Zeelands eerste foodtruck- festival Culikaravaan komt Natuur en cultuur op EEF-Festival Bieren te kust en te keur op festival tbtr I tN EVENEMENTEN WSR PROEF EN BELEEF DE STREE www.lekker-zeeland.nl rOCDTCLt STREEKPRODUCENTEN fl door Stefanie van der Maas De zomer is in zicht en dat bekent dat we kunnen af tellen tot de Culikaravaan. Zeelands eerste foodtruck- festival in Middelburg op 13, 14 en 15 augustus. Op een foodtruckfestival staan oude bestelwagens, cara vans, busjes of ander voer tuigen op wielen, die om gebouwd zijn tot rijdende keukens. De één nog mooier dan de ander. Lekker eten, gezelligheid en mooie mu ziek op de achtergrond. Dankzij Willem Burger, de eigenaar van Dille&Kamille in Middelburg, krijgen we in Zeeland ook zo'n te gek foodtruckfestival. "Als ik jonger was geweest had ik zelf een foodtruck gehad en toerde ik ermee door het hele land. Een beetje een bohemian lifestyle", vertelt Willem. Het festival komt op het veld recht voor de Seismolen. Een unieke lo catie. "Je ziet de zon onder gaan achter de molen en dat is prachtig." Elke truck heeft zijn eigen specialiteit. "Het aanbod is heel gevarieerd. Voor ieder wat wils. In januari ben ik gestart met het benaderen van foodtrucks. Wat wil je aanbieden? Wat zijn de EF trucks van het moment? Op de uiteindelijk line-up ben ik trots." In totaal strijken er vijftien foodtrucks neer op het festival. Bij 'Honey Pie' uit Middelburg schuif je aan voor lekkere taartjes. 'Kreeft&Co' serveert kreeft en andere zilte zaligheden. Bij 'Of je Spaanse Worst lust' proef je de echte Spaanse keuken. "Het organiseren van het festival is ontzet tend leuk. De positieve reac tie zijn overweldigend" "Het culturele programma voor de Culikaravaan is nog niet rond. We hebben ruimte voor entertainers in de breedste zin van het woord." Schrijf je mooie liedjes en wil je die delen met een groot publiek? Zit je in een toffe akoestische band? Stuur een YouTube filmpje naar info@culikara- vaan.nl en wie weet sta jij straks te schitteren op het podium. www.facebook.com/culika- ravaan. Plantui Smart Garden: dat is lekker vers! VLISSINGEN - Plantui zorgt voor een nieuwe manier van tuinieren met de Smart Garden voor binnen. Met deze Smart Garden kun je het hele jaar door je eigen exotische salades, de fijnste kruiden en eetbare bloemen laten groeien. Het enige dat je zelf hoeft te doen is te ge nieten en te kijken naar het groeiproces. Na het plaatsen van de capsules zorgt het ingebouwde systeem voor het juiste licht, water en de voeding. De Plantui Smart Garden is verkrijgbaar in drie stijlvolle kleuren en verbruikt minder dan 6kWh per jaar. De Plantui Smart Garden heeft ruimte voor zes cap sules voor verschillende soorten kruiden zoals munt, oregano en Thaise basili cum. Er is ook keuze uit acht saladesoorten zoals bloedzuring, paksoi, shiso en Mizuna. Bijzonder is de serie eetbare viooltjes in verschillende kleuren. De Plantui Smart Garden geeft automatisch zacht licht, afhankelijk van de groeifase en het tijdstip. Zachtjes worden de plant jes zo'n één tot acht keer per dag van water voorzien. Voor meer informatie kijk op www.plantui.com of www. plantui.nl. De Plantui Smart Garden is vanaf begin april in Nederland verkrijgbaar. Een beginnersset met één Plantui Smart Garden en drie capsules kost 199 euro. Zelf babbelaars leren maken WESTKAPELLE - Iedereen kent ze; de heerlijke Zeeuwse babbelaars. Wilt u ze zeil leren maken? Volg dan een workshop babbelaars maken. Babbelaars zijn ty pisch Zeeuwse snoepjes en worden volgens authentiek recept gemaakt. Tijdens een demonstratie babbe laars bakken, leert u deze techniek kennen. De Was- schappelse Blokjesploeg uit Westkapelle bestaat uit een aantal vrouwen die het maken van blokjes tot in de puntjes beheerst. In de traditionele klederdracht van Westkapelle staan ze op evenementen, markten en braderieën en maken de blokjes ter plaatse. Een groepsarrangement via de lokale VVV is ook mogelijk. Kijk voor meer informatie op www.vvvzeeland.nl. fu MIDDELBURG - in het week end van 8 en 9 mei is in Middelburg het eerste Mid delburgse Abdij Bier Festi val. Bierliefhebbers kunnen in de Kloostergangen en de Wandelkerk van de Ab dij een grote variatie aan trappisten- en abdijbieren proeven. Daarnaast zijn bijna alle Zeeuwse brou wers vertegenwoordigd om hun Zeeuwse bieren onder de aandacht te brengen. Het festival wordt georga niseerd door de stichting Bier In Zeeland en Zeeland Catering in samenwerking met ruim 40 vrijwilligers. De stichting Bier In Zee land werd enkele jaren te rug in het leven geroepen om het boek 'Hop en gerst veredeld' van de auteurs Eric Hageman en Toon Franken uit te geven. Dit boek beschrijft het bierver leden van Middelburg en omstreken in de periode na het jaar 1700. De stich ting organiseert sindsdien ook lezingen, kleinscha lige bierproeverijen en ten toonstellingen. Tijdens het abdijbierfestival is ook een kleine historische biercol- lectie te bezichtigen. Tenminste 20 brouwers uit binnen- en buitenland komen hun bieren presen teren. Ongeveer 80 bieren uit hun ketels zullen be schreven staan in het fes tivalboekje dat men samen met een klein proefglas bij de ingang ontvangt. Naast het gamma van een acht tal deelnemende Zeeuwse brouwerijen, zal het accent uiteraard liggen op abdij bier en trappistenbier. Voor groepen zijn er speciale ontvangsten in de crypte van de abdij mogelijk on der de titel 'Witheren ar rangement', vernoemd naar de monniken die vanaf het jaar 1128 de abdij bevolk ten als eerste Norbertijner orde binnen de gebieds- contouren van het huidige Nederland. Detailinformatie over het festival staat op EEF is onderscheidend en anders dan de festivals die Zeeland al heeft. De loca tie is uniek en midden in de natuur namelijk op het eindeloze eiland Noord-Be veland. Het festivalterrein is op Landschapscamping Wilgenoord, net buiten Wis- sekerke. "We willen op de bijzondere locatie natuur en cultuur met elkaar ver binden," vertelt Josje de Ko- Wandelen en lekker proeven KERKWERVE - Zondag 3 mei is er open dag in Plan Tureluur aan de Zuidkust van Schou wen. Iedereen kan van 11.00 tot 17.00 uur de natuur zien, voelen, horen, ruiken en proeven. Wandelen met de boswachter, een boottocht maken, fietsen langs de vo gelboulevard of slenteren op de kijk- en doemarkt, het kan allemaal. Ook op culinair gebied valt er veel te ontdek ken, met volop Zeeuwse lek kernijen. De meeste activi teiten vinden plaats rond De Heerenkeet, Boogerdweg 1. in Kerkwerve en De Schelp- hoek, Serooskerkseweg in Serooskerke. www.opening- zuidkustvanschouwen.nl ning, zij is betrokken bij de organisatie van EEF. Er is ruimte voor muziek en theater. "We maken ge bruik van de omgeving en alle landschapselementen. Op een open plekje in het bos speelt een band en in een besloten hoekje neem je plaats voor theater." Op de eerste dag van EEF wordt er afgetrapt met akoestische gitaarmuziek, goed eten en een groot kampvuur waar je rond zit en meezingt met popklassiekers. Het Volks theater speelt een stuk over de Zeeuwse nautische ge schiedenis. Madame Chou- Chou voorspelt de toekomst door een blik te werpen op je hand. Dag twee is er voor ieder wat wils. Acts, theater, muziek, knutselen en ver kleden. Het Groendoenpa- viljoen komt met een auto vol recyclebare zooi. Fantas tisch voor kids, die heerlijk kunnen bouwen en klussen. Er wordt voorgelezen, zowel voor jong als oud. Op zon dag begint het festival met een fikse brunch. Samen met een boswachter trek je de natuur in om het ruige en waterrijke natuurgebied Bokkengat te verkennen. Ook is er de hele dag luister- muziek, theater voor kinde ren en zingen de vijf meiden van Straatruis a capella en close harmony de mooiste liedjes. Een kaartje voor EEF kost op vrijdag en zondag vijf euro en op zaterdag tien euro. "Het is ook mogelijk om Vriend van EEF te worden. Voor vijfentwintig euro ont vang je twee passe-partouts en twee consumptiebon- nen." Om niets van het festi val te missen, zet je je tentje op. Landschapscamping Wilgenoord heeft hiervoor leuke arrangementen. Met stip voor in de agenda Zeelands eerste foodtruckfestival strijkt neer in Middelburg op 13,14 en 15 augustus. Foto: www.culikaravaan.nl Kruiden en salade Nu ook in Nederland Bier in Zeeland Brouwers O www.abdijbierfestival.nl. door Stefanie van der Maas - Theater, muziek, workshops, leuke doedingen, lekker eten en drinken in de prachtige natuur. Dat is het Eindeloos Eiland Festival (EEF). Van 8 t/m 10 mei wordt dit bijzondere festival voor het eerst georganiseerd. O Voor het hele programma van EEF kijk je op www.eeffestival.nl. De campingarrangementen staan op www.wilgenoord. nl. -V, 2 fs® f r-Jp

de Faam | 2015 | | pagina 6