vady's day ik voor mantelzorgers RUNDERGEHAKT F Mevrouw Ghijsen krijgt haar beeld; streefbedrag bijna binnen Helpen bij het maken van gezonde keuzes Zorgeloze dagen in het Dominicanenklooster 1 ki crrj^szAND. GOES I KAMPERFOELIESTRAAT 85 I (UK OP MAROS,NL 19 VLISSlNGEN-StichtingFamily Care wil een nieuw contact punt starten in zuid-west Nederland om ouders, jonge mensen en ex-verslaafden te helpen bij het maken van gezonde keuzes. De stich ting zoekt vrijwilligers voor werkzaamheden die vanuit eigen huis uitgevoerd kun nen worden. Taken als ad ministratie, het mobiliseren van mensen en het contact onderhóuden met kerken, scholen en gemeenten. Directeur Henry Valk: "Met dit nieuwe regionale team willen we graag iets voor de regio betekenen. Jonge men sen weerbaar maken door preventielessen en een luis terend oor bieden voor kin deren en tieners in de knel. Ex-verslaafden willen we helpen in hun strijd tegen verslaving door het bieden van zelfhulpgroepen." Haarstudio Dauwendaele 10% korting op alle behandelingen We verloten deze dag een complete make-over! ongemerkt steeds oplopen, maar niemand heeft eindeloze reserves. VLISSINGEN - Vorige zaterdag werden de twee laatste prij zen van de actie Beeldgeno ten uitgereikt bij Agrimarkt Goes. Mevrouw Plonie van Keulen uit Oostkapelle en Angela Oele uit Kloetinge waren de winnaars bij Ghij sen in Beeld. Zij deden mee met de fundraising voor een beeld van mevrouw Ghijsen, samenstelster van 'Het woordenboek der Zeeuwse dialecten'. Bedrijfsleider Mare de Rid der van Agrimarkt Goes had voor Angela Oele een Agri markt cadeaubon van vijf tig euro. De hoofdprijs was voor Plonie van Keulen: één minuut gratis winkelen of een cadeaubon van honderd euro. Zij koos voor de hon derd euro boodschappen. "Op de Zeeuwse Avond bij 'Vrouwen van Nu' in Se- rooskerke, maakte Engel Reinhoudt reclame voor het beeld, Zeeuws is de taal die we thuis spraken. Het was soms lastig want mijn moe der was van Zuid-Beveland en mijn vader van Zeeuws- Vlaanderen, dus hoorden we ook over wudder en zud- der." Angela en Kees Oele zijn trouwe klanten bij Agri markt en deden ook aan de actie mee. "Wij komen er ie dere week en hier zijn veel Zeeuwse producten zoals brood en eieren. Dat trekt. Zeeuws, daarom hebben wij meegedaan met de actie voor het beeld." Mare de Ridder had zo twee blije gezichten: "Wij doen ons best om tevreden klan ten te krijgen, dat is ons doel bij Agrimarkt. Je kunt wel zeggen dat je Zeeuwse pro ducten verkoopt, maar je moet ze wel in huis hebben." De actie 'Ghijsen in Beeld' zit bijna aan het streefbe drag van 25.000 euro. erg fijn om ervaringen met andere mantelzorgers te de len". Maja Beeke uit Goes heeft zichzelf ook opgegeven. "Ik ben al elf jaar mantelzorger voor mijn vader en de vijf jaar daarvoor voor allebei mijn ouders. Twee jaar gele den is er vasculaire demen tie bij mijn vader geconsta teerd en sindsdien wordt de zorg steeds intenser. In zes maanden tijd is hij vier keer verhuisd omdat hij nergens opgevangen kon worden." Maje vertelt haar verhaal verder: "De ouder-kind rol is nu omgedraaid, maar al die tijd besefte ik niet dat ik een mantelzorger was, ik zorg gewoon voor mijn vader. Pas sinds ik mezelf zes jaar geleden als vrijwil liger bij SMWO opgaf, werd me mijn rol duidelijk en vanaf dat moment werden mij ook allerlei hulpvarian ten aangereikt. Het werk als mantelzorger begon met de was te doen, de post te ver zorgen en- het woord voor mijn ouders te voeren bij artsen. Daar kwam bijvoor beeld ook nog het kleding kopen bij, en het bijhouden van de administratie en nu is het echt alles wat ik doe. Het zwaarst vond ik nog wel om hem te zien worstelen tijdens zijn goede periodes. Dan schaamde hij zich en was verdrietig". Aanmelden voor de Zorgeloze dagen kan nog tot en met 15 mei via Cederhof Welzijn of het steunpunt in je eigen gemeente. In totaal kunnen er 30 mantelzorgers mee voor een verblijf van 8 tot en met 10 juni in het Dominicanenklooster in Huissen voor de prijs van 75 euro; inclusief alle maaltijden, koffie en thee, vervoer en verblijf. Onder professionele begeleiding krijg je de gelegenheid om na te gaan hoe je je situatie mogelijk kunt verbeteren. Daarbij ligt de nadruk op het den ken in mogelijkheden en niet in problemen. Dit is een programma vormgegeven en begeleid door Luuc Smit, docent van de Hogeschool Zeeland, samen met twee coördinatoren van de andere Zeeuwse steunpunten voor mantelzorg. Het programma biedt ook ontspan nende activiteiten. Zo is er gelegenheid om te praten ofte lezen in de bibliotheek. De kloostertuin leent zich prima voor een korte, inspirerende wandeling. www.cederhof.eu Ml 'T AGLE -Zjocrr^e kit IXB BoSBBoa Alex Léon Reclames geldig t/m zaterdag l GROOTHANDELSKORTING 1.50 bij afname van 3kg per vers vleessoort exd. reclames I Prijs- en tekstfóuten voorbehouden w www.ikwiljulliehelpen.nl info@stichtingfamilycare.nl hamentart.com facebook.com/hamentart lPUi™Je&/terien Datum: 8 mei 2015 Tijd: van 9.00 - 20:00 uur. Dames mode van 'This Time' uit Kapelle Sonia -> epileren en Make-up Verkoop van Make-up en Huidverzorging van 'Jafra' Verkoop van 2e handskleding van het label 'zo goed als nieuw' Aanbiedingen van Tassen, Shawls en Sieraden Ook leuke activiteiten voor de kleine prinsesjes 3 www.de-faam.nl De Faam woensdag 6 mei 2015 3 w www.zeeuws- woordenboek.nl Dementie Omgedraaid er wordt Praktijk voor Klassieke Homeopathie Middelburg Profiteer tot 23 mei 2015 van de lage prijs voor een intake van 65,- i.p.v 85,- Kijk op www.alexleon.nl of bel om een afspraak te maken naar 06-57690436 lid NVKH steeds intensiever. Het is mogelijk om hierbij ondersteuning te krijgen en ook om er eens uit te gaan. Foto: Steunpunt mantelzorg BESTEL VIA INTERNET MET MOGELIJKHEID TOT BEZORGING: MAR0S.NL

de Faam | 2015 | | pagina 3