John Williams: 'Dat ik een andere kleur had, was nooit een probleem' Ver geschopt Acteur en presentator John Williams heeft het ver geschopt, maar denkt nog altijd met genoegen terug aan Zeeland VLISSINGEN - Op mijn lijst te interviewen Zeeuwen die het ver geschopt hebben stond ook een acteur en pre sentator die ik dolgraag wil de interviewen, maar een volle agenda had. Na diverse e-mails over en weer kreeg ik de gelegenheid om deze bijzondere man te intervie wen: John Williams (1969), opgegroeid op Tholen. Hij is een druk bezet man, maar neemt de tijd om via de telefoon een gesprek te voeren over zijn tijd in Sint Philipsland. John vertelt: "Sint Philipsland was een mooie plek van ,mijn jeugd. Als ik daaraan terug denk, schiet altijd het lied 'Het Dorp' van Wim Sonneveld in mijn gedachten. Het was een beschermde en veilige plaats en in mijn herinne ringen zal dat gevoel altijd zo blijven. Ik heb me er al tijd thuis gevoeld en elke keer als ik terug kom in Sint Philipsland wordt dat ook bevestigd en krijg ik te horen: 'Je bent gewoon een Fluplander'." John, geboren in Paramaribo (Suriname), verhuisde na een jaar in Den Haag te heb ben gewoond, op zesjarige leeftijd, met zijn oma naar Sint Philipsland. Wat de beweegredenen nu precies waren van oma om naar Sint Philipsland te vertrekken TERUG NAAR ZEELAND? 'ZEG NOOIT NOOIT, ER ZIJN GOEDE REDENEN VOOR' weet hij niet precies. Eerst was er het plan om naar Oosterhout te vertrekken, maar het is Sint Philipsland geworden. "Het zal vast met de rust, ruimte en veiligheid te maken hebben." Die verhuizing heeft geen grote impact op John ge had. "Ik was natuurlijk een y/mmwM vreemde eend in de bijt, een uniek fenomeen, maar maakte makkelijk contact. Ik had snel vriendjes. Ook kwam ik op een leuke basis school terecht waar veel ac tiviteiten werden georgani seerd zoals toneelavonden. Ook zat ik in een leuke klas en voelde ik me gelijk geac cepteerd. Dat ik een andere kleur had, was nooit een probleem. Ik kreeg veel aan dacht, in positieve zin. Na tuurlijk wilden mensen me aanraken. Daar had ik totaal geen moeite mee. Ik zag wel het verschil in kleur, maar zag geen ander persoon, geen barrière. De omgeving was prachtig. Mooie boom gaarden en weilanden. Ge noeg speeltuinen en weinig auto's. Ik speelde veel bui ten, voetballen op straat. Dat kon allemaal." Ook kon oma in het begin goed aarden in Sint Phi lipsland. Zij had de zorg voor John en een nichtje op zich genomen. Volgens John was zij gelukkig, maar op den duur verlangde ze toch terug naar Suriname. Ze kreeg heimwee. Dat ge voel werd zo sterk dat oma besloot terug te gaan. John mocht kiezen waar hij wilde wonen en koos ervoor naar familie in Den Haag te gaan. Hij ging naar de HAVO en daarna volgde hij de oplei ding Beleid, Bestuur en Ma nagement. In zijn kinderjaren vond John het fantastisch deel te nemen aan de toneelvoor stellingen van school. Het is dan ook niet verbazend dat hij na zijn studie naar de toneelschool ging in Maas tricht. Na eerst achter de schermen bij de televisie te hebben gewerkt als assistent manager en productie-assi stent trad hij in 1994 voor de camera's als presentator van Call TV. Inmiddels heeft hij vele programma's op zijn naam staan zoals Het Spijt me, Help mijn man is klus ser, Een dubbeltje op zijn kant en het meest recente programma De slechtste chauffeur van Nederland. Ook heeft hij in verschil lende series gespeeld zoals Blauw Blauw, Onderwerg naar Morgen en Bon Bini Beach. John woont nog steeds in Den Haag. Op de vraag of hij ooit terug komt naar Sint Philipsland antwoordt hij: "Zeg nooit nooit. De rust, omgeving en het tempo zijn goede redenen terug te ke ren. Alleen dan moet ik wel mijn Thools bijschaven." John Williams (45 jaar) heeft vanaf zijn zesde tot elfde in Sint Philipsland gewoond. John is presentator en acteur. In het programma Let's Dance waarin bekende Nederlanders een dans uit een film of clip nadoen ver zorgde hij een legendarisch optreden met zijn vertolking van Beyoncé's Single Ladies. Op 12 maart begon het nieuwe seizoen van Help mijn man is klusser. O www.de-faam.nlDe Faam woensdag 6 mei 2015 25 Zeeuwen: nuchter, authentiek en zonder franje. Die mentaliteit brengt ze vaak ver, letterlijk en figuurlijk. In deze rubriek Zeeuwen die het op wat voor manier dan ook ver geschopt hebben in het leven. Zonder poespas, maar een beetje trots op hen zijn, dat mag. Wat is hun verhaal en hoe kwamen ze waar ze nu staan? door Bianca Jansen Eend John Williams blikt met genoegen terug op zijn jeugd in Zeeland. Tegenwoordig woont de acteur en presentator in Den Haag. Foto: Nick van Ormondt John Williams als kleine jongen tijdens zijn jeugd op Tholen. Hij voelde zich als zesjarige direct thuis in Sint Philipsland en genoot van de ruimte en de natuur. Heimwee Foto: privécollectie Terugkomen

de Faam | 2015 | | pagina 25