al heel creatief, het zit in me. Ik ben begonnen als textiel- ontwerper, daarna ging ik beelden en grotere kunst objecten maken. Ondertus sen heb ik ook altijd siera den ontworpen. Door de jaren heen, en dat is echt de kracht van mijn bedrijf, heb ik een eigen, herkenbare stijl ontwikkeld. Daar ontbreekt het bij de generatie kunste naars die nu naar de acade mie gaat nogal eens aan." De conservator van het Zeeuws Museum kocht ooit diverse kunstwerken van Ineke aan. Daarna begon het balletje te rollen. Ze expo seerde in veel galeries. On dertussen werkte ze als amb tenaar bij de gemeente Goes. Zo'n twaalf jaar geleden stopte ze daarmee om zich volledig op de kunst te rich- 'IK HEB EEN HECTISCH LEVEN, IN ZEELAND KOM IK JUIST TOT RUST' ten. "Ik brak internationaal door toen de directie van Eclat de Mode tijdens de Fa- shion week van Parijs vroeg om sieraden op te sturen voor een wereldwijde mar ketingcampagne. Er werden twee enorme billboards van twintig meter hoog gemaakt met daarop twee modellen die mijn sieraden droegen. Dat was heel bijzonder, ik geloof niet dat er toe nu toe een andere Nederlander is die dat gelukt is." Het leverde Ineke veel aan dacht op van museumshops en conceptstores over de hele wereld die haar siera den wel wilden presenteren in hun galeries, musea en designstores. Ook ontmoet te ze hierdoor veel promi nenten uit de modewereld. Jean Paul Gaultier, Viktor Rolf en Iris Apfel. Ineke ontmoette mode-icoon Iris Apfel (93) in New York en zij is dol op Ineke's werk. Zelfs in de film over haar leven draagt ze de sieraden van In eke. Voor haar sieraden won Ineke maar liefst vier keer de 'Sheriff de mode' prijs in Parijs tijdens de Fashion week. "Inmiddels doe ik nu al zo'n tien jaar allerlei beurzen, van Parijs, Milaan, Dubai tot Moskou en van Chicago, New York tot Palm Beach in Amerika. Ik ontmoet daar zo veel interessante mensen. Daar sta ik vaak niet meer zo bij stil, maar het is natuurlijk wel heel bijzonder." Ineke is altijd op zoek naar nieuwe technieken en heeft zich in het ontwerpen gespe cialiseerd in 3D printing. Ze won er de TNO designprijs mee en geeft er zelfs lezin gen over in binnen- en bui tenland. Vorig jaar werd ze uitgenodigd om een derge lijke lezing te geven voor 150 Russen in Sint Petersburg. In Wenen werd ze uitgeno digd voor een catwalk show met haar sieraden, die ze met de 3D-printer ontwierp. Inspiratie haalt ze veelal uit de natuur en de kleuren die ze daar ziet. Ideeën heeft ze nog genoeg en dromen ook. "Ik heb nog wel honderden ideeën, dat houdt nooit op. Mijn droom is dat nog meer mensen over de hele wereld mijn werk willen dragen en ervan genieten. Ook mijn designproducten, kunst en sieraden in nog meer musea wereldwijd zou helemaal leuk zijn." Mensen vragen Ineke wel eens of ze niet allang ergens in het buitenland zou moe ten wonen. "Ik heb een hec tisch leven, in Zeeland kom ik juist tot rust. Hier woont mijn familie en ben ik gebo ren en getogen. Hier wonen kan wel een beperking zijn. In Amsterdam kun je even naar een galerie, lezing of opening, dat gaat voor mij niet altijd. Dan kun je 's avonds niet meer naar huis. Ik zou het wel leuk vinden een tijdje in Milaan of New York te wonen. Maar defini tief verhuizen zeker niet." Wie is Ineke Otte dan? Geboren in: 's-Heer Abtskerke Huidige woonplaats: Goes Werk: ontwerper/kunstenaar bij Ineke Otte Design Na afspraak ontvangt ze mensen in haar studio. Belangrijkste levensles: "Met passie je werk doen, daad kracht hebben, nieuwsgierig blijven en 'out of the box' denken zijn belangrijk in het leven." O www.de-faam.nl De Faam woensdag 20 mei 2015 - 33 door Mariska den Hartog Ineke Otte: "Als kind was ik al heel creatief, het zit gewoon in me." Foto: PR "Door de jaren heen, en dat is echt de kracht van mijn bedrijf, heb ik ontwikkeld." een eigen, herkenbare stijl Foto: PR

de Faam | 2015 | | pagina 33