i» I1 ,1 5 9 7 4 4 7 6 8 2 _6_ 3 2 9 8 4 _6_ _5_ _3_ 2 8 6 7 2 1 9 4 7 3 7 5 8 1 r r r r SE Smartlappen festival dB E- ifc Nicci French, Denken aan vrijdag. AmbolAnthos 24,99 (gebonden), 19,99 x (paperback), (e-book 14,99) Klein heeft hulp hard nodig Nog meer dan in de voor gaande delen met psycho therapeute Frieda Klein, speelt zij zelf de hoofdrol. Terwijl zij altijd en overal de hand van Dean Reeve ziet in gebeurtenissen om haar heen, is commissaris Craw- ford ervan overtuigd dat zij zelf bij al die gebeurtenissen betrokken is geweest. In zijn pogingen Klein nog zwarter te maken, kan hij nu ook re kenen op de professionele mening van professor Hal Bradshaw. Maar gelukkig voor Klein vindt zij in bij voorbeeld rechercheur Mal- colm Karlsson en de Oekra- iense bouwvakker Josef nog een paar trouwe medestan ders. Want die heeft ze hard nodig als haar ex Sandy Hol land met een doorgesneden keel uit de Theems wordt gevist. Een polsbandje om de arm van Holland en een portefeuille in haar kast lij ken op haar betrokkenheid te wijzen. Frieda gaat zelf op onderzoek uit. Steeds maar spanning in huis Het telefoonnummer van de kindertelefoon heeft Amber allang opgezocht. En daar heeft ze ook wel een aanlei ding voor. Dat haar moeder zich drukker lijkt te maken om ter dood veroordeelde gevangenen dan om haar eigen kinderen is ze wel ge wend. Maar ze is wel blij als ze weer eens de pijnlijke af druk van de hand van haar vader op haar gezicht voelt, in plaats van genegeerd te worden. Tegelijk is ze er echter van overtuigd dat die kindertelefoon niet voor haar is bedoeld. Zij zoekt haar heil als het even kan bij opa en oma, waar alles ver sleten maar warm aanvoelt. Als opa plotseling overlijdt, wordt alles anders. Opa blijkt al lang een dubbelle ven geleid te hebben en oma verzorgt zichzelf amper nog. Een mooie klus voor Amber, die zo het ouderlijk huis kan ontvluchten. Maar kansen lijken niet aan haar besteed. FAMILIE KLEIN Thomas Rap 18,90 (e-book 12,99) Marta Rojals, Al dat an dere Signatuur 19,95 (e-book 13,99) Scherp beeld van crisisgeneratie Oké, met slechts één ge schreven artikel gaat het wel erg ver- om Nel jour nalist te noemen. Maar hij had in ieder geval wel een behoorlijk betaalde baan bij een krant, ook al was dat dan niet op de redactie. Op het moment dat hij bij de groep werknemers hoort die slachtoffer zijn van een nieuwe bezuinigingsronde, komt dat wel keihard aan bij Nel. Bovenop het wegvallen van zijn inkomsten is er nog de onzekere situatie van zijn partner Anna. Ze is een kei als grafisch ontwerper maar heeft geen vaste baan. Ze kerheid vindt ze wel bij Nel, maar juist nu gaat ze een relatie aan met de veel jon gere Teó. Die uitvlucht lijkt haar echter weinig te helpen om de grip op haar leven te behouden. Een boek om met aandacht te lezen. Marta Rojals schetst een hard en soms toch luchtig beeld van een generatie waar de zeker heid onder wegvalt. T 5 3 Hr- 2 4 8 7 6 1 10 9 1 23456789 10 20 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 13 mei 2015 21 Sudoku 9 6 1 o 5 2 7® 4 Kijk steeds op voor nieuwe winacties Praat mee over dit boek op Geef je mening over dit boek op Marieke Groen, De andere familie Klein mee! korte kous ver sleten voorwer soort pape gaai streek loof boom lidwoorc op die I plaats bijwoord wijsje dappere militair T strijd macht rangtel woord roof- meeuw zeil- vaartuig groeps taal T uitroep van pi|n Romein se godin inham met steile wanden T knaag dier voor zetsel insect familie lid kiel water boerde rij dieren stoffen meubel stuk weefsel met nopjes plant gedorste halmen sluier zwem vogel voort durend T grote water vlakte gezet scheeps touw soort werktuig dieren geluid eerbaar schaats dieren geluid muziek noot voor zetsel T tennis term m- stem ming straat steen DAGEN 2015 14 15 16 MEI 3 dagen braderie Polder Rocfr Fout feest Kinder kermis Helicopter rondvlucht

de Faam | 2015 | | pagina 21