Het woord aan raadslid Mare Overbeeke geplaatste Handhaving op verkeerd fietsen NS station 'Kantelt u mee?' met het wijktheater Middelburg Koninklijke onderscheidingen De do in Van 19.3C teiten klacht welko Op za tweed mei ri Antwe Midde Kort 2 zijn. C Arnen en 14 Veere Koude lesing weg/ N[euw (richti Het hi dager Het hi dager Wij vr. zigde geme De ge derda (Twee Op zo Midde 14 mi gratis Op woensdag 20 mei is de try-out van de voorstelling van het Middel burgse Wijktheater. Dit burgerinitiatief van Ron Lubbersen en Mariska Burger gebruikt theater als middel om een maatschappelijk thema aan de orde te stellen. De voorstelling gaat over de nieuwe rol van de Mid delburgers in de veranderende maatschappij en wat dit betekent voor het samen leven van mensen in wijk en buurt. Na de try-out gaat de voorstelling in mei en juni op tournee door Mid delburg en wordt deze gespeeld in ontmoetingscentra in de wijken en dorpskernen. De voorstellingen zijn gratis toegankelijk en beginnen op de meeste locaties om 19.30 uur. Meer informatie over de tournee vindt u op www.welzijnmiddelburg.nl of via m.burger@welzijnmiddelburg.nl. De lintjesregen 2016 is nog ver weg. De aanvraag voor de on derscheiding moet echter wel voor 1 augustus bij de gemeente binnen zijn. Een Koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier verdienstelijk gemaakt tegenover het koninklijk huis of de samenleving. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich geruime tijd zodanig voor de samenleving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven het geen van hem of haar verwacht mag worden. U kunt bijvoorbeeld denken aan iemand die twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan. Aanvraag Wanneer u vindt dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke onderscheiding kunt u een voordracht indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tevens dient u een aanvraagformulier in te vullen, die u kunt vinden op www.lintjes.nl. Het aanvraagtraject neemt enige maanden in beslag. De lintjes worden altijd door de burgemeester uitgereikt. Een aanvraag wordt niet per definitie gehonoreerd. Bij de beoordeling van een aan vraag wordt ook bekeken of de maatschappelijke waardering voor deze bijzondere verdienste al op een andere manier tot uitdrukking is geko men. Het is niet mogelijk om voor jezelf een Koninklijke onderscheiding aan te vragen. Foto: Peter Wisse Foto: Aart van Belzen INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Wanneer u overweegt een aanvraag voor een Koninklijke onderscheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van gemeente Middelburg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 54 38 of 06 51 42 29 29. Middelburg gaat binnenkort handhaven op verkeerd geplaatste fietsen bij het NS station. Het gaat dan om fietsen die buiten de rekken en buiten de lijnen staan of fietsen die (zoals op de foto) voor het station worden geplaatst. Verkeerd geplaatste fietsen worden verwijderd. Begin april zijn de werkzaamheden rondom het station afgerond en is de tijdelijke fietsenstalling ingeruild voor nieuwe fietsenrekken. Zowel aan de voor- als achterzijde van het station vindt u de nieuwe rek ken. Na een periode van gewen ning gaat Middelburg handhaven op verkeerd geplaatste fietsen. Verkeerd geplaatste fietsen geven niet alleen een rommelig straatbeeld, maar zorgen soms ook voor hinder en gevaarlijke situaties. Dagen van gedenken liggen achter en vóór ons. Dodenherdenking en Bevrijdings dag liggen achter ons. Het is goed om stil te staan bij hoe velen vochten voor onze vrijheid. Velen lieten het leven in de Tweede Wereldoorlog, maar ook in de vele brandhaarden overal op deze wereld, nu en in het verleden. We denken aan hen die daarbij omkwamen, aan lege plaatsen die er zijn in gezinnen en families. We vieren ook de vrijheid waarin wij nog steeds mogen leven. Wij geloven dat we die vrijheid kregen van God die alles zo be stuurde, Die nog steeds het hele wereldgebeuren in Zijn hand heeft. Dat we ons als stad, als land, steeds meer van Hem afkeren, geeft zorg. Van de christelijke natie die wij wa ren, is weinig meer zichtbaar. Wij kennen nog de christelijk gedenk dagen als Hemelvaartsdag en de Foto: Aart van Belzen Pinksterdagen, vrije dagen in de komende periode. Op deze dagen denken wij aan de hemelvaart van Christus en aan de uitstorting van de Heilige Geest. Steeds minder mensen lijken de betekenis van deze dagen nog te kennen, te gedenken en te overdenken. De zondag is ook een dag met zo'n rijke betekenis vanuit het verleden, vanuit de bijbel, waarin deze is ingesteld (een dag van rusten, na zes werkdagen; de opstandingsdag van Christus). Lang was dat vooral in ons land een bijzondere dag. Steeds meer wordt dit echter een dag net als alle andere. We zagen dat ook weer tijdens onze laatste raads vergadering bij de behandeling van onze binnenstadsplannen en de ontwikkelingen op ZEP. We zien ontwikkelingen die in schril con trast staan met de zondagsrust die wij, als SGP, voorstaan. Ik hoop dat u nog eens stil wilt staan bij de oorsprong en beteke nis van deze dagen. Ik wens u goede dagen toe. Mare Overbeeke, raadslid SGP m.overbeeke@filternet.nl j flETSENl PLAATSEN; AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsproce dure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Breedmede 1 t/m 9, 11, 13 en 15 en Oostmede 1 t/m 12, 14 en 16: renoveren daken woningen (125367) (30-4). Molenwater 65: sloop uitbouw en bouw serre (30-4). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen qeen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt als bedoeld in artikel 2.3.1.2 Postbus 6000, 4330 LA Middelhui bekend dat hij de volgende exploitatie vergunning als bedoeld in artikel 2.3.1 van de APV heeft verleend (tussen haak jes staat de datum van verzending): Lange Delft 125 (7-5). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heelt ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2015 | | pagina 8