De Faarrf Abdij staat in het teken van bier Vrouwen fietsen voor vrouwen Baken van hoop Wervingsactie Manteling KORT NIEUWS COLOFON weGeNeR Media Gospelkoor Glorify in Toeristenkerk DISHOEK - Gospelkoor Glo rify treedt zondag'10 mei om 10.00 uur op tijdens de eerste viering van het seizoen in de rooms-ka- tholieke Toeristenkerk van Dishoek, de Emmaus- kerk aan de Westerschel- delaan. Het koor zingt zowel' Nederlands- als Engelstalige liederen en staat onder leiding van dirigent Gunita Kron- berga en zorgt samen met de Glorify-band voor een feestelijk en speciaal op treden. Cursus portrettekenen MIDDELBURG - Portretschil der en tekendocent Janita de Jong start een cursus portrettekenen in week 21. Deze cursus bestaat uit acht wekelijkse lessen van ieder twee uur, en wordt gegeven in haar atelier in Middelburg. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden tot 10 mei. Cultuurwerf zoekt Vlissingse kunst VLISSINGEN - Cultuur- werf treedt deze zomer in de voetsporen van de ZomerExpo, de groot ste landelijke beeldende kunsttentoonstelling, samengesteld door open inschrijving. Schilders, fotografen, tekenaars, beeldhouwers, maar ook multimedia- en amateur- kunstenaars nodigen we uit om zich in te schrijven voor de Made in Vlissin gen ZomerExpo. Een des kundige jury zal anoniem een keuze maken uit de inzendingen. De gekozen werken wor den van 13 juni tot en met 16 augustus tentoonge steld in expositieruimte Willem3. Exposanten maken kans op een jury en een publieksprijs. Het thema is vrij. Rommelmarkt Julianakorpsen MIDDELBURG - De Juliana Korpsen houden zaterdag 9 mei hun jaarlijkse rom melmarkt. Deze vindt plaats in en rond de molen 'De Hoop' tegenover Al- bert Heijn in Middelburg. De rommelmarkt duurt van 8.00-15.00 uur, entree is gratis. Tussen 14.00 en 15.00 uur is er een Happy Hour: voor drie euro is er dan een volle zak met spullen te koop. De op brengst gaat naar unifor men en instrumenten. COLUMN BURGEMEESTER LETTY DEMMERS Zeven jaar lang lag De Willem Ruys, toen nog bouwnummer 214, op de helling bij scheepswerf De Schel de. Een majestueus schip, met een kiel van bijna 22.000 kilo. Uitstekend, boven Vlissingen. Een plek aan de horizon, een baken. Voor veel Vlissingers een haken van hoop. Tijdens de oorlogsjaren was het de geheime bergplaats waar door het Schelde-personeel gereedschap, materialen en uitrustingsstukken, die onder de ogen van de Duitse toezicht houders verdonkeremaand werden, wer den bewaard. En toen de oorlog voorbij was, kon men direct weer aan de slag. Want Vlissingers zijn van het aanpak ken. Nietmaar poetsen. Tijdens de laatste dagen voor de bevrij ding in 1944, werden de drinkwater- tanks ingezet voor de watervoorziening voor de weinige Vlissingers, die toen nog in Vlissingen waren. Op 1 juni 1946 kreeg bouwnummer 214 haar naam: De Willem Ruys, gedoopt door mevrouw Ruys-van Houten, de we duwe van Willem Ruys, een oorlogsheld. Spectaculair was de tewaterlating. Met een vloedgolf, die alles wegspoelde wat los en vast zat. Maar wat was en is Vlis singen trots op haar schip. Een baken van hoop en standvastigheid. Nu brengt de De Willem Ruysstraat ons van buiten Vlissingen, via het centrum naar de boulevard. De weg die Vlissingen verbindt. De weg die de beweging laat zien, waar ik trots op ben. Een weg met een naam die symbool staat voor verbinding, samen en vooruit gang. VLISSINGEN - Manteling, or ganisatie voor mantelzorg ondersteuning en zorgvrij- willigers, bestaat twintig jaar en viert dit met een lu dieke wervingsactie van nieuwe vrijwilligers. Elke week bezoeken driehonderd vrijwilligers van Manteling hulpvragers op Walcheren die door ziekte, handicap of psychische problemen een steuntje in de rug nodig hebben. Dit gebeurt in de thuissituatie, in het hospice en het zorghotel. Manteling telt méér dan driehonderd vrijwilligers maar zoekt vanwege een grote toename van het aantal mensen dat hulp vraagt nog meer vrijwilligers. Vanwege het twintigjarig jubileum pakt Manteling uit met een ludieke wervingscampagne. Onder de mensen die een wervingsposter van Mante ling voor hun raam ophan gen, worden zes boekenbon nen verloot. Van maandag 4 tot zondag 17 mei rijden medewerkers van Manteling door de ge meenten Middelburg, Veere en Vlissingen en delen in elke gemeente boekenbon nen uit. Wervingsposters zijn gratis af te halen bij Manteling in gebouw Port- hos te Middelburg. Deelnemers aan deze actie maken niet alleen kans op een boekenbon maar helpen ook om nog meer enthousi aste vrijwilligers voor Man teling te vinden. MIDDELBURG - Bijna alle Zeeuwse brouwers zijn vertegenwoordigd om hun Zeeuwse bieren onder de aandacht te brengen. Ten minste twintig brouwers uit binnen- en buitenland komen hun bieren presen teren. Ongeveer tachtig bie ren uit hun. ketels zullen beschreven staan in het fes tivalboekje dat men samen met een klein proefglas bij de ingang ontvangt. Naast het gamma van een acht tal deelnemende Zeeuwse brouwerijen, zal het accent uiteraard liggen op abdij bier en trappistenbier. Voor groepen zijn er speciale ont vangsten in de crypte van de abdij mogelijk onder de titel 'Witheren arrangement', vernoemd naar de monni ken die vanaf het jaar 1128 de abdij bevolkten als eerste Norbertijner-orde binnen de gebiedscontouren van het huidige Nederland. Naast het presenteren van bier, zijn er ook andere acti viteiten. Zeeuwse amateur- brouwers kunnen een eigen bier inzenden, dat door het publiek wordt beoordeeld. Ook worden er workshops over bier en spijs georgani seerd en degene die geïnte resseerd is in geschiedenis kan lezingen bijwonen over 'Leven in de brouwerij' met de vroegere Middelburgse kloosterlingen, alsmede over de relatie tussen 'Bier, Heiligen, Abdijen en Trap pisten'. Verder zijn er in de stad veel cafés die meedoen en een speciaalbier tappen. GOES - Op vrijdagavond 12 juni wordt de eerste Ladies- NightRide gehouden, als on derdeel van het Delta Ride for thé Roses weekend. Deze avond wordt speciaal gehouden voor dames die weinig tijd hebben om te sporten (of niet van sporten houden), dames die graag samen met vriendinnen, moeders, dochters en ook collega's willen genieten van een gezellige rustige fietstocht, heerlijk swingen de soulmuziek, een mooie ambiance op de Goese Grote Markt met als toegift een ontmoeting met een beken de en geliefde BN'er. Er zijn routes van 15 en 30 kilometer. Bij terugkomst is er een gele roos en een goodiebag. Het inschrijf geld is 15 euro per persoon en komt ten bate van KWF Kankerbestrijding. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 6 mei 2015 5 Advtrtentieverkoop •n media-advies Kees van Zalinge E advertefen.zeeland@ wegenermedia.nl T 06-22 St 8176 Familieberichten E femilieberichten@wegenermedia.nl T (088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfemilieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwde-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.faam@ wegenermedia.nl T (088) 013 09 20 Redactie Michiel Bouwman (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Marina Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrant.nVverspreid klachten T (0900) 424 57 26 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV 4) Wegener Media BV O Meer informatie: info@janitadejong- portretschilder.nl O Voorwaarden en inschrijfformulier zijn te vinden op cultuurwerf.nl Boekenbonnen Poster O www.manteling.nl Bierliefhebbers kunnen in de Kloostergangen en de Wandelkerk van de Abdij in Middelburg komend weekend een grote variatie aan trappisten en abdijbieren proeven. Op 8 en 9 mei vindt namelijk het eerste Middelburgse Abdij Bier Festival plaats. Bier proeven bij brouwerij en restaurant Emelisse in Kamperland. Komend weekend kunnen liefhebbers ook in de Abdij bier proeven. Foto: Felice Buonadonna via DNA-Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl O De toegangsprijs is 15 euro, inclusief drankjetons, het festivalboekje en statiegeld voor het proefglas. Meer info via facebook en de website. www.abdijbierfestival. nl Eveline de Lange: "Iedere vrouw kan zich inschrijven." Foto: Leon Janssens O Opgeven voor 25 mei via www.Iadiesnightride.nl

de Faam | 2015 | | pagina 5