JÜ Herrie om Dave Berry in La Cave FifF Hl moois BLAUWGERU Op vakantie met de auto, doe de airco-check Technisch Bureau Ben Grool Al het. komt van binnenuit Die laatste stond in februari 1966 met drie hits in de Top 40, waaronder zijn grootste succes 'This Strange Effect'. Hij was op het toppunt van zijn roem toen Prins hem kon boeken voor een éénmalig optreden op 7 februari 1966. Berry was twee dagen eerder geboekt door circusdirecteur Toni Boltini en als publici teitsstunt in een leeuwen- kooi door Amsterdam rond gereden. Dat haalde zelfs het Journaal. De PZC schreef: 'In Vlissingen ziet men het optreden niet als een gebeur tenis die wereldschokkende gevolgen zal hebben. De rust van het Zeeuwse publiek zal aan chaotische toestanden weinig kansen geven'. André Prins: "Wij konden hem boeken voor 5000 En gelse pond, omgerekend 40.000 gulden. Een immens bedrag voor een optreden van twintig minuten, met zijn begeleidingsgroep The Cruisers." Het liep storm, on danks dat een kaartje 17,50 gulden kostte en er maar 'WIJ KONDEN HEM BOEKEN VOOR 40.000 GULDEN, EEN IMMENS BEDRAG' 250 fans in de zaal konden. Toch waren op bewuste dag zo'n 500 Vlissingers naar de Nieuwendijk gekomen om een glimp van de ster op te vangen. Het was zo druk dat Berry niet via de ingang naar binnen kon. De Merce des, waarin hij zat, maakte rechtsomkeert en na beraad bij de Keersluisbrug werd besloten om Berry vanaf de achteringang van het nabu rig pand Sporthuis Olympia de Dancing binnen te loodsen. Daarvoor moest hij via het dak en door een wc-raampje het pand binnen kruipen. Later schreven lezers van de PZC schande over de gekte rond het optreden onder de kop 'Herrie om Berry'. Saillant detail was dat Berry tijdens zijn oponthoud bij de Keersluis was herkend door de 11-jarige Annet Christi- aansen uit Vlissingen, die daar met haar vader was. Ze had het idool aangespro ken en een handtekening gevraagd. Toen ik haar een jaar of tien terug vroeg of zij de handtekening nog had be waard, was haar antwoord: "Nee, maar dat kon ook niet. Dave Berry had hem op mijn arm gezet." Iedere week schrijft verslaggever Gerard van der Hoeven in 'Blauwgeruite ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingen, in het kader van 700 jaar stadsrechten. Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentearchief Vlissingen. T O R E Hallo beste tabak roker. Ben ook een ex-tabak roker. Rookte 40 jaar. Ben 15 maal gestopt, zonder succes. Alleen de laatste keer begon ik elektrisch te "roken". Dit keer was het gemakkelijk, en lekker, 95% minder schadelijk en 70% goedkoper! En als je niet wilt stoppen, "rook" je gewoon door. Alleen heet het dan "dampen". Deze hele techniek heeft een enorme sprong naar voren gemaakt. Kom het eens proberen! Gravenstraat 7 in Middelburg. (50 mtr. van de markt.) Inbouw, onderhoud en reparatie van uw autoairco. Ook voor transportkoeling en airco in o.a. kranen, grondverzet en landbouwmateriaal. Reparaties, onderhoud en APK keuring van luxe auto's, bedrijfsauto's en campers. Hermesweg I7A, 4382 ND Vlissingen Tel.: 0118-412402 I 06-51406853 >100 woonmerken 9.000m' inspiratie WOONPLAZA w www.de-faam.nl De Faam woensdag 13 mei 2015 7 Dancing/Nachtclub La Cave op de Nieuwendijk was in de jaren zestig een begrip. Toenmalig eigenaar André Prins haalde grote namen naar zijn club. Neder- popacts, maar ook buiten landse sterren als The Scorpions, The Fortunes, Bill Haley his Cornets en het Britse tieneridool Dave Berry. door Gerard van der Hoeven MIDDELBURG Het is volop lente, tijd voor je buitenleven. Genieten van een barbecue en lange, gezellige avonden met familie of vrienden. Breng nu je tuin in de juiste sfeer en geniet nog de hele zomer met de exclusieve meubelen en buitenverlichting van Binnenüit Buitenmeubelen. Schouwersweg 7 He inkenszand 0113 21 53 33 binnenuit.nl Dave Berry en eigenaar van La Cave André Prins. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen persoonlijk woonadvies

de Faam | 2015 | | pagina 7