SBH viert jubileum op en rond werf 1 Open Dag Werkend Trekpaard De Faanf f Halfvol Groene projecten gezocht w COLUMN WETHOUDER JOHN DE JONGE COLOFON WÖGeNeR Media KORT NIEUWS Boerderijfair bij De Koehoorn Schaapscheerfeest in Middelburg Open dag Club Jeu de Boules Rommelmarkt bij W Serooskerke Bijzondere kerkdienst 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 13 mei 2015 5 Stichting Behoud Hoogaars viert zaterdag het 25-jarig jubileum op en rond de werf Meerman in Arnemuiden. De vaste stek van SBH, die met zo'n 130 vrijwilligers actiefis met reparatie, repliceren en in ere herstellen van dit maritieme erfgoed. door Gerard van der Hoeven ARNEMUIDEN - Woordvoer der Jan Hendriksen: "En thousiaste mensen die vaak gevaren hebben, vinden het heerlijk om ambachtelijk be zig te zijn. Wij bouwen niet alleen, we varen er ook mee. Want een schip moet varen! Met een gebakken visje er bij en een oorlam natuur lijk." 's Morgens begint het jubileum met een besloten ontmoeting met Commissa ris van de Koning Han Pol man. 's Middags is iedereen welkom. De doop en tewa terlating op de werf van de gerestaureerde steekhengst Boreas moet een hoogtepunt worden. Om 12.30 uur looptöfj de hoogaars van de ook al gerestaureerde historische scheepshelling. Een pronk stuk waaraan vrijwilligers van SBH bijna anderhalf Een hoogaars in aanbouw. De Stichting Behoud Hoogaars heeft in de afgelopen 25 jaar zeven grote schepen gemaakt of gerestaureerd. Foto: PR jaar bezig zijn geweest, Het is het vierde grote schip, ne gen meter lang, van de zeven schepen die de afgelopen 25 jaar door de vrijwilligers zijn gemaakt"of opgeknapt. Hen driksen: "Dat begon met ons vlaggenschip: de YE36, uit 1900, dat stukje bij beetje als eerste werd gerestaureerd." Daarna voert de sprietge- tuigde hoogaars ARM 17 op traditionele wijze garnalen aan en is de volledige vloot van de Stichting beschik baar voor bezichtiging en rondvaarten. De ARM17 va^rt binnen onder escorte van kleine sloepjes dat het geheel een feestelijk tintje geeft. "We hopen op veel bij val van vrouwen in traditio nele dracht, de zogenaamde 'leursters'". Tot 17.30 uur zijn er een maritieme markt, muziek, jeugdzeilen en kin derspelen. www.hoogaars.nl Eind april hebben we in de Timmerfabriek een informatiemarkt gehouden met alle projecten waarmee wij in de gemeente bezig zijn. Er was veel belangstelling voor. De stemming van zowel de bezoekers als de stand houders was positief. Vlissingen bouwt aan zijn toekomst en dat gaat gelukkig steeds beter. Tijdens de bijeenkomst mocht ik een korte inleiding houden* In mijn toespraak heb ik verwezen naar de Vlissingse fles, ons gemeen tewapen. Dit jaar gebruiken we een aangepast kleurrijk exemplaar daarvan, als symbool voor de viering van zevenhonderd jaar stadsrechten. Met trots draag ik het speldje met deze fles op mijn revers. Van dit speldje lijken echter twee versies in omloop, die er op het eerste gezicht volstrekt identiek uitzien. Ik ben in het gelukkige bezit van een exemplaar met een fles die halfvol is. Je kunt dezelfde fles echter door andere ogen zien. Dan lijkt hij ineens halfleeg te zijn. Dat lijkt een woordspelletje te zijn, maar het is meer dan dat. Het geeft het verschil aan tus sen een optimistische en een pessimistische houding. Het geeft het verschil aan tussen het willen vieren van je successen of het vooral treuren over je mislukkingen. De financiële situatie in Vlissingen is natuur lijk niet rooskleurig. We zijn echter hard aan het werk om grip te krijgen op onze begroting en schuldenpositie. Het dwingt ons om de wei nige middelen die we hebben, verstandig en creatief te gebruiken. En daarmee de kwalitei ten van Vlissingen verder te versterken. Die kwaliteiten zijn in ruime mate aanwezig. We hebben een unieke ligging aan één van de drukste vaarroutes van Europa. Onze kust en stranden lokken vele bezoekers aan uit bin nen- en buitenland. Vanaf Koning sdag tot eind september zijn er bijna wekelijks festivals en aansprekende evenementen in de stad. Geluk kig is mijn Vlissingse fles halfvol. Beeld van de Open Dag van vorig jaar bij Hoeve Overduin. Foto: PR OOSTKAPELLE - Stichting Het Werkend Trekpaard Zee land houdt zaterdag 16 mei een Open Dag van 11.00 tot 16.00 uur op Hoeve Over duin (Dunoweg 8) in Oost- kapelle. De Stichting laat deze dag werktuigen en gereedschap pen zien die vroeger in de landbouw werden gebruikt zowel voor de paardentrac- tie alsook met de hand. Bij alle werktuigen, koetsen, handgereedschappen wordt aangegeven waarvoor ze bestemd zijn. Bestuursle den van de Stichting geven uitleg over het gebruik van voertuigen en gereedschap pen. Verder is het mogelijk om met een authentieke wa gen een ritje over het Wal- cherse land te maken. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Brassband Crescendo. De band speelt van 13:00 tot 15:00 uur. De toegang is gratis, ook de rit op de authentieke wagens. VLISSINGEN - In steeds meer buurten organiseren men sen samen van alles rond om het groen in hun eigen omgeving. Groene buurti- nitiatieven laten dan ook vele mooie resultaten zien op sociaal gebied. Er vindt ontmoeting plaats, mensen komen uit een isolement, ze voelen zich fysiek en psy chisch beter en krijgen meer en beter contact met buurt genoten. Dat alles is reden voor het Oranje Fonds om extra bud get beschikbaar te stellen voor deze groene buurtini- tiatieven. Voor nieuwe en bestaande initiatieven met een sociaal doel kan tot en met 1 juli 2015 een bijdrage worden aangevraagd van maximaal 2500 euro via www.oranjefonds.nl/groen- verbindt. Ëwk Advertentieverkoop «n media-advies IfjV Marcel Schreur E adverteren jeeland@ Wmm wegenermedia.nl Wmk T 06-5318 28 42 Familieberichten E f3mjlieberichten@wegenermedia.nl T {088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamilieberichtenonline.nl Rubrieksadverte nties E telesales.rubrieks@wegenennedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edtsonweg 37E. 4382 NV Vlissingen Website wwwde-faam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdmk Groen in de eigen buurt is een sterk middel om men sen samen te brengen en te betrekken bij elkaar en de ei gen omgeving. Om voor een firifinciële bijdrage in aan merking te komen moeten de groene buurtinitiatieven dan ook nadrukkelijk een sociaal doel hebben. Dat kan met een nieuw project, maar ook met uitbreiding van iets dat al bestaat. Daarbij is het belangrijk dat er aantoon baar behoefte en draagvlak is voor het project en er een duidelijk plan is waardoor verschillende groepen men sen regelmatig bij elkaar ko men voor activiteiten. Het Oranje Fonds steunt jaarlijks ruim 7.500 sociale initiatieven in Nederland en het Caribische deel van het Koninkrijk met 27,4 mil joen. Redactie Mie hiel Bouwman (föto), Harmke Kik, Frank Husslage, Marina Meijers. Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantnyverspreid klachten T (09OO) 424 57 26 Algemene voorwaarden en overige Informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia .nl Oe Faam Is ean uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV MEUSKERKE - IJsboerderij De Koehoorn in Melisker- ke houdt vrijdag 15 mei van 10.00 tot 18.00 uur een boerderijfair. Bezoe kers kunnen genieten van dieren, brocante, terrasjes, demonstraties en work shops. Voor kinderen is er een kinderspeelplein. Ver der zijn er demonstraties van ringrijders, manden- vlechters, delta-reddings honden en worden Wal- cherse kostuums getoond. O Entree kost 2,50 euro. Kinderen tot 2 jaar gratis, www. boerderijfair- dekoehoorn.nl MIDDELBURG - Kinderboer derij De Klepperhoeve in Middelburg houdt zater dag 23 mei het schaap scheerfeest. Die dag is de boerderij geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. Er zijn veel leuke activiteiten te beleven, zoals schapen scheren, spelletjes spe len, op het springkussen, verschillende kraampjes, en schminken. Entree is gratis. MIDDELBURG - Club Jeu de Boules houdt 17 mei een clubzondagmiddag op het complex aan de Kou- dekerkseweg 139 in Mid delburg. Er kan gespeeld worden op een van de 32 banen. Iedere belangstel lende vanaf 8 jaar is'wel kom. Er wordt begonnen om 14.00 uur. Inschrijven kan tot 13.45 uur en kost 1 euro. Er zijn prijzen te winnen, die om ca. 17.00 uur wor den uitgereikt. Club Jeu de Boules Middelburg is een vereniging met onge veer tweehonderd leden in alle leeftijden. Er zijn op de club eventueel bou les beschikbaar. SEROOSKERKE - Voetbal vereniging Serooskerke houdt zaterdag 16 mei een rommelmarkt van 9.00 tot 13.00 uur op sportpark Noordhoudt in Seroos kerke. Koffie, wafels en oliebollen zijn ook ver krijgbaar. MIDDELBURG - Op zondag 17 mei wordt in De Mor genster in Middelburg een bijzondere kerkdienst gehouden, georganiseerd voor en met mensen met en zonder beperking. Deze dienst begint om 14.30 uur. Voorganger is Ds. Poesiat uit Koudeker- ke. Medewerking wordt verleend door Combo Glo rieus uit Oostkapelle.

de Faam | 2015 | | pagina 5