rijc aan met de frikadel H Zeeuwse gastouders voor kwetsbare kinderen gezocht Actie zonnebril op sterkte! Gezonde keuze wordt makkelijke keuze >5 '5 '5 '5 '5 >9 9 Lunchconcert in kerk Oost-Souburg Bie GANS op 'T LAPJpe Enkelvoudig vanaf 99,=* Multifocaal vanaf 199,=* Jinc Optiek STAe -ZJS KJBTAeKJDeR. w m Z www.de-faam.nl alternatieven te bieden in kantines ide al- itines Het is jurde inbie- "We msen oodje ikan- maar voor Ijege- DFS is he iland 3wer- ze al it ge- ;port- zijn :onde twor- oeid. a we r dat ijwil- "We i het ssor- kom- kommer, tomaatjes en sla. Het is verbazingwekkend hoeveel kinderen daar om komèn vragen. We hebben nu ook een menuutje toege voegd met sla, tomaatjes en komkommer. We letten erop dat we het goede frituurvet gebruiken, de saté wordt ge grild en 's morgens bieden we een bak fruit aan." Een mooi streven, zo'n ge zonde kantine, maar zoiets kost toch wel veel tijd en mis schien ook wel extra geld? "Meer tijd kost het. zeker", beaamt Sabina. "We hebben ook echt extra vrijwilligers nodig. Mijn man is kok en hij staat hier 's morgens al lerlei producten te snijden en klaar te maken. Ik vind het prachtig om te zien dat iemand die in het dagelijks leven timmerman is, hier in de keuken komt helpen en daar dan ook zichtbaar van staat te genieten. We merken dat we als sportkantine ook steeds meer een maatschap pelijke positie krijgen. Men sen komen eerst nog even eten in de kantine voordat ze naar huis gaan. Maar of het extra geld kost? Fi nancieel heeft de Gezonde Kantine juist alleen maar voordelen!", lacht Sabina. "Onze omzet is hierdoor flink gestegen. We zijn vorig Sporten is onderdeel van een gezonde leefstijl. Maar na het sporten komen sporters vaak bij elkaar in de kantine of het clubhuis om wat te eten ofte drinken en het assortiment in de meeste sportkantines draagt nu niet bepaald bij aan een gezonde leefstijl. De ambitie van de Gezonde Sportkantine is om gemakkelijker een gezonde keuze te maken. Dit kan al door het assor timent met gezonde(re) producten aan te vullen, die goed zichtbaar te laten zijn en door de gezonde keuze te stimuleren. Inmiddels zijn er al zeven Zeeuwse Sportkantines aangemeld: DFS uit Burgh-Haamstede, Hockeyclub van Schouwen-Duiveland, Swift uit Middelburg, AV'56 in Goes, Sportvereniging Sluis en sinds kort zowel de voetal- als de tennisvereniging in Oostkapelle. Interes se in het project? Neem dan contact op met Joost Hop mans van Sport Zeeland via j.hopmans@sportzeeland. nl of 0113-277133. Of kijk www.gezondesportkantine.nl Inbouw, onderhoud en reparatie van uw autoairco. Ook voor transportkoeling en airco in o.a. kranen, grondverzet en landbouwmateriaal. Reparaties, onderhoud en APK keuring van luxe auto's, bedrijfsauto's en campers. Hermesweg I7A, 4382 NDVIissingen Tel.: 0118-412402 06-51406853 De afdeling Zeeland van Europa Kinderhulp zoekt dringend gastgezinnen voor kwetsbare kinderen. Hun leeftijd ligt tussen vijf en twaalf jaar. "We willen deze kinderen niet teleurstellen." VLISSINGEN - Aan het woord is Margo Lemson van Eu ropa Kinderhulp. "Als gast ouders zich niet op tijd gaan melden, betekent dat voor de kinderen één ding: dat hun vakantie niet door gaat." En dat het méér dan een va kantie voor deze kinderen is, ervoer Lemson toen haar 'vakantiekind' Rachel Haase zei dat deze vakanties haar leven hadden veranderd. Rachel komt uit Londen, uit een zogenoemd zwart, kansarm milieu. Door tijde lijk in een andere omgeving te zijn, werd zij zich bewust van andere mogelijkheden. Dit ontwikkelde zich bij Ra chel tot een andere levens instelling. Zij werd politiek bewust van de achterstand waarin haar omgeving zich bevond. Ze werd lid van de Liberal Democrats party in hun project Patchwork. Dat is erop gericht mensen in achterstandswijken weer baarder te maken. Haar grootste triomf was toen haar moeder vertelde dat zij door Rachel geïnspireerd was geraakt en voor de eer ste keer gestemd had. Europa Kinderhulp zoekt nog gezinnen voor twee kin deren uit Frankrijk (6 juli- 24 juli), vijf uit België (14 juli-1 augustus), zeven uit Duitsland (14 juli-31 juli), drie uit Frankrijk (19 juli-7 augustus) en acht uit Neder land (21 juli-8 augustus). OOST-SOUBURG - In de Histo rische Kerk Souburg is zon dag 26 april om 11.30 uur een lunchconcert met folk- band Windbroke. Keltisch Windbroke staat al jaren voor akoestische muziek gespeeld door Zeeuwse mu zikanten. De te spelen num mers hebben een hoog tradi tioneel Keltiisch gehalte. Het repertoire bestaat uit een afwisseling van instrumen tale nummers, gezongen ballads en lovesongs. Kaarten kosten in de voor verkoop 9 euro (inclusief lunch), vrienden 7,50 euro. Er zijn alleen kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar, bij Primera Lange Zelke in Vlissingen, Primera Kanaal straat Oost-Souburg en bij De Vrijbuiter in de Paspoort straat in Oost-Souburg. jaar zelfs benaderd door de kunstschouw, zij wilde de opening in onze sportkan tine houden. Dat kwam echt omdat we hier gezonde en zelfgemaakte producten aan kunnen bieden." vraag naar de voorwaarden WÊMé Korte Geere 11 - Middelburg 0118615860 www.iincaptiek.ni 2015-2 kers van HS Zierikzee zitten lekker te eten van het broodje gezond. 1. m De Faam woensdag 22 april 2015 3 door Stan Ross O Info: May van den Broek, tel: 0113-233286. www. historischekerksouburg.nl Foto: Marieke Mandemaker hamentart.com facebook.com/hamentart ^^foerfen

de Faam | 2015 | | pagina 3