Cabaretière Kim Goedegebure kijkt altijd of ze bekenden ziet UIT DE REGIO Fietsen op het Kanaal door Walcheren Meezingkampvuursessie Laurens Joensen en Maikel Harte Eerste asperges geoogst Fotoverslag pelgrimsreis VLISSINGEN - Adrie Hoefkens houdt 16 mei een fotopre sentatie van zijn reis naar Santiago de Compostella. De presentatie begint om 14.00 uur en is bij De Herberg, Bel- lamypark 151 in Vlissingen. Thema-avond sensitieve pre-puber VLISSINGEN - Het Kinderkom pas houdt maandag 18 mei van 19.30 uur tot 21.00 uur een thema-avond over sen sitieve pre-pubers. Er wordt nader ingegeaan op de ont wikkelingsfase vóór de pu berteit, die daar veel op lijkt. Toegang kost tien euro. VLISSINGEN - Nadat Kim (Vlissingen, 1972) Scholen gemeenschap Scheldemond achter zich liet met een Mavo-diploma op zak, ver liet ze haar geboortestad om te gaan studeren in Maas tricht. Daar zat ze een jaar op de toneelschool, maar ze koos toch voor de Theater opleiding in Arnhem waar ze in 1997 afstudeerde. Het is ook daar dat ze Renate Reijnders leerde kennen en zich als het duo Reijn en Goed op cabaret gingen richten. In 2000 wonnen ze het Leids Cabaret Festival. Als theatermaker is Kim vooral geïnteresseerd in het klein menselijk leed, terwijl Renate meer de muzikale van het duo is. Tussen 2 en 5 juli treden ze op bij Festival Onderstroom. Dit jaar zal het optreden in het teken staan van het 700-jarige bestaan van Vlissingen. Speciaal voor dit feestelijke jubileum wordt er een programma Filmstarz Filmfabriek VLISSINGEN - De Machine fabriek in Vlissingen ver andert zaterdag 6 juni voor een dag in een echte filmset. Iedereen die wil weten hoe een film gemaakt wordt of eens wil acteren in een ech te film kan zich aanmelden voor deelname aan deze in spirerende en leerzame dag. Een door Raimond van Soest vooraf opgesteld script vormt de basis van de (opname) dag. Deelnemers kunnen zich aanmelden als cast of crew. De groep cast (Acteurs, actrices, figuran ten, stunters) wordt begeleid door Escha Tanihatu. De groep crew krijgt uitleg en begeleiding op het gebied van camera, licht en geluid door Rieks Soepenberg. De middag staat volledig in het teken van het maken van de film. 's Avonds is de film klaar. Deelname aan de dag kost 15 euro, inclusief maal tijden. Avondvierdaagse Oostkapelle geschreven. De show heet 'Vlissingse Vis'. 'Kleder drachtcabaret' noemen ze het zelf, met de historische hoogte- of dieptepunten van Vlissingen. Hoewel Kim al jaren niet meer in Zeeland woont, vindt ze optreden in eigen stad en provincie toch altijd weer bijzonder. "Je kijkt toch altijd of je beken den ziet." Zo vaak traden ze ook nog niet op in Zeeland. Een op treden eerder dit jaar in het Spiegeltheater in Middel burg ging niet door, maar Reijn en Goed trad wel al eens op in het Arsenaalthe ater in Vlissingen en in de Middelburgse schouwburg. Vrouwelijke cabaretiers zijn niet zo dik gezaaid, en ze ker niet als duo. Het is dus opvallend dat Zeeland met Katinka Polderman en Kim 'VLISSINGSE VIS' WORDT, ZOALS ZE HET ZELF NOEMEN, 'KLEDER- DRACHTCABARET Goedegebure twee cabare tières heeft voortgebracht die aan de weg timmeren. Goedegebure houdt zelf erg van stand-upcomedy en gaat soms in Amsterdam naar Engelstalige stand-up- comedians kijken. Ze vind hun stijl veel geëngageerder dan de meeste Nederlandse cabaretiers, die ze vaak te flauw vindt. Dat geldt niet voor Ronald Goedemondt, want die is momenteel haar favoriet Zou ze zelf met een man kunnen optreden als duo? "Zeker, mannen zijn wat meer haantjes en nemen zichzelf als uitgangspunt. Vrouwen zijn wat meer on dersteunend. Als ik met een man zou optreden, zou ik niet als aangever wil len fungeren, maar meer in een mannenrol op de voor grond willen treden." Reijn en Goed maakt soms harde grappen, maar over de oor log in Syrië of de schrij nende toestanden in Afrika zullen ze zich niet zo gauw geroepen voelen om daar grappen over te maken. Ondanks dat ze al zowat de helft van haar leven niet meer in Zeeland woont, mist ze onze provincie wel en is ze zich altijd Zeeuwse blijven voelen. Vooral waar het om grootstedelijke zaken gaat, merkt ze in Utrecht het verschil met Zeeland. En als het aan haar ligt, komt ze misschien ooit wel in Zee land wonen. Dan moet haar partner dat uiteraard ook willen. TERNEUZEN - Na het onver wachte succes van vorig jaar slaan Laurens Joensen en Maikel Harte op Hemel vaartsdag weer de handen ineen voor Van der Decken's Meezingsessie. Op het pleintje voor mu seum-eetcafé De Vliegende Hollander in Terneuzen ver tellen zij bij een knisperend kampvuur aan de hand van twaalf wereldhits het ver haal van Willem van der Decken alias De Vliegende- Hollander; de Terneuzense VOC-kapitein die gedoemd was om eeuwig rond Kaap de Goede Hoop te varen. Zij krijgen daarbij onder meer hulp van Marlieke de Steur, Martie van Lange- velde en andere gastmuzi kanten. OOSTKAPELLE - De Stichting Wandelen Oostkapelle or ganiseert van 15 tot en met 18 juni weer de avondvier daagse in Oostkapelle. De start is in dorpshuis De Halve Maan, Schoolstraat 2. Inschrijven kan maandag 15 juni vanaf 18.00 uur. De starttijd is 18.30 uur. De afstanden zijn 5 en 10 kilo meter. Inschrijven/deelne- men per dag is ook moge lijk. Kerkdienst rond Vincent van Gogh MIDDELBURG - Op zondag 17 mei om 10.00 uur is er een speciale kerkdienst in de Doopsgezinde Kerk, aan de Lange Noordstraat 62 te Middelburg. De predikante van de Doops gezinde Gemeente, ds. Leu- ny de Kam, zal dan in haar overdenking aandacht ge ven aan de kunstenaar Vin cent van Gogh, die dit jaar 125 jaar geleden overleed. Van Gogh worstelde tijdens zijn leven met geloofs- en levensvragen en zocht naar wat voor hem de essentie was van het leven. VLISSINGEN - Op 16 mei vindt een uniek Spinning evene ment plaats in Vlissingen: Fitaal op het Kanaal. Dit om geld op te halen voor Alpe d'HuZes. Op het Kanaal door Walche ren vaart een ponton met 60 spinningfietsen twee keer van Vlissingen naar Mid delburg en terug. De orga nisatie is in handen van het Fraanje Cycling team, welk ook de Alpe d'Huez in Frankrijk gaat beklim men. In samenwerking met sportschool Fitness Fitaal, die haar 10-jarig jubileum viert tijdens het evenement, wordt de spinning mara thon georganiseerd. Meedoen kost 20 euro aan inschrijfgeld. Iedere deel nemer zet zich in om ten minste 50 euro aan spon sorgeld in te zamelen. De eerste zestig deelnemers vertrekken om 9.00 uur aan de Edisonweg te Vlissingen. Vervolgens start de tweede groep op de loskade te Mid delburg. Zo worden er vier rides verzorgd, waardoor er 240 personen kunnen deel nemen. De dag wordt feeste lijk afgesloten met een BBQ en iedere deelnemer ont vangt een goodybag. Onder het motto 'Opgeven is geen optie' gaan op 4 juni 2015 duizenden deelnemers de uitdaging aan om de Alpe d'Huez in Frankrijk te beklimmen. Het Fraanje Cycling team is een van die deelnemers. Samen is er één doel: zo veel moge lijk geld inzamelen voor het bevorderen en ondersteu nen van (wetenschappelijk) onderzoek naar kanker. Dit geld gaat voor honderd pro cent naar KWF Kankerbe strijding. Alle opbrengsten worden door KWF Kanker bestrijding beheerd in het Alpe d'HuZes/KWF-fonds. Speciaal voor het Spinning evenement Fitaal op het Kanaal is een stichting op gericht, om ervoor te zorgen dat het naar het goede doel gaat: Stichting Fietsen op het water. Z www.de-faam.nl De Faam woensdag 13 mei 2015 12 Meer informatie en aanmelden: info@ hetkinderkompas.nl of tel. 06-39579506. O Aanmelden via www. cavak.nl/filmfabriek. Meer informatie via e-mail bij Leontien Poppe: lpoppe@ scoopzld.nl Ze stonden afgelopen zomer op Festival Onderstroom in Vlissingen en ook dit jaar geven de dames weer acte de présence op het voormalige straatfestival. Het duo Reijn en Goed, bestaande uit Renate Reijnders en Kim Goedegebure. Laatstgenoemde is afkomstig uit Vlissingen, maar woont al heel wat jaren buiten de provincie Zeeland. door Mark Lobbezoo Kim Goedegebure (rechts) vormt met Renate Reijnders het cabaretduo Reijn en Goed. Ze staan dit jaar weer op Festival Onderstroom met 'Vlissingse Vis'. Kaartjes voor het optreden zijn te koop op het terrein zelf en kosten 5 euro. Foto: PR O De Meezing kampvuursessie is op donderdagavond 14 mei, rond 20.30 uur. Kaartjes voor een zitplaats kosten drie euro (inclusief een consumptie), een staanplaats is gratis. O Meer informatie via tel. 0118-581987. O www.fitaalophetkanaal.nl VLISSINGEN - De eerste Walcherse asperges van dit seizoen werden zaterdag gestoken bij het Aspergepunt Walcheren. Op de foto eigenaresse Nicole Dieleman met haar eerste asperges van het seizoen tussen de bedden. De oogst gaat traditiegetrouw door tot 24 juni. Foto: Frank Husslage

de Faam | 2015 | | pagina 12