De Fruitkraam Buttinge, altijd verse kwaliteit Pinksteren Agenda Veere Pianoconcert in Grote Kerk Rommelmarkt in Westkapelle Bijzonder concert in Badpaviljoen Advertorial Les over de dode hoek Concerten rond 21 mei, 9.30 uur Yoga op het strand Op het strand van Domburg bij watertoren-oost. Deelname kost 8 euro. Uiterlijk een dag van tevoren Aanmelden: 06-50911013 22 mei, 14.00 uur Kinderspelen Melsesweg2, Zoutelande. 22 mei, 10.00 uur Kunstroute In Oostkapelle wordt geëxposeerd op 19 locaties door 35 kunste naars. Er zijn beelden, keramiek, kaarten, bonsai, aquarellen, quilts, sieraden, foto's, schilderij en, tekeningen, tiffanie linoleum- drukken, textiel en gedichten. En er is weer een broacante-, antiek-, en woondecoratie verkoop. Toegang is gratis. 23 mei, 10.00 uur Vismarkt Op de Kaai in Veere is iedere za terdag de vismarkt. Behalve de markt is er ook een proeverij. 23 mei, 10.00 uur Kunstroute in Oostkapelle 23 mei, 14.00 uur Voetbalevenement Langstraat, Zoutelande. 25 mei, 11,00 uur Vliegerdemonstratie Op de dijk bij Zoutelande. 25 mei, 19.00 uur Tennisinstuif Deelname vanaf zeventien jaar. Deelname kost 5 euro per per soon. Locatie: tennisbanen aan de Westkapelseweg. 26 mei, 10.00 uur Weekmarkt Langstraat in Zoutelande. 30 mei, 10.00 uur Antiek- en curiosamarkt Langstraat in Zoutelande. 1 juni, 19.00 uur Deelname vanaf zeventien jaar. Deelname kost 5 euro per per soon. Locatie: tennisbanen aan de Westkapelseweg. WESTKAPELLE- In de Grote Kerk in Veere is zondag 31 mei een pianoconcert van Mariam Ba- tashvili (Georgië, 1993). In no vember won ze de eerste prijs bij het Internationaal Franz WESTKAPELLE - Korfbalvereni ging Stormvogels uit Westka pelle houdt zaterdag 20 juni haar tweejaarlijkse rommel markt op de Markt te Westka pelle. Mensen die hun zolder nog niet leeggehaald hebben, kunnen op vrijdag 5 juni vanaf 19.00 uur hun spullen laten ophalen. Voor informatie of afhalen van spullen: rommel- markt@kvstormvogels.nl DOMBURG - Op zondag 7 juni wordt er om 15.00 uur in Bad paviljoen (Balzaal) in Dom burg een bijzonder concert gehouden. Igor Ruhadze (vi ool), Alexander Baev (viool) en Sania Danis (piano) spelen dan onder meer werken van Sarasate, Saint-Saens, Proko- Met dagelijks verse kwaliteit en service die Bart Francke en Yvonne Kramer hun klanten bieden, weten velen de weg te vin den naar De Fruitkraam Buttinge. Die heeft een breed aanbod: van aardappelen tot seizoensgebonden producten zoals aard beien, of nu, asperges. De Fruitkraam Buttinge staat inmiddels ruim vijftien jaar aan de weg van Middelburg naar Grijpskerke, komende vanuit Middelburg vlak voor Buttinge. De keuze voor deze locatie lag voor de hand. De opa van Bart Francke had daar met zijn be drijf met wat landbouwgrond en een aantal koeien, en Bart en Yvonne wilden dat voort zetten. Hun bedrijfsvorm werd De Fruitkraam Buttinge, met dagverse producten. "Want", zo zegt Yvonne,"er zijn veel men sen die hier dagelijks passeren. We zitten aan een doorgaande weg en zijn makkelijk te berei ken. De nieuw aangelegde weg vanuit Middelburg over Wal cheren heeft er ook goed aan gedaan want zo ontstond hier een rustiger verkeersaanbod. De Fruitkraam is uitnodigend, klanten kunnen op ons terrein parkeren en rustig hun bood schappen doen. Ook voor een snelle, of vergeten, boodschap is dit een makkelijk adres." En extra service wanneer het regent want dan zegt Yvonne: "Blijf maar in de auto, ik geef het wel aan." Wie 's zomers eerst naar het strand wil. kan zijn aankopen achterlaten. Die worden koel en vers bewaard, en deze na strandbezoek weer ophalen. De laatste paar jaar zijn er diverse ingrijpende weg werkzaamheden geweest, wat zijn invloed had op de aanloop bij De Fruitkraam. Bart en Yvonne hebben er begrip voor dat dit werk moest gebeuren; die situatie is nu voorbij. In dertijd klein begonnen is De Fruitkraam Buttinge in de loop der jaren flink uitgebreid, niet alleen qua verkoopruimte maar zeer zeker ook met het aanbod. Van Zeeuwse aardappels en zo merfruit tot een divers aanbod in groenten en zuidvruchten. Een logische ontwikkeling want met de groei van het klantenbe stand, groeide ook de vraag naar groente en fruit en daarmee het assortiment. Het aanbod is vers en loopt met de seizoenen mee. Een aantal producten wordt door Bart en Yvonne zelf ge teeld, onder meer aardappelen, aardbeien, frambozen, pruimen, kersen. Ander fruit zoals appels en peren worden betrokken van een teler uit Zuid-Beveland. In het naiaar heeft De Fruitkraam fiev en Brahms. Niet alleen in het Badpaviljoen, maar ook op 42 andere plekken verspreid door Nederland worden gedu rende één weekend concerten gegeven. De organisatie van dit 'Weekend van het NMF' is in handen van het Nationaal Muziekinstrumenten Fonds (NMF) in samenwerking met Erfgoedvereniging Heemschut. De musici hebben allen een in strument in bruikleen gekregen van het NMF. Kaarten kosten 17,50 euro per stuk, Donateurs van NMF en Heemschut beta len 15 euro. VEERE - In het Pinksterweek end vindt op Walcheren de Esta-conferentie plaats. Esta staat voor de European String Teachers Association. Tijdens deze conferentie worden er concerten gegeven in onder meer Veere. Te beluisteren zijn SER00SKERKE - Leerlingen van groep 6 en 7 van CBS De Weg wijzer in Serooskerke hebben vorige week les gekregen over de dode hoek in het verkeer. De scholieren kregen de les in het kader van het dode hoek les programma 'Veilig op Weg', Buttinge een grote diversiteit in zelfgekweekte pompoenen. Er zijn ook specialiteiten zo als de 'vergeten groenten', met name meiraapjes, of kogelbo nen die Bart vorige week nog heeft gezaaid. Kogelbonen is een apart ras bruine bonen dat bijna nergens meer te verkrij gen is. Zwarte-, rode-, blauwe-, kruisbessen en frambozen komt allemaal voort uit eigen teelt. Niet alleen de vruchten worden verkocht maar ook de plan ten. Heerlijke vijgen, kiwi's bramen, kersen, of postelein, champignons en bleekselderij, het is er allemaal. Flessen met appel- of perensap, puur na tuur, geen toevoegingen, lekker gezond. Of Zeeuwse honing uit de buurt en Zeeuwse mosterd uit Zierikzee, niet te versmaden streekproducten. Klanten kun nen grotere bestellingen door geven. Afrekenen kan contant én met een pinpas. Zondag ge sloten. De Fruitkraam Buttinge, Mid- delburgseweg 38a, Buttinge, Tel. 06-42299372. E-mail: defruit- kraambuttinge@hotmail.nl Liszt Pianoconcours in Utrecht. Als winnaar wacht haar een uitgebreide concerttoumee die haar zal voeren naar ruim twin tig landen. De ochtend na haar overwinning in TivoliVreden- burg debuteerde zij al in een uitverkochte Grote Zaal van het Concertgebouw in Amsterdam. Het optreden begint om 15.30 uur. Entree kost 15 euro. het Ruysdael Kwartet, Com- battimento (onder leiding van Jan Willem de Vriend), Tim Kliphuis Sextet, Fancy Fid- dlers (onder leiding van Coosje Wijzenbeek), Studenten Baro- korkest, Wëreldband, Martinu Quartet en Trio Dumas. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de zaal en veel concerten zijn gra tis toegankelijk. Maandag 25 mei: 16.00 uur, Kleine Kerk in Veere. Martinu kwartet; Maan dag 25 mei: 19.00 uur, Kleine Kerk in Veere. Trio Dumas. een samenwerkingsverband van Transport en Logistiek Ne derland (TLN) en Veilig Ver keer Nederland (VVN). De les bestond uit een theoriegedeelte in de klas en een praktijkonder deel buiten rondom een speci ale 'Veilig op Weg' vuilnisauto. De kinderen konden in de vuil nisauto plaatsnemen en zo zelf ervaren wat een chauffeur wel ziet in het verkeer, maar vooral ook wat hij niet ziet. Yvonne en Bart in De Fruitkraam Buttinae

de Faam | 2015 | | pagina 24