Krantenbank lijdt onder claims KRANTENBANK DELTA Fietstochten voor senioren in groepsverband Walchers dier in het vizier Voorstelling voor Nepal Lezing social media, ADHD en dyslexie verbindt Dat zonnepanelen u meer rendement opleveren dan de huidige spaarrente, dat weet u waarschijnlijk wel. Maar hoe maakt u de juiste keuzes en ontvangt u op basis van die keuzes snel een offerte? DELTA Woningadvies helpt u verder! Met DELTA Woningadvies: stelt u eenvoudig de zonne-installatie samen die bij uw woonsituatie past •vraagt u direct een tekenklare offerte aan bij onze zonpartner Wolter Dros Ganaarwww.DELTA.nl/zonnepanelenenstartdaaruweigenzonnepaneeladvies. lA wolter dros itbi w www.de-faam.nl De Faam woensdag 6 mei 2015 11 MIDDELBURG-Cabaretier Arie Vuyk geeft zaterdag 9 mei om 20.00 uur een benefiet- voorstelling voor de slacht offers van de ramp in Nepal. Hij speelt zijn voorstelling Alles is de rest'. Aanmel den via spiegeltheater® arduin.nl O De toegang is gratis, aan het eind van de voorstelling is er een collecte waavan de opbrengst naar Nepal gaat. VLISSINGEN - De vereniging voor AD(H)D en Dyslexie houdt op 13 mei een lezing met de titel 'Social Media AD(H)D Dyslexie Im- pulsbeheersing?'. De lezing wordt gegeven door Veerle Koetje: docent omgangs kunde in spé, pedagogisch medewerker en pedagoge. Door haar interesse in deze onderwerpen, haar vakge bied en voorgaande onder zoeken, wil zij haar kennis en ervaring hierover graag delen. O De lezing is in de zaal boven Café de Concurrent, aan het Bellamypark te Vlissingen. De zaal is om 20.00 open en de lezing begint om 20.30 uur. Toegang is gratis. De Krantenbank Zeeland is uitgekleed en staat deels op zwart. De digitale krantenvoorziening heeft te maken met claims van enkele rechthebbenden, die menen dat de uitgever, de Zeeuwse Bibli otheek, schending maakt van hun copyright. door Gerard van der Hoeven MIDDELBURG - Het is een aderlating voor genealogen, journalisten, studenten of gewoon nieuwsgierigen. Jo- han Francke, projectmana ger Krantenbank: "We heb ben een handjevol claims. Ik noem geen namen, want met sommigen zijn wij in gesprek. In eerste instantie hebben we de gewraakte artikelen zwart gemaakt. Maar daarna de site offline gezet." Inmiddels is de Kranten- en Tijdschriftenbank weer on- line, met uitzondering van krantenpagina's van de laat ste 75 jaar. Voor artikelen van vóór 1940 is het eigen domsrecht voor publicatie nauwelijks van invloed. De Krantenbank is overigens wél integraal online be schikbaar in alle Openbare Bibliotheken en bij Zeeuwse archiefinstellingen. Hoe lang Krantenbank onvolledig op internet staat, kan Francke niet zeggen. "We zijn bezig om juridisch en met ver schillende instanties te kij ken in hoeverre de klachten gegrond zijn." De Krantenbank is door het deels offline zetten van 2,2 miljoen digitale krantenpagi na's gereduceerd tot 573.000 pagina's. "We kunnen na tuurlijk een schikking tref fen met zogenaamde recht hebbenden," aldus Francke, "maar de Krantenbank is er gekomen met publiek geld en het kan niet zo zijn dat nog meer gemeenschapsgeld moet worden neergeteld om claims af te kopen." Eén van die rechthebbenden is Mario Molegraaf, ex-part ner van Zeeuws dicht er/au teur Hans Warren. Molegraaf zegt te beschikken over het auteurs- en publicatierecht van zijn overleden partner. Hij weet dat ook een aantal oud-journalisten, fotografen en auteursrechtenorganisatie Stichting Lira deel uitmaken van bezwaarmakers. Molegraaf: "Dat de Zeeuwse Bibliotheek zo graag uitge- vertje wil spelen is hun goed recht. Maar ze hadden moe ten realiseren dat toestem ming moest worden gevraagd aan betrokkenen die de rech ten bezitten op de artikelen. Zoals de Koninklijke Bibli otheek wel heeft gedaan. In mijn geval gaat het over bloemlezingen en gedichten van Hans Warren die klak keloos zijn gedigitaliseerd. Ik denk dat met zo'n vijfdui zend artikelen van Hans ik qua auteursrechten een be drag van enkele duizenden euro's zou kunnen claimen. De Bibliotheek heeft excuses aangeboden, maar dat vind ik niet genoeg. Ik overweeg een strafzaak tegen de Biblio theek te beginnen." Op de vraag in hoeverre War ren zijn PZC-stukken contrac tueel heeft vastgelegd qua pu blicatierecht, zegt Molegraaf: "Ik heb dat niet zwart op wit. Hans maakte daarover des tijds persoonlijke afspraken. Zo werkte hij altijd." MELISKERKE - Binnenkort starten weer diverse fiets tochten in groepsverband voor senioren. De tochten van ongeveer 25 kilometer gaan langs fraaie plekjes op het Walcherse platteland. En omdat niet alleen fietsen, maar ook gezelligheid cen traal staat, wordt onderweg altijd gestopt voor een natje en een droogje. De fietstoch ten starten (bij mooi weer) steeds om 13.30 uur. Meliskerke: vanaf Ons Huis op de derde dinsdag van de maand: 19 mei, 16 juni, 21 Juli, 18 augustus, 15 septem ber en 20 oktober. Info: Dhr. E. Boogaard (562473) of Dhr. L. Melse (561315). Veere: vanaf Nieuw San- denburgh op de volgende donderdagen: 21 mei, 18 juni, 16 juli, 20 augustus, 17 september en 15 oktober. Info: Mevr. A. Buytink (502206) of Dhr. A. Ridder bos (501328). Domburg: De fietstochten starten vanaf Schuttershof te Domburg, op donderdag: 14 mei, 11 juni, 9 juli, 13 au gustus, 10 september en 8 oktober 2015. Info: Mevr. E. de Pagter (582756), Mevr. E. Vergeer (584472), Dhr. L. Bastiaanse (581338). VLISSINGEN - Roxxy is een lieve Amerikaanse Buldog van zes jaar. Ze kan absoluut niet met andere honden of katten samen. Ze is daarentegen ontzettend dol op mensen en voor haar baas zal ze alles doen. Ze kent de basiscommando's en luistert prima. Neem voor meer informatie contact op met Dierenasiel Walcheren: 0118-613579. Foto: PR

de Faam | 2015 | | pagina 11