Word gratis lid De Zandhoeck TE KOOP - 0118-413920 Ontdek de mooiste boeken op Dizzie.nl! Dizzieni X—D, Koor Srétenje ontmoet Parijs RONDJE WALCH Altijd het laatste boekennieuws Blog over jouw leeservaringen Win boeken en andere prachtige prijzen Werk en zekerheid Expositie ten behoeve van Nepal Verrassend compleet wonen in 't Zand, Middelburg info@<aenpmakelaars.nl www&aenpmakelaars.n! De leukste boekencommunity van Nederland Is u interesse gewekt? Neem dan contact op: OF BEL Betaaibaai Kindvriendelijk Prijzen vanaf €175.000 v.o. n Lezing 'Vaccin vrij!' in Goes GOES - Door Frankema houdt 17 mei een lezing over haar ervaringen met het niet-vac- cineren van haar kinderen. Zij licht toe hoe ze in haar persoonlijke keuze blijft staan, waar aanvullende in formatie te vinden is en hoe het bewustwordingsproces rondom vaccineren onder steund kan worden. De lezing is op 17 mei in centrum 't Westlicht, Sin gelstraat 7 in Goes. Aanvang 14.00 uur en zaal open vanaf 13.30 uur. Entree 10 euro en voor partners 5 euro. Opga ve via gvavlissingen@gmail. com of tel. 06-43436675. Beautymiddag in Rustenburg MIDDELBURG - De afdeling Welzijn van zorgcentrum Rustenburg houdt 18 mei een beauty middag in sa menwerking met afdeling Zorg en Welzijn van SSG Ne- halennia. De leerlingen van Nehalennia verwennen de bewoners met schoonheids behandelingen: gezichtsver zorging, haarverzorging en manicure. Ook wijkbewo ners zijn van harte welkom om zich te laten verwennen. Aan de wijkbewoners wordt een kleine vergoeding ge vraagd door middel van vier welzijnsbonnen. De wel- zijnsbonnen zijn via een 10- strippenkaart a 10 euro te koop bij de afdeling Welzijn van Rustenburg. De middag is van 14.00-16.30 uur. MIDDELBURG - FNV Walche ren houdt dinsdag 19 mei een bijeenkomst met als on derwerp 'Werken zekerheid'. Deze avond vindt plaats in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Aanvang 19.30 uur. Onder werpen die aan bod komen zijn onder andere contract- verlening, transitievergoe ding en de gevolgen van tij delijke contracten. Dit alles in het licht van het arbeids recht dat gaat veranderen. Namens de FNV zijn drie afgevaardigden aanwezig. De entree is gratis. MIDDELBURG - Na de aardbe ving in Nepal organiseren UCR studenten een expo sitie met foto's en persoon lijke verhalen van Nepal voor en na de aardbeving. De foto's en verhalen zijn geselecteerd door de twee studenten uit Nepal die nu op University College Roo- sevelt studeren: Pranjal Ghi- mire en Jason Shrestha. Sa men hebben zij gezocht naar beelden die zowel de tijd loze schoonheid en kracht van Nepal laten zien, als de vreselijke verwoestingen en de schrijnende behoefte aan hulp van dit moment. Hoe wel hun eigen familie en vrienden het goed maken, zijn ze ernstig ontdaan door het nieuws van de ramp in hun moederland. Met deze expositie hopen de studenten geld op te halen om het werk Artsen zonder Grenzen in het getroffen ge bied te ondersteunen. De ex positie zal plaatsvinden van 11 tot 22 mei in de Torenvoet van de Wandelkerk te Mid delburg. MIDDELBURG - Provinciaal Chronisch- en Gehandi captenorganisatie Zeeland houdt 19 mei een bijeen komst waarin drie sprekers vertellen over de veran deringen op de terreinen van zorg, ondersteuning en werk(gelegenheid). Conny Miermans doet dat als wet houder Wmo-zaken in de Borsele. Frans Huijsmans, voorlichter van de Ango (Algemene Nederlands Ge handicaptenorganisatie) spreekt over de ervaringen van gebruikers van zorg en ondersteuning. Chris Stronks (PCG-bestuurslid) licht toe hoe zijn organisatie vorm probeert te geven aan belangenbehartiging. De bij eenkomst is in het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele, Vrijla'ndstraat 65 in Middel burg en begint om 14:00 uur. VLISSINGEN - Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje ontmoette eind april Parijs tijdens indrukwekkende concerten en kerkdiensten. De bezoekers waren ont roerd door de Russisch-or- thodoxe kerkmuziek en de volksliederen van Srétenje. De kerkmuziek van Srétenje kwam optimaal tot zijn recht tijdens de kerkdienst in de Servisch-orthodoxe kerk aan de Rue de Simplon. Srétenje verving het kerkkoor dat op tournee was. Voor het openluchtconcert in de Jardin du Luxembourg werd een keuze uit het re pertoire met volksliederen ten gehore gebracht. Vele muziekliefhebbers kwamen vanuit het park naar koor en solisten in de muziektent luisteren. In de Saint Eustache, één van de grootste kerken van Parijs, zorgde het koor voor een primeur. Voor de eerste keer werden delen van de liturgie verzorgd vanuit de Russisch-orthodoxe kerk. Naast de concerten en kerk diensten hebben de ruim Foto: Richard van der Voort 40 koorleden en 20 meerei zende partners de stad Parijs van vele kanten gezien. O www.de-faam.nl - n, De Faam woensdag 13 mei 2015 14 O Meer info via middelburg@ fnvlokaal.nl of tel. 0118- 490230. O Aanmelden: 0118-628628. Sretenje zingt in de Madeleine.

de Faam | 2015 | | pagina 14