Van Oeveren/Sturm laat nieuwe collectie zien AUTONIEUWS Hét ultieme summum... Toyota AutomobielClub Nederland: 17 mei Zeelandrit Nieuwe Toyota Avensis Sedan en Wagon Geduchte concurrent Mercedes B-Klasse Electric Drive De B-Klasse Electric Drive is honderd procent Mercedes- Benz, van binnen en van buiten. Het is een duurzame dimensie van rijplezier, zon der dat dit ten koste gaat van veiligheid, comfort of het uiterlijk. Dankzij de krachtige motor met 180 pk rijdt deze Mer cedes stijlvol, geruisloos én emissievrij en dat maar met 4% bijtelling. De indrukwekkende actie radius van 200 kilometer kan worden uitgebreid met nog eens 30 kilometer. Het optionele regeneratiesy steem laadt, indien nodig, tijdens het rijden de accu op. Zo bespaart de nieuwe B-Klasse Electric Drive de eigenaar zelfs onderweg geld. Het volledig opladen van de accu duurt slechts drie uur met behulp van de standaard on-board lader. De B- Klasse Electric Drive is ook leverbaar als royaal uitgeruste Lease Edtion. Vanaf 33.495 euro. GOES - "Das Beste oder nichts", sprak Gottlieb Daimler na de uitvinding van zijn automobiel in 1886. Nog steeds hanteert Daim- MERCEDES BREIDT GAMMA UIT MET VIJF NIEUWE MODELLEN Ier, het concern van Merce des-Benz die uitspraak. Carl Benz en Gottlieb Daimler vonden onafhankelijk van elkaar in datzelfde jaar de automobiel uit. Ze kenden elkaar niet eens. Pas in 1926 werden de beide merken Daimler en Benz samenge voegd tot Mercedes-Benz. Anno 2015 blijft het ontwik kelen van innovaties de be langrijkste drijfveren voor 'Das Haus'. Dit jaar breidt Mercedes het gamma uit met vijf nieuwe modellen. Ze werden voor het eerst getoond op de Autosalon in Genève, maar vorige week nog kon het Nederlandse publiek van al dat moois smullen de AutoRAI. Op deze pagina laten we je kennismaken met de nieuw ste collectie van Mercedes- Benz. Met de meeste van deze automobielen kun je bij Van Oeveren/Sturm Auto proefrijden. Mercedes CLA Shooting Brake De nieuwe CLA Shooting Brake is eigenlijk niet te vergelijken-met andere au to's in zijn klasse. De term Shooting Brake komt eigen lijk uit Engeland. Het was een vierdeurs koets die wat verlengd was om aan de ene kant de jagers te vervoeren en aan de andere kant het geschoten wild in op te han gen. Omdat voor die laat ste functie de koets niet zo hoog hoefde te zijn, liep het dak een beetje af, een beetje coupé-achtig dus. Dat vinden we terug in de lijn van de CLA Shooting Brake. Hij valt op door zijn unieke design: de span nende combinatie van een veelzijdige stationcar en een elegante coupé. Dat gaat overigens niet ten koste van de interieurruimte, wat de CLA Shooting Brake is één van de ruimste in zijn klas se. Ruimte en dynamiek, zeker met de 360 pk onder zijn bevallige motorkap die de AMG CLA 45 4-Matic van power voorziet. Er zijn uitvoeringen die onder de bijtelling van 20% vallen. Vanaf 33.495 euro. GOES - De Toyota Automo bielClub Nederland houdt op zondag 17 mei haar Zeelandrit. Tussen 9.00 en 11.00 uur doet de optocht van historische Toyota's Autobedrijf De Jonge aan de Pearyweg 10 in Goes aan. De club organiseert allerlei ritten en bestaat uit Neder landse en Belgische leden. Opgericht in 1992 als Toy ota Corollaclub Nederland, maar inmiddels omgedoopt tot TACN. De club heeft tot doel oude en klassieke Toyota's zo lang mogelijk in een zo goed mo gelijke staat te houden. De voorkeur gaat in dit verband uit naar achterwiel aange dreven modellen tot circa 1982. Wellicht zien we schitte rende modellen als de 2000 GT (1967-1970), de Corona Mkl(1965-1968), de Crown MK 1 en II (1968-1974) en de sportieve Celica's (vanaf 1970). Via onder meer Fa- cebook kun je op de hoogte blijven. af te ronden: hij wordt in het Britse Burnaston gebouwd. Het kwaliteitsniveau werd duidelijk geoptimaliseerd. Door toepassing van isola tiemateriaal wordt het een stuk stiller tijdens het rijden in het interieur. Hij is geze gend met een mooi, nieuw onderstel en hij scoort met een 5 sterren bij de Euro NCAP botstest. De sensatie op motorenge- bied: Het dieselharten van de Avensis 1.6 en 2.0 komen bij BMW vandaan. Ze zijn krachtig, stil en modern en voldoen daarmee aan de euro 6 norm. De 1.6 D-4D-F heeft 112 pk/270 Nm en de 2.0 heeft 143 pk 320 Nm. De eerste heeft slechts 20% bijtelling. Standaard heeft de Avensis actieve veiligheidssystemen van Toyota Safety Sense e is er keuze uit vier com plete uitrustingsniveaus. De Avensis is ook leverbaar met automaat. In de aanloop naar de showroompresenta tie in juni maakt Toyota alle prijzen bekend van de Toy ota Avensis, die beginnen bij 27.995 euro bij de Sedan 1.6 VVT-i Comfort met stan daard airconditioning, crui- secontrol, een automatisch dimmende binnenspiegel, Bluetooth, LED dagrijver- lichting, Hill Start Assist en Pre-Collision System. Op de internationale salon van Genève begin maart zag de compleet vernieuwde Toyota Avensis het levens licht. Ook op AutoRAI kon het Nederlandse publiek de Sedan en de Wagon bewon deren. Het is een échte Europeaan geworden, want hij werd in België ontwikkeld en in Frankrijk van het nieuwe design voorzien. Zijn scher pe neus lijkt nu veel meer op de Auris (Keen Look), haast een beetje agressief. De smalle koplampen zijn van LED verlichting voorzien en het logo werd voorts groter en prominenter. Om zijn Europese afkomst C 350 e Plug-in- Hybrid Topprestaties en 7% bijtel ling gaan hier hand in hand. De C 350 e Plug-in-Hybrid Limousine en Estate com bineren deze twee items. Ze hebben namelijk een ver mogen van 279 pk, terwijl de ecologische prestaties ongeslagen blijven met een gecombineerd verbruik van slechts 2,1 liter per 100 kilo meter. Kortom, een ideale auto voor mensen die verantwoord willen rijden, maar niet wil len inleveren op dynamiek, uitstraling en comfortabele uitrusting. Vanaf 57.995 euro. S-Klasse: 'The essence of luxury' Mercedes-Maybach, het nieuwe submerk van Mer cedes-Benz, staat voor nóg meer luxe. In het nieuwe vlaggenschip, de Mercedes- Maybach S-klajsse, betekent dit veel meer dan alleen maar een tijdloos design, verfijnd leder en topcom- fort. Deze limousine staat geheel in het teken van een van de belangrijkste doelen van een businessplan: top prestaties leveren. Wellness tijdens het wer ken. Dat is de ware defini tie van luxe. Geraffineerde details dragen bij aan dit gevoel: zo zijn er onder meer handgemaakte verzilverde champagneflütes beschik baar. Wat te denken van het Burmeister high-end 3D surround system voor een intense geluidsbeleving op iedere zitpositie. Een belangrijk detail dat juist in deze Mercedes-May bach optimaal tot zijn recht komt: het is namelijk de stil ste serieproductieauto ter wereld. AMG-GT op de Zeeuwse wegen Hij is de officiële safety car in de Formule 1 wanneer er zich calamiteiten voordoen: de AMG-GT. Elke handge maakte high-performance AMG-motor verlaat de fa briek in Affalterbach met een gesigneerde badge op de motorafdekplaat. Elke mo tor is gebouwd door een spe ciaal opgeleide AMG-tech- nicus die verantwoordelijk is voor alle productiefasen, van het inbouwen van de gesmede zuigers tot het vul len van de motorolie. De nieuwe 4.0-liter AMG- V8-biturbomotor levert een maximumvermogen van 462 pk en een maximumkoppel van 600 Nm. (AMG GT S: 510 pk/650 Nm). Deze indruk wekkende vermogensafgifte wordt gecombineerd met een AMG-sportonderstel en een AMG Speedshift DCT zeventraps automatische sporttransmissie, waardoor hij letterlijk in respectieve lijk 4,0 en 3,8 seconden de 100 km/h aantikt. Binnenkort kun je hem waarschijnlijk in werkelijk heid op de Zeeuwse wegen zien, want er is er al een ver kocht in de provincie. Mercedes-Benzdealer van Oeveren/Sturm Auto heeft de nieuwe collectie gepresenteerd. Van de zuiver zuinige elektrische B- Klasse tot en met de sensationele S-Klasse Coupé. GOES - Dit was één van de publiekstrekkers bij Van Oeveren/Sturm Auto, de Mercedes-Benz S-Klasse Coupé. Het exterieur prikkelt door een fascinerend design en daarmee hoort hij tot de mooiste coupés van dit moment. In het interieur word je omringd door pure luxe met de meest hoogwaardige materialen zoals leer en houtapplicaties. Met krachtige V8 en V12 bi- turbomotoren is deze S-Klasse Coupé het ultieme summum op Gran Turismogebied. De S 65 AMG heeft 630 pk/1000 Nm! Hij trekt in 3,9 seconden naar de honderd. Sensatie Op de onlangs gehouden Salon van Genève stond de blauwe Wagon te stralen op de grote stand. De dieselversie heeft voor de zakelijke markt slechts 20% bijtelling. Zijn strakke, nieuwe design en de moderne multimediavoorzieningen maken de nieuwe Avensis weer tot een geduchte concurrent.

de Faam | 2015 | | pagina 19