r r Enquête voormalige bouwput Zuidsingel Dodenherdenking Middelburg en Arnemuiden Wijziging ophalen huisvuil Gemeentelijke balies gesloten Gratis parkeren rondom de feestdagen Kleedjesmarkt op 5 mei Onkruidbestrijding op verhardingen De gemeentelijke balies van het stadskantoor zijn gesloten op maandag 4 mei, dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 14 mei (Hemelvaarts dag), vrijdag 15 mei en maandag 25 mei (Tweede Pinksterdag). Op zondagen en nationaal erkende feestdagen is het gratis parkeren in Middelburg. In mei is het op dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 14 mei (Hemelvaartsdag) en maandag 25 mei (Tweede Pinksterdag) gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. De jaarlijkse kinderkleedjesvrijmarkt wordt dit jaar tijdens Bevrijdingsdag (dinsdag 5 mei) op het Abdijplein gehouden. De kleedjesvrijmarkt duurt van 06.00 tot 16.00 uur. Kinderen kunnen een zakcentje verdienen door spulletjes te verkopen, een voorstelling te geven of muziek te maken. Deelname is gratis en u hoeft zich hiervoor niet vooraf aan te melden. Houd er wel rekening mee, dat het aantal beschikbare plaatsen beperkt is. Kom dus op tijd. Uiteraard is het bezoeken van de vrijmarkt gratis. De bestrijding van onkruid wordt jaarlijks uitgevoerd op de in totaal 1.670.000 m2 verhardingen in gemeente Middelburg. Discussie en besluiten in de Tweede Kamer hebben ertoe geleidt, dat de manier waarop dat gebeurt, gaat veranderen. Vanaf 2016 wordt onkruid zonder chemie bestreden. Tot op heden is landelijk beleid gevolgd om gebruik van chemische onkruidbestrijdingsmiddelen tot een minimum te beperken en zo effectief mogelijk toe te passen volgens de gecertificeerde DOB methode. (DOB staat voor Duurzaam Onkruid Beheer). Ook het veranderende landelijke beleid, als het gaat om chemievrij onkruid- beheer, wordt gevolgd. Vooruitlopend op het verbod wordt reeds in 2015 binnen 1/3 deel van het gebied ervaring opgedaan met niet-chemisch be heer. Dit gebied bestaat uit de wijken Zuid, Dauwendaele en het zuidelijke deel van de Binnenstad. Gedurende seizoen 2015 wordt het overige deel van de gemeente Middelburg op de gebruikelijke wijze behandeld. Wie vindt dat de gemeente tekortschiet bij het beheer van de openbare ruimte kan dit melden via www.middelburg.nl digitale balie een mel ding over openbare ruimte doorgeven. Vrijdagochtend heeft burgemeester Bergmann in het stadhuis tien koninklijke onderscheidingen uitgereikt. De Middel burgse gedecoreerden zijn: dhr. A.F. de Feijter, dhr. W. Jobse, dhr. J. Joosse, dhr. M.J. Kaljouw, dhr. J.J. Nijsen, dhr. A.J. van Os, dhr. C.H.J. Veldkamp, dhr. D. Verhaar, mw. A.J.C.M. Verhaar-Jongeneelen, en dhr. J. de Visser. De decorandi zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Veldkamp is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Foto: Aart van Belzen Op dit moment is Heijmans bezig met de afwerking van de voormali ge bouwput aan de Zuidsingel. Bin nenkort wordt het gras ingezaaid. De gemeente wil in overlwerking van de voormalige bouwput aan de Zuidsingel. Binnenkort wordt het gras ingezaaid. De gemeente wil in overleg met omwonenden de tijdelijke invulling van de ruimte bedenken. Hiervoor is een enquête uitgezet die in de directe omge ving van de bouwput huis-aan-huis is verspreid. Ook andere belang stellenden mogen deze enquête online invullen, via www.middel- burg.nl/zuidsingel. Invullen kan tot en met 10 mei. Daarna wordt met een klankbordgroep een selectie gemaakt. Mensen kunnen zich voor de klankbordgroep Op dinsdag 5 mei is het Bevrijdingsdag. Op die dag wordt er geen huisvuil opgehaald. Deze ronde wordt opgehaald op zaterdag 9 mei. Het huisvuil van donderdag 14 mei (Hemelvaartsdag) wordt twee dagen later, op zaterdag 16 mei opgehaald. Het huisvuil van maandag 25 mei (Tweede Pinksterdag) wordt vijf dagen later, op zaterdag 30 mei opgehaald. Op maandag 4 mei vindt in Middelburg en Arnemuiden de dodenherdenking plaats. In Middelburg op het Abdijplein, in Arnemuiden op de alge mene begraafplaats aan de Radermacherstraat. Middelburg De herdenking in Middelburg start om 19.00 uur met een Vesper dienst in de Nieuwe Kerk door City Pastoraat Middelburg. De plechtig heid start om 19.40 uur (verza melen vanaf 19.30 uur) op het Abdijplein. Daar dragen leerlingen van het Calvijn College Middelburg, SSG Nehalennia en stadsdichter K. Leeftink een gedicht voor. Aansluitend houdt burgemeester Bergmann een toespraak. Om 20.00 uur houden wij twee minu ten stilte, gevolgd door de kransleg- ging en een Lament ter nagedachte nis aan de doden. De plechtigheid wordt afgesloten met een défilé. De Christelijke Brassband Middelburg en Inter Scaldis Pipes and Drums verzorgen de muziek. Requiem Om 20.45 uur is er Requiem voor Auschwitz in de Nieuwe Kerk, uitgevoerd door Koninklijke Orato rium Vereniging Middelburg en TY Zeeuws Kamerorkest. Een prach tige compositie ter nagedachte nis aan de slachtoffers van de concentratiekampen in de Tweede Wereldoorlog, met name die van de Roma en Sinti in Auschwitz. Tussen de verschillende delen van dit requiem dragen studenten van het University College Roosevelt korte fragmenten voor van brieven en dagboeken van in Auschwitz omgekomen Roma en Sinti. Arnemuiden In Arnemuiden vertrekt de stoet vanaf 't Stadthuys (verzamelen 19.35 uur) met trommelslager om 19.45 uur naar de Algemene Begraafplaats aan de Raderma cherstraat. Om 20.00 uur twee minuten stilte, gevolgd door het Wilhelmus en een toespraak van wethouder Aalberts. Vervolgens draagt een leerling van een Arnemuidse school een gedicht GEMEENTE MIDDELBURG Wij vragen u het huis vuil voor 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierka lender of op de web site van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. Foto: Aart van Belzen voor en worden kransen gelegd. De bijeenkomst wordt beëindigd met een défilé. Muziekvereniging Arnemuiden verzorgt tijdens de ceremonie de muziek. Foto: Aart van Belzen tot 16. 30 /SI Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: Facebook: Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg 140118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg gemeentemiddelburg

de Faam | 2015 | | pagina 9