Rm 22/04/1 5 si I I 1 I I Nieuw: ommetje met trekvlot bij Sluiskil Extra onderhoud aan Zeelandbrug op 28 april Brug minder vaak open door blauwe golf w t Informatierubriek van de Provincie Zeeland Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl cbï rï: Aanprijzen van uw agrarische streekproducten? Dat kan! Provinciehuis Abdij gesloten "ovinciewerk Deze maand opende gedeputeerde Ben de Reu het nieuwe wandelgebied bij Sluiskil: het Ommetje van Sluiskil. De route van zo'n drie kilometer loopt deels over het dak van de nieuwe Sluiskiltunnel. Dresscode: stevige schoenen of laarzen. Het wandelgebied is een aanvulling op het wandelnetwerk Oost-Zeeuws Vlaanderen. Onderweg steekt u met het trekvlotje de Westelijke Rijkswaterleiding over. Het trekvlot kreeg als toepasselijke naam "De Sleurschuut'. Bente Arissen van de Oranje Nassauschool uit Sluiskil bedacht deze naam. Na de oversteek staat u letter lijk op het dak van de nieuwe Sluiskiltun nel. Dat bijzondere feit is zichtbaar in het landschap: twee grondwallen symbolise ren de tunnelbuizen, die zeventien meter onder het maaiveld liggen. Prima team: natuur en economie Het wandelgebied in de Kanaalzone is tot stand gekomen in samenwerking met onder andere Stichting Landschapsbe heer Zeeland, BV Kanaalkruising Sluiskil, Gemeente Terneuzen en de Provincie Zeeland. Gedeputeerde Ben de Reu: "De Kanaalzone is een gebied, waar je op het eerste gezicht niet veel natuurwaar den verwacht, maar natuur en economie gaan hier prima samen. Om de economie draaiend te houden, is het ook belangrijk dat je hier fijn kunt wonen en recreëren. Samen met de gemeente Terneuzen wer ken we aan landschap en natuur, en aan een balans tussen economie en ecologie. We investeren in nieuwe wegen en ver groening van de industrie, maar ook in een groene omgeving. Want we willen dat de Kanaalzone een strategische regio blijft." Het ommetje van Sluiskil gaat deel uitma ken van het Wandelnetwerk Zeeland. Dit wandelnetwerk beslaat ongeveer 2.300 kilometer aan wandelpaden. Meer lezen? www.zeeland.nl/ruimte/ zeeuws-vlaamse-kanaalzone en routes. vvvzeeland.nl/nl/wandelen/wandelnet- werk Op onze Zeelandbrug voeren we regelmatig onderhoudswerkzaamheden uit. Dat plannen we 's nachts. De brug is dan gesloten voor het verkeer. Op dinsdag 28 april 2015 vinden van 00:00 uur tot 05:00 uur extra onderhoudswerk zaamheden plaats. De schokdempers van het beweegbare deel van de brug worden in stappen vervangen en ook worden de stalen pinnen (deuvels) gerenoveerd. Actuele informatie over afsluiting van de Zeelandbrug krijgt u via de Zeelandbrug app. Deze app voor smartphone en tablet wordt 24 uur per dag up-to-date gehouden. U ziet in de app zowel geplande afsluitin gen als niet geplande afsluitingen, bijvoor beeld vanwege een ongeval. De app is beschikbaar voor zowel de iPhone in iTunes als voor Android in Google Play. Via www.zeeland.nl/verkeersinfo-en- wegwerkzaamheden/onderhoudswerk- zaamheden-zeelandbrug ziet u een over zicht van alle (extra) geplande nachtelijke werkzaamheden in 2015. Het vaarseizoen is begonnen. Daarom zijn er weer drie keer per dag extra doorstroomtijden in twee richtingen voor de pleziervaart over het Kanaal door Walcheren. Rond 9.25 uur, 12.25 uur en 14.55 uur. Dan varen watersporters in minder dan een uur alle vijf de bruggen over het Kanaal door Walcheren voorbij. Dat scheelt hen ongeveer anderhalf uur wachttijd. Gedeputeerde Kees van Beveren: "Vanwege het succesvolle verloop van de blauwe golf in het vaarseizoen van 2014, is beslo ten om de blauwe golf in 2015 ongewijzigd uit te voeren. Vanuit het scheepvaartver keer zijn de reacties heel positief en wordt dit initiatief vol ondersteund. Het blijkt dat er in juli en augustus in 2014 minder brugopeningen waren dan in dezelfde maanden in 2013. Een verklaring hiervoor is dat de blauwe golf steeds bekender wordt onder de recreatievaart en daardoor meer wordt gebruikt. Hierdoor zijn brug openingen op andere momenten minder vaak nodig en dat is weer positief voor de doorstroming van het autoverkeer." De gewone brugopeningstijden blijven overigens gehanteerd. In samenwerking met de gemeenten Middelburg en Vlissingen houdt de Provincie de door stroom van het verkeer in Middelburg (Schroeweg) en Vlissingen (Sloeweg) in de gaten tijdens de blauwe golf.tijden. De blauwe golf eindigt op 30 september 2015. Meer weten? www.zeeland.nl/sluizen-en-bruggen/ blauwe-golf en www.vaarweginformatie.nl Tijdens het groeiseizoen worden vaak streekpro ducten te koop aangeboden aan huis of langs de kant van de weg. Het aanprijzen van uw producten kan door het plaatsen van borden. Let op: er zijn wel spelregels om rekening mee te houden. De spelregels staan verwoord in de Landschapsver ordening Zeeland (LSV). Deze verordening is in het leven geroepen om de kwalitéit van het kenmerken de Zeeuwse landschap te beschermen. Het betreft een verbod op (bouw)borden, vlaggen en andere (reclame)uitingen. maar er zijn ook vrijstellingen in opgenomen. De LSV is van toepassing buiten de bebouwde kom, met uitzondering van bedrijventer reinen. Binnen de bebouwde kom gelden de regels van de betreffende gemeente. Een greep uit de mogelijkheden In artikel 3 van de verordening zijn vrijstellingen opgenomen. U kunt permanente informatieborden plaatsen en tijdelijke borden voor de verkoop van agrarische streekproducten, zoals bijvoorbeeld aardbeien, bessenjam, uien, kaas en ijs. U mag maximaal twee borden plaatsen bij het verkooppunt of op het agrarisch bouwblok. Een derde bord mag u plaatsen binnen een straal van een kilometer vanaf uw bedrijf binnen de gemeentegrens van het bedrijf. Dit bord mag geen bedrijfsreclame bevatten. Daarnaast mag de maximale afmeting van het bord 1,5 vierkante meter zijn. De hoogte mag maximaal 2,50 meter boven het maaiveld zijn en het bord mag niet zijn verlicht. Vanzelfsprekend bent u verplicht aan de eigenaar van de grond toestemming te vragen om een bord te plaatsen. Langs wegen is dat de wegbeheerder: Rijkswaterstaat, waterschap of de Provincie. Daarbij speelt verkeersveiligheid namelijk een belangrijke rol en is de wegenverorde ning van kracht. Meer lezen? RUD Zeeland houdt toezicht op de naleving van de regels die horen bij het plaatsen van aankondigings borden. Heeft u vragen, dan kunt u die stellen via lsv@rud-zeeland.nl www.zeeland.nl/vergunningen-en-ontheffingen/ landschapsverordening-zeeland-lsv AARDAPPELEN MANDEN Het provinciehuis aan het Abdijplein in Middel burg is gesloten op maandag 27 april (Konings dag), maandag 4 mei (Dodenherdenking) en dinsdag 5 mei (Nationale Bevrijdingsdag) 2015. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland Fotografie: Photographics in DNA-beeldbank www.laatzeelandzien.nl, RUD Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 6 mei 2015. Provinciewerk leest u ook via http://www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk Provincie Zeeland

de Faam | 2015 | | pagina 26