Het woord aan raadslid Krijnie Hoek «ft fr Winnaars Lange Jan Awards 2015 m Koningsdagfestiviteiten op de Markt en extra fietsenstallingen Vrijwilligers Wat een geweldige avond vorige week met de uitreiking van de Lange Jan Awards! Alle prijswin naars van harte gefeliciteerd en in deze prijswinnaars worden ook alle andere vrijwilligers gewaar deerd. Zoveel enthousiaste mensen bij elkaar, die zich inzetten om anderen te helpen en dat ook leuk vinden om te doen. Duizenden vrijwilligers, van jong tot oud, zijn actief in de gemeente om zo met elkaar een mooiere samenleving te maken. In de Stromenwijk is er een prachtig initiatief ontstaan van betrokken burgers bij hun wijk en bij de vluchtelingen die binnenkort aankomen in Swerf-Rust. Vanuit de Morgenster hebben een aantal mensen samenwerking gezocht met anderen, waaronder kerken. Velen hebben zich aangemeld en zij gaan activiteiten organiseren voor de vluchtelingen, om hun leven hier op dit moment wat mak- Foto: Aart van Be/zen keiijker te maken. Een daginvulling geven en kennis te laten maken met onze, voor hen zo andere manier van leven. Zo, dat er we derzijds begrip ontstaat in plaats van dat men overlast van elkaar ervaart. Dit zijn voorbeelden van initia tieven door vrijwilligers die we steeds meer zien. U zult die in uw eigen omgeving ook zien, of u doet er zelf aan mee. De samenleving verandert omdat u en ik veranderen, maar ook de overheid. Wij gaan er als CDA vanuit dat mensen betrokken zijn bij hun wijk, dorp of stad en daar verantwoordelijkheid voor nemen, zich inzetten om hun ideeën te realiseren en daarmee anderen in beweging brengen. De gemeente is er om de ideeën van inwoners mogelijk te maken, zodat zij aan de slag kunnen. Het is niet meer vanzelfsprekend dat de overheid in alles voorziet. Mensen weten zelf wat ze willen. Dat is ook voor de gemeente een verandering. Vertrouwen geven en samenwerken. Krijnie Hoek Fractie CDA Middelburg krijniehoek@cdamiddelburg.nl Tijdens een feestelijke uitreikingsavond op 14 april werden de winnaars van de Lange Jan Awards 2015 bekend gemaakt. De prijzen werden door de juryleden uitgereikt in een bomvolle Stadsschouwburg. De win naars ontvingen een geldbedrag van respectievelijk €250,- en €500,- samen met een speciaal ontworpen en vervaardigde Lange Jan Award. Met deze prijzen willen de gemeente Middelburg en Stichting Welzijn Mid delburg alle vrijwilligers in het zonnetje zetten en hen het applaus geven dat ze verdienen. Naast de Awards zijn er aan 9 vrijwilligers eervolle vermeldingen uitgereikt door wethouder Saskia Szarafinski. Tevens werd er een eerbetoon voor vrijwilligers onthuld, om alle 13.000 vrijwilligers die in Middelburg actief zijn te bedanken. Het kunstwerk zal vanaf 20 april door de stad reizen en op diverse plaatsen te zien zijn. De winnaars van de Lange Jan Awards zijn: Stichting Gemeenschapszin 'CitySeeds' - Initiatief Award Vrijwillige Nederlandse Taaldocenten - Samen Award Bo Zweedijk (18 jaar) - Stimulerings Award Ger van Waegeningh - Spotlight Award Alle winnaars van de Lange Jan Awards 2015. Foto: Aart van Belzen Op maandag 27 april wordt Ko ningsdag gevierd met een dagpro gramma op de Markt. Daarnaast is er op het Abdijplein ringrijden en op het Koorkerkplein treedt Humoreske op. De hele dag is de Markt voor voetgangers gewoon toegankelijk. Motorvoertuigen en fietsen/brom mers zullen zoveel mogelijk van de Markt worden geweerd. Het Zusterplein wordt autovrij gemaakt en wordt ingericht als fietsenstal- ling. Ook komt er een fietsenstalling in de Stadhuisstraat achter het stadhuis. Kijk voor het volledige programma op: www.evenementenmiddelburg.nl De PZC Publieksprijs is gewonnen door Beweegpad Griffioen. Dit initiatief behaalde de meeste stemmen van het publiek, dat via de PZC kon stemmen op het vrijwilligersinitiatief dat zij het meeste waardeerde. De prijs, een cheque ter waarde van 250,-, mag in overleg met de PZC worden ingezet. In totaal zijn er 221 nominaties uitgebracht. De jury heeft hieruit de 3 laatst geno mineerden per categorie gekozen. Daarna was het publiek aan zet: men kon in maart op hun favoriet stemmen. Maar liefst 1460 stemmen zijn er uitgebracht. www.langejanawards.welzijnmiddelburg.nl INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG ANTER1EURE OVEREENKOMST Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 6.24. lid 3 van de Wet ruimtelijke orde ning (Wro) bekend dat zij op 10 april 2015 een anterieure overeenkomst als bedoeld in artikel 6.24, lid 1 Wro hebben gesloten voor de locatie Leeuwerikstraat 3 te 4335 CH Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie S nummers 2059 en 1850. Er is sprake van een anterieure voorafgaande) overeenkomst omdat deze is aangegaan voordat de gemeenteraad een besluit neemt over de vaststelling van een nieuw bestemmingsplan. Tegen de anterieure overeenkomst kunnen geen zienswijzen of bezwaren worden ingediend. Een zakelijke beschrijving van de inhoud van ACTUALISATIE INTEGRAAL HUISVES TINGSPLAN ONDERWIJS 2015-2030 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in zijn vergadering van 23 maart 2015 heeft besloten in te stemmen met de notitie 'onderwijshuisvestingsbeleid 2015- 2030'. Deze stukken liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN 'LEEUWERIKSTRAAT' Op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van de Vret ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeenteraad bij besluit van 20 april 2015 het bestemmings plan "Leeuwerikstraat" ongewijzigd heeft vastgesteld. Het bestemmingsplan voorziet in een juridisch planologische regeling voor herinvulling van de locatie op de noek van de Leeuwenkstraat en de Nachtegaalstraat in Middelburg. Dit zal plaatsvinden door de sloop van een schoolge bouw en vervanging ervan door maximaal 10 woningen. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan liggen vanaf 23 april 2015 tot en met 3 juni 2015 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan zijn ook digitaal te raadplegen via de website www.middelburg.nl onder inwo ners wonen en verbouwen bestemmings plannen plannen in procedure. Daarnaast is het bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplan- "D.0687. der plan BPBRELEEUWVG01 Gedurende de genoemde termijn kan een be langhebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 'sGravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die omtrent net ontwerp- bestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaald, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in slaat is geweest om zi|n zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van ae hiervoor genoemde oeroeps- termijn, tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wei ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestemmingsplan pas m wencing nadat op het verzoek is beslist. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'STROMENWUK' In het kader van artikel 3.8 van de Wei ruim telijke ordening (Wro) ligt het ontwerpbeslem- mingspbn 'Stromenwijk vanaf 24 april 2015 tot en met 5 juni 2015 voor een ieder ter t bij de vakbalie in het stadskantoor. deze overeenkomst ligt van 23 april 2015 tot en met 20 mei 2015 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het bestemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.midaelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestemmings- www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NLIMRO.068A BPSTRONOl Het plangebied wordt globaal begrensd door de spoorlijn Roosendaal - Vlissingen aan de oostzijde. Aan de (zuid)westzijde van het plangebied vormen de Stromenweg (inclusief Stromenpoort), Vlissingse watergang en de J. van Sprenaeriaan de globale begrenzing van het plangebied. Aan ae noordwestzijde wordt het plangebied achtereenvolgens begrensd door de Koudekerkseweg, Poelendaeleweg en Poelendoelesingel. Het voorontwerpbestem mingsplan heeft van 20 november 2014 tot en met dl december 2014 ter inzage gelegen. Het bestemmingsplan maakt onderdeel uit van het traject om alle geldende bestemmingsplan van de gemeente Middelburg te actualiseren en digitaliseren. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent het ontwerpbesterrv mingsplan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000. 4330 LA Middelburg. Voor net kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnum mer (0118) 675285. COLLECTIEVE ONTHEFFING SLUITINGSUUR HORECABEDRIJVEN BINNENSTAD MIDDELBURG VOOR KONINGSNACHT De burgemeester van Middelburg maakt irg mi bekend dat hij op grond van artikel 2.22, lid 3 onder a. van de Algemene Plaatselijke Veror dening Middelburg 2015 (APV) heeft besloten voor ae KONINGSNACHT van zondag 26 april op maandag 27 april 2015 voor alle horecabedrijven in de binnenstad van Mid delburg (het gebied gelegen binnen de vesten) een collectieve ontheffing van het sluitingsuur te verlenen tot 04.00 uur. Deze ontheffing geldt echter niet voor de zgn. paracommerciele horecabedrijven (instellingen die op enigerlei wijze worden gesubsidieerd en buiten hun doelstelling om horecadiensten verlenen aan het publiek, zoals sportkantines, dorpshuizen, sociaalculturele instellingen e.d.). COLLECTIEVE AANWUZING BIJZON DERE DAG VOOR KONINGSNACHT (GELUIDHINDERBEPAUNGEN) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij zondag 26 april 2015 hebben aangewezen als "bijzondere dag" in gevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 2015. Tijdens deze dag zijn ae voorschriften ter beperking van geluid- en trillinghinder niet van toepassing tot 02.00 uur op maandag 27 april 2015 voor de horecabedrijven in de bin nenstad (gelegen in het gebied omgeven tus sen de Vesten en het Kanaal door Walcheren). Deze dag is als zodanig aangewezen ten behoeve van de "Koningsnacht". Gedurende de aangewezen dag kan in het betreffende aangewezen gebiea levende muziek ten ge- hore worden gebracht in de horeco-inrichting ddt niet voor het terras)H ierdoor kunnen geluidsnormen van de Wei milieubeheer worden overschreden waardoor geluidhinder kan optreden. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een a, waarbij de reguliere dingsproceaure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst!: Fazantenhof18: overkappinq winkefwa >3: bouw woning (134). restaureren pa na (74). Vlasmarkt 51 Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbaiie in het stadskantoor, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergun ning wordt verleend, afwijken van die welke in Het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning heb ben verleend: Voor: uitbreiden restaurant, maken 4 logies- eenheden en vergroten woning, bestaande uit bouwen, wijzigen rijksmonument en besterrv mingsplanmatig gebruik; Locatie: Wijngaardstraat 7,9,11 en 1 IA; Type: integraal. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. en alle relevante stukken lig- zes weken, vanaf donderdag 23 april 2015 tot en met woensdag 3 juni 2015 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergun ningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De befonahebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 24 april 2015 tot en met donderdag 4 juni 2015 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-West- Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waart beroep wordt ingesteld en de grc heft Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzienin- aenrechter Dij de Rechtbank Zeeland-Vvfest- Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNINGEN De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij de volgende exploitatievergun ningen als bedoeld in artikel 2.3.1.2 van de APV heeft verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Lange Noordstraat 45 (10-4). Stationsstraat 32 (10-4). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voor lopige voorziening vragen aan de Voorzie- ninaenrechter bij ae Rechtbank Zeeland-West- Brabant, Team Bestuursrecht. Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2015 | | pagina 8