Terroir, culinaire routebeschrijving Labyrintdag ook in Middelburg De Faarrf Subsidie voor heggen Klaar voor de start VLISSINGEN - Boeren en par ticulieren op Walcheren die nieuwe heggen, gerief- houtbosjes of poelen op hun grond buiten de bebouwde kom, willen aanleggen kun nen vijftig procent van de aanlegkosten vergoed krij gen via het project 'd'Aegen'. Het doel van dat project is om met de aanleg van landschapselementen het kleinschalige landschap op Walcheren te versterken. Al enkele jaren realiseert Stichting d'Aegen in samen werking met SLZ deze land schapselementen Om voor de subsidie in aanmerking te komen moet de aanleg van deze zoge noemde 'landschapsele menten' in 2015 of 2016 gerealiseerd worden. De ei genaar dient zelf te zorgen voor de benodigde vergun ningen en/of ontheffingen. Het project wordt gefinan cierd door de Stichting d'Aegen, de eigenaren, Stichting Landschapsbe heer Zeeland en de Natio nale Postcode Loterij. Het uiterlijk van het Zeeuw se landschap wordt bepaald door veel verschillende ele menten. Een mooie streek eigen haag met bijvoorbeeld meidoorn, rode kornoelje, hazelaar of wat sierlijke wilgen geven de polder niet alleen visueel een mooi plaatje maar het zal ook de natuurwaarden aanzienlijk verhogen. Terroir, Walcheren en Noord-Beveland. Een nieuwe culinaire gids. Terroir, de titel doet denken aan een zoektocht door een Frans culinair landschap. MIDDELBURG - Niets is minder waar. Het is een oer-Zeeuws boekje waarin de streekpro ducten op een smakelijke en lyrische manier worden voorgesteld. Kleurrijke foto's van Zeeuwse gerechten. Ver halen van de agrariërs die de producten verbouwen. En het beeldverhaal van de bakker die op ambachtelijke wijze de Zeeuwse granen tot een smakelijk en gezond brood bakt. Margot Verhaagen is de schrijfster en drijvende kracht. De overhandiging van het eerste exemplaar vond vorige week plaats bij Aspergepunt. De eigenares se vertelde hoe zij, na lang aarzelen, overstapten op as- pergeskweek. De Zeeuwse grond daar blijkt uitermate geschikt. Het succes van As pergepunt bracht hen op het idee om met andere pioniers in Zeeuwse streekproducten bekendheid te geven aan de oer-Zeeuwse gewassen. Het idee van een gezamenlijk boekje was geboren. Wieny de Brabander maakte de fo to's. Niet alleen van de ge rechten, maar ook de route langs boerderijen waar het betreffende product te ver krijgen is. Martien Luteyn, vormgever, bedacht lay-out en opbouw van het boekje en gaf er een duidelijke sig natuur aan met een (fiets) route voor de liefhebber van het eerlijke Zeeuwse pro duct. Uitgaande van de stel ling dat steeds meer Duitse toeristen op zoek gaan naar de authentieke Zeeuwse smaak, is er tevens een Duitse versie. De initiatief nemers betoogden dat het boekje op een smakelijk ma nier bekendheid geeft aan het Zeeuwse streekproduct en men nu ook weet waar de ingrediënten te koop zijn. Het boekje is te koop bij Zeeuwse boekhandel. COLUMN WETHOUDER ALBERT VADER Nog een paar weken, dan zit mijn eer ste jaar als wethouder welzijn, Wmo en volksgezondheid er op. De eerste zes maanden stonden voor mij in het teken van de voorbereiding op de veranderingen in de zorg. Samen met de gemeenten Veere en Middelburg hebben we Porthos ingericht als de toegang tot zorg op het gebied van Wmo en jeugd. Zijn we er dan? Nee, nog niet. Ik heb altijd gezegd dat we op 1 januari klaar moesten zijn voor de start. Dat is gelukt. Nu is het zaak om de kinderziektes te overwinnen, zodat u, wanneer het nodig, is vakkundig geholpen wordt aan de juiste zorg. De overdracht van de zorgtaken, die van oudsher veelal bij het Rijk en de provin cie lagen, naar de gemeenten is een van de grootste decentralisatieoperaties uit de Nederlandse geschiedenis. Dat alleen al geeft aan dat je dit niet in een handomdraai hebt geregeld. Ik heb gemerkt dat de betrokken heid van de mensen die hiermee bezig zijn erg hoog is. Daarom ben ik ervan overtuigd dat het gaat lukken. De vragen die de medewerkers krijgen, lopen uiteen van het aanvragen van een taxipas tot complexe vraagstukken op het gebied van jeugdhulp. In dit kader mogen de gebiedsteams niet onvermeld blijven. In Vlissingen hebben we vijf van deze teams. Ze zijn samengesteld uit medewerkers met elk hun eigen professionele (hulp- verlenings)achtergrond. Vorig jaar hebben we in Oost-Souburg zo'n team bij wijze van proef ingezet. Vooral om ons voor te bereiden op de start van de tien gebiedsteams die we nu op Walcheren hebben. Deze teams worden ingezet voor ingewikkelde situaties, waarbij gewerkt wordt vanuit de gedachte 'één gezin, één plan, één contactpersoon'. Wilt u meer weten? Kijk dan eens op www.porthos.nl. MIDDELBURG - Als komende zaterdag voor de zevende keer Wereld Labyrintdag wordt gehouden, doet ook het Toorenvliedt labyrint in Middelburg daar aan mee. Dat bevindt zich achter het buitenhuis in park Tooren vliedt. Wereld Labyrintdag is een dag om het publiek te in formeren en te enthousias meren over labyrinten. Er worden overal evenementen georganiseerd: workshops, meditaties, wandelingen, bijeenkomsten in het groot of in het klein. Vanaf 13.00 uur worden er wereldwijd labyrinten gelopen en zo ook in Middelburg. Het thema is dan ook 'Walk as one at 1'. De Wereld Labyrint Dag is siastelingen die hun passie in het leven geroepen door voor het labyrint uitdragen. The Labyrinth Society, een COLOFON WeGeNeR Media KORT NIEUWS Rode Kruis zoekt vrijwilligers VLISSINGEN - Het Rode Kruis afdeling Walche ren is dringend op zoek naar vrijwilligers. Het gaat daarbij om posities in het bestuur en om uit voerende functies. Zowel de penningmeester van de afdeling als twee loca tiecoördinatoren (Oost en West-Souburg/Ritthem en Middelburg) gaan hun werkzaamheden voor het Rode Kruis beëindigen. Ook zoekt de afdeling een beheerder voor de web site van de afdeling en een planner voor de chauf feurs van het sociaal ver voer. Stiltewandeling in Vlissingen VLISSINGEN - Door het Nol- lebos, over de duinen en langs het strand wandelen in stilte. Dat kan zaterdag 2 mei vanaf 20.00 uur als er een stiltewandeling plaatsvindt. De wande ling is bestemd voor men sen die willen ervaren wat stil zijn met je doet, of die zich afvragen wat het in stilte lopen in een groep je brengt. De wan deling duurt minstens een uur. Startpunt is de grote parkeerplaats bij de Van Woelderen-Roosevelt laan Voetbaldagen bij Arnemuiden ARNEMUIDEN - Fun Voet bal en ZLM houden maan dag 4 en dinsdag 5 mei de ZLM Voetbaltweedaagse in Arnemuiden. Tijdens deze dagen wordt er training gegeven door ex-profvoetballers Den nis en Gérard de Nooijer. Naast plezier en lol komen techniek, tactiek, team work en behendigheid allenlaal aan bod in ver schillende oefeningen. Herdenkingsdienst Raad van Kerken VLISSINGEN - De Raad van Kerken Vlissingen houdt op 4 mei om 19.00 uur een korte herdenkingsdienst. Deze herdenkingsdienst is in Uitvaartcentrum Overtoom Groen, Van Dis- hoeckstraat 620. Voorgan ger is ds. Peter Baas. Na de dienst is het mogelijk te voet naar de begraaf plaats te gaan om door de gemeente georganiseerde kranslegging bij te wonen. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 29 april 2015 5 O Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Stichting Landschapsbeheer Zeeland, tel 0113-230936 of e-mail: info@s!z. Iandschapsbeheer.nl door Dimp Nelemans Aspergepunt Walcheren heeft succes met de kweek. Daaruit ontstond het idee om bekendheid te geven aan de oer-Zeeuwse gewassen. Foto: Wieny de Brabander Het Toorenvliedt Labyrint. Géén doolhof om de weg kwijt te raken, maar een labyrint waar je de weg juist vindt. Foto: PR wereldwijde groep enthou- O www.labyrintwerk.nl Advertentieverkoop en media-advies Marcel Schreur E adverterenzeeiand@ wegenermedia.nl T06-S318 28 42 Familieberichten E femiliebwichten@wegenermedia.nl T (088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfamilieberichtenonline.nl Rubrieks adv er te nties E telesales.njbrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwxle-feam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.feam@ wegenermedia.nl T (088) 0130920 Redactie Michiel Bouwman (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Manna Meijers, Oennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantnVverspreidklachten T(0900)424 5726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV O Voor meer informatie over de vacatures bij afdeling Walcheren: Ben Bosman, tel. 0118-464703 of benine@zeelandnet.nl welzijnmiddelburg.nl O Deelname kost 2 euro. Informatie bij Marjan Schot, tel. 0118-476949. O Inschrijven kan via www.fun-voetbal.nl

de Faam | 2015 | | pagina 5