20/05/5 JU Bezoek Waterdunen met een gids Sluiskiltunnel zaterdag open voor verkeer Openstelling nieuwe subsidieregeling MKB: MIT ZUID 2015 ü1l_ ?f fi Informatierubriek van i ue ^teresseerc -n riet laatste nieuws? k k QO www.zeeland.nl de Provincie Zeetai De strijd om het Zeeuwse Goud Eropuit tips tijdens WK Onderwaterfotografie Provinciehuis Abdij gesloten -i Provincie Zeeland t-y. Strandpaviljoen L* LOODS TIEN iewerk Provin In de maanden juni en juli organiseren Provincie Zeeland en waterschap Scheldestromen elke dinsdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur een wandeltocht door Waterdunen onder begeleiding van een gids. Tijdens de tocht krijgt u uitleg over de kustversterking, de aanleg van het natuur- en recreatiegebied en de getijdenduiker. Begin- en eindpunt van de tocht is strandpaviljoen Loods Tien, Nieuwesluisweg 1 in Breskens. Daar verzamelen alle deelnemers zich om 10.00 uur om vervolgens onder begeleiding van een gids het gebied in te gaan. De tocht duurt maximaal twee uur Trek stevige schoenen aan en zorg bij regen voor gepaste kleding. Vooraf aanmelden Wilt u deelnemen aan één van de zomer- excursies? Meldt u zich dan aan voor een dinsdag naar keuze via e-mail kustver- sterking@scheldestromen.nl of telefoon 0117-37 71 22. Geef bij uw aanmelding aan welke dinsdag u wilt deelnemen, met hoeveel mensen u komt en geef uw tele foonnummer door. Aanmelden kan tot maandag 12.00 uur voorafgaand aan de excursie. Wees er snel bij, want vol is vol. Deelname is gratis. Kijk voor meer infor matie over de zomerexcursies Water dunen op: www.waterdunen.com of www.kustversterking.nl. Na vier jaar hard werken is het dan zover: De Sluiskiltunnel onder het Kanaal van Gent naar Terneuzen gaat op 23 mei 2015 open voor het verkeer. Automobilisten hoeven dan niet meer te wachten voor de brug bij Sluiskil. Twee tunnelbuizen met elk twee rij stroken zorgen voor een vlotte en veilige doorstroming. De Provincie gaf opdracht voor de bouw en is (mede)financier. 20 mei Open Dag Op woensdag 20 mei heeft u nog één keer de kans om op uw gemak de Sluiskiltunnel te bekijken tijdens de Open Dag. U bent tussen 15.00 en 21.00 uur van harte welkom om het eindresultaat van het project te zien. Meer informatie via: www.sluiskiltunnel.nl Vanaf 19 mei 2015 kunnen Zeeuwse mkb'ers gebruik maken van de nieuwe subsidieregeling MIT Zuid 2015. De subsidie stimuleert innovatie door middel van advies bij de ontwikkeling van nieuwe producten (kennisvouchers). Net als haalbaarheidsonderzoeken in het kader van de ontwikkeling van innovatieve producten en Research Development samenwerkingsprojecten tussen mkb'ers om nieuwe producten te realiseren in de topclusters van de RIS 3 (Agrofood Tuinbouw en uitgangsmaterialen. Maar ook Chemie, High Tech Systems en Materialen, Biobased, Logistiek, Maintenance, Life Science and Health) en de Topsectoren van het Rijk. Er is voor Zuid-Nederland 9 miljoen euro beschikbaar. De Provincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg dragen in totaal 4,5 miljoen bij aan deze regeling. Michel Carol van Impuls Zeeland: "Subdtdiemiddelen voor het MKB drogen op. Deze regeling bestaat uit drie finan ciële instrumenten om de eerste fases van hoogrisicovolle innovatie te stimuleren. Door hiervan gebruik te maken, kunnen Zeeuwse ondernemers innovatieve projecten realiseren die anders niet van de grond zouden zijn gekomen of kunnen bedrijven juist een versnelling aanbren gen in de beoogde ontwikkeling. Voor de innovatie advies projecten en de haalbaar heidsonderzoeken wordt door Economi sche Impuls Zeeland een positief advies afgegeven over een projectaanvraag wat een onderdeel is van de totale aanvraag. Ondernemers kunnen hiervoor contact met mij opnemen." De regeling wordt uitgevoerd door Stimulus programmamanagement. Meer weten over de subsidieregeling, de voorwaarden en het indienen van aanvragen? www.zeeland.nl/europa/mit-zuid De innovatieprojecten en haalbaarheids onderzoeken gaan volgens het principe wie het eerst komt wie het eerst maalt. Spreken is zilver, debatteren is goud!' Dat is de inzet van tientallen scholieren vanuit heel Zee land tijdens de tweede editie van het Zeeuws Debattoernooi op 4 juni 2015. De organisatie is in handen van Marten van der Maas (17) en Leander Tramper (17). "Teams van verschillende Zeeuwse voortgezet onderwijsscholen hebben zich aangemeld, zoals het Zwin College uit Oostburg en het Scheldemond College uit Vlissingen," vertelt Marten. "In Zeeland zijn er een heleboel debatterende jongeren, die wel in zijn voor een wedstrijdje. Om die verbale strijd te laten plaatsvinden, organiseren wij het Zeeuws Debattoernooi. Dat is super leuk om te doen. Het is dan ook erg motiverend dat de Provincie Zeeland dit unieke debattoernooi vóór en dóór jongeren steunt. Zelf zijn we ook altijd wel in voor een vurig debat. Het is natuurlijk niet voor niets dat we dit toernooi organiseren. Er wordt 4 juni gedebatteerd over ver schillende stellingen, zoals 'Telefoongebruik op de fiets dient strafbaar gesteld te worden' en 'Zeeland moet meer investeren in jongeren dan in ouderen'." Finale in Statenzaal provinciehuis Welke school mag zich 'Zeeuws kampioen debat teren 2015' noemen? Het Zeeuws Debattoernooi is bedoeld voor scholieren van het vmbo, havo en vwo. De finale van het Zeeuws Debattoernooi wordt vanaf 14.30 uur gespeeld in de Statenzaal van het provinciehuis in Middelburg. Vorig jaar won CSW Middelburg. Het Zeeuws Debattoernooi wordt geor ganiseerd met (financiële) steun van Jouw Zeeland: het jongerenplatform van de Provincie Zeeland. Meer lezen? www.zeeuwsdebattoernooi.tk Van 21 tot en met 25 mei 2015 vindt het WK Onder waterfotografie plaats in Zeeland. Onze provincie wordt namelijk gezien als hét duikgebied van West-Europa. Terwijl de 's werelds beste onderwaterfotografen de mooiste foto's maken, vinden er diverse activi teiten plaats waaraan u kunt deelnemen zoals wrakduiken op de Noordzee (22 mei) door onder waterfotograaf Cor Kuyvenhoven en het leren van fototechnieken door wildlife fotograaf Kurt Amsler (23 mei). Voor een compleet overzicht gaat u naar www.duikweek.nl/Side-events Het provinciehuis aan het Abdijplein in Middelburg is gesloten op maandag 25 mei 2015. COIOFQN Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Archief Zeeuws Debattoernooi, Anita Eijlers (Waterdunen). Mark Neelemans (Sluiskiltunnel). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001,4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6,4331 BK Middelburg. De volgende Provincie- werk verschijnt 3 juni 2015. Provinciewerk leest u ook via: http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk

de Faam | 2015 | | pagina 11