2' PINKSTERDAG, PERRY MIDDELBURG RONDJE WALi Multicultureel feest in Vlissingen Vervolg van pagina 5 Vervolg column pagina 5 Manteling reikt boekenbonnen uit FESTIVAL OUTDOOR EQUIPMENT nshow Advies van specialisten e Pinksterkortingen, ook onlint O www.de-faam.nl mammm De Faam woensdag 20 mei 2015 12 VLISSINGEN - Vlissingen staat zaterdag in het teken van het Playing for Culture festival, dat op drie locaties gehou den wordt: het Spuiplein, de Oude Markt en sportcom plex Baskensburg. Tijdens het festival zijn er voorstel lingen, een multiculturele markt, workshops en een theater. Het festival duurt van 10.00 tot 18.00 uur. Dorcas Jubileum wandeltocht BIGGEKERKE - De Dorcas orga nisatie viert dit jaar haar 35- jarig jubileum. De werkgroep Walcheren houdt vrijdag 29 meieen sponsorwandel tocht. Deelnemers kunnen 5, 10,15 of 20 kilometer lopen. Bij de controleposten zijn er gratis consumpties. Er wordt tussen 16.30 en 17.15 uur be gonnen bij mini camping "De Hofwei", Noordweg 1-3, Biggekerke. Het minimum startgeld is 10 euro. Meer in formatie en aanmelden: Tel. 0118-583300 of keesbos@ zeelandnet.nl De opbrengst van de spon- sortocht is bestemd voor een Dagopvang-centrum voor jongeren in Rezina, Noord- Moldavië. Het doel van het project is om vijftig kans arme kinderen en jongeren tussen de tien en achttien jaar te begeleiden op hun weg naar volwassenheid en ze voor te bereiden op een plaats in de maatschappij. SER00SKERKE - Stichting Manteling, de organisatie voor mantelzorgondersteu ning en zorgvrijwilligers op Walcheren, heeft ter afslui ting van een ludieke wer vingscampagne voor vrij willigers zes boekenbonnen verloot. Dat gebeurde in de gemeentes Vlissingen, Mid delburg en Veere onder de mensen die de wervings poster hadden opgehangen. Eén van de winnaars was het echtpaar Bakker uit Se- rooskerke. Zij werden op woensdag 13 mei verrast met een bezoek van Julia Wattel, medewerker bij Manteling, die hen de bon kwam over handigen. Mevrouw Bakker had de wervingsposter voor het raam gehangen omdat zij zelf, voordat haar man ziek werd, veel vrijwilligerswerk heeft gedaan en daardoor het belang van vrijwilligers werk kent. Daarnaast kent het echtpaar de Stichting Manteling omdat zij zelf in een mantelzorgsituatie ver keren. Manteling bestaat dit jaar twintig jaar en elke week bezoeken driehonderd vrij willigers van Manteling hulpvragers die door ziekte, handicap of psychische problemen een steuntje in de rug nodig hebben. Dit gebeurt in de thuissituatie, het hospice en het zorgho- tel. Naast vrijwillige zorg geeft Manteling ondersteu ning aan mantelzorgers. Vanwege een grote toename van het aantal mensen dat hulp vraagt, zoekt Mante ling meer vrijwilligers. Zij kunnen rekenen op een goe de training en begeleiding. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen via 0118- 553530. r Grote Si f H R SPOU PERRY MIDDELBURG Mortiereboulevard 22 Maandag 25 mei 2015 Open van 12.00 -17,00 uur KEEP MOVING Jessica is nu lid van de Lyme -vereniging die zich, bij Minister Schipper van Ge zondheidszorg, sterk maakt voor gedegen onderzoek. Zelf heeft zij van CZ te ho ren gekregen dat zij 'uitbe- handeld' is. Dat betekent uitsluiting van verdere me dicatie. Een onterechte con clusie. Immers, chronisch ziek wil zeggen dat dit ene, onzichtbaar gebleven teken beetje, Jessica's gezondheid nog jarenlang in de greep kan houden. Wie werkt en of wandelt in de natuur is gewaarschuwd. Meer info over het gevaar van de tekenbeet en de ziek te van Lyme via www.thuis- arts.nl en www.rivm.nl. Wethouder Sem Stroosnij- der beschrijft zijn 5 mei. 14.30: Vlak voor een vei- ligheidsoverleg kijken we bij de Spuikom. Het waait daar behoorlijk hard. De organisatie besluit om de festiviteiten hier uit te stel len. Gelukkig zwakt de wind gedurende de dag af. 15.00: Mensen die een rondje boulevard rijden, rij den zich vast op het festival- terrein. Er wordt besloten de verkeersroute aan te passen. 16.00: Alles is in goede ba nen geleid. Mijn dagje mee lopen zit erop! De mensen met wie ik deze dag door gebracht heb, blijven nog tot alle activiteiten zijn afgelo pen. Kortom, petje af! speciaal voor de kleine bezoekers is er het Munganga Theater, dat met hun rijdende theaterbus vijf voorstellingen geeft op de Oude Markt. Foto: PR O www.dorcas.nl door Rachel van Westen De Camping Outdoor Day met tentenshow vindt plaats op 2e Pinksterdag bij Perry Arnhem, Den Bosch, Middelburg, Sliedrecht, Utrecht. -Korting niet geldig op artikelen van The North Face, GoPro e en Nomad. Manteling bestaat twintig jaar. Elke week bezoeken driehonderd vrijwilligers van Manteling hulpvragers. Foto:f1ickr.com

de Faam | 2015 | | pagina 12