f r f r r Thema Monumentendag: Kunst Ambacht Porthos roept nogmaals op betaal- problemen te melden Gouden object in Middelburg tijdens de Nationale Museumweek f Parkeerverbod Hof van Tange 22 april Wijziging ophalen huisvuil Gemeentelijke balies gesloten Gratis parkeren rondom de feestdagen f Gemeente Middelburg koploper landelijke campagne Onderhuids over racisme en raciale vooroordelen GEMEENTE MIDDELBURG In verband met een evenement is parkeren op Hof van Tange woensdag 22 april niet toegestaan tussen 07.00 uur en 23.00 uur. Dit geldt ook voor de vergunninghouders. Zij zijn hierover al geïnformeerd. Er is in deze periode een wegsleepregeling van toepassing. Het huisvuil van maandag 27 april (Koningsdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 25 april opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. Foto: Aart van Belzen De gemeentelijke balies van het stadskantoor zijn gesloten op maandag 27 april (Koningsdag). Op zondagen en nationaal erkende feestdagen is het gratis parkeren in Middelburg. Maandag 27 april is het in verband met Koningsdag gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Van 18 tot en met 26 april vindt de Nationale Museumweek plaats, met als thema: Ons echte goud, dichterbij dan je denkt. Het doel van de Nationale Museumweek is om ook niet frequente museumbezoekers ken nis te laten maken'met de verrassende, culturele rijkdom die in ruim 450 musea te vinden is. Campagne Gedurende de Nationale Museumweek zullen zeven museumschatten buiten de muren van zeven musea op spectaculaire wijze worden belicht om zo heel Nederland kennis te laten nemen van het verborgen 'échte goud'. Regionaal verspreid worden zeven grote live-events georganiseerd die prikkelen en nieuwsgierig maken en zo aandacht vragen voor de verhalen, de geschiedenis en de belangrijke lessen die museumschatten verschaffen. Gouden object in Middelburg Uit elk van de zeven geselecteerde musea wordt een object gekozen dat symbool staat voor het museum, een van de pronkstukken uit de collec tie of een detail ervan. Dit ene object wordt in de schijnwerpers geplaatst in een openbare ruimte in de gemeente waar het museum zich bevindt. In de week van de Nationale Museumweek wordt er elke dag een nieuw gouden object onthuld. Zo ook in Middelburg, waar in samenwerking met het Zeeuws Museum, op vrijdag 17 april het gouden museumobject onthuld wordt. Zondag 19 april wordt het object weer weggehaald. De Open Monumentendag vindt plaats in het weekend van 12 en 13 september en heeft als thema 'Kunst Ambachf Met Kunst Ambacht zal op 12 en 13 september zowel de kunst als het ambacht in en rond het monument centraal staan. Is er een betere plek denkbaar waar zoveel verschillende vormen van ambacht, zowel oude als hedendaagse, samenkomen en te zien zijn, dan bij een monument? Daarom volop aandacht voor de architectuur - moeder aller kunsten - van het monument zelf, dit keer op een speciale manier uitgelicht. Maar ook de toegepaste kunsten die daarin te zien zijn, en de inspira tiebron die monumenten zijn voor andere kunstvormen, zoals podium kunsten, beeldende kunsten, letteren of muziek. Tegelijkertijd wordt ook de ambachtskant - vaak kunstzinnig vormgegeven - in het monument op deze Open Monumentendag belicht: het stucwerk, de wandbe- schilderingen, de tegeltableaus, het metselwerk, de betimmeringen, glas-in-lood. En dan zijn nog niet de ambachten genoemd gerelateerd aan de inrichting van monumenten, zoals het meubilair, het serviesgoed en glaswerk, de stoffering, de klok kenmaker of de hovenier. Meedoen en informatie Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren of instel lingen die deze dag hun monument open willen stellen of mensen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monumen tendag ontvangen binnenkort een aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmel ding kunt u, graag voor 22 mei, contact opnemen met Jacky Nijsen, telefoonnummer 67 54 58 of Annet Hannewijk, telefoonnummer 67 52 82. Of mail naar j.nijsen@middelburg of a.hannewijk@middelburg.nl Open Monumentendag is een jaarlijks evenement in het tweede weekend van septemberwaarbij duizenden monumenten in Nederland gratis toegankelijk zijn voor publiek. De Open Monumentendag is uitgegroeid tot één van de grootste culturele evenementen van Nederland. Dit vlak bij de Middelburgse havens en werven gelegen pand is een goed voorbeeld van een 18de eeuws pakhuis. Op de begane grond bevindt zich het atelier van beeldend kunste naar en bewoner Toos van Holstein. Middelburg schaart zich ais eerste stad achter de lande lijke campagne Onderhuids. Dat maakte wethouder Saskia Szarafinski op 9 april be kend namens het college van burgemeester en wethouders, tijdens het evenement Onder huids. Hiermee verklaart de gemeente dat zij zal meeden ken over het nationaal-maat- schappelijk akkoord tegen racisme. Wethouder Szarafinski noemt Middelburg een sociaal bevlogen stad, met actief mensenrechten- beleid en een historische erfenis vanwege het slavernijverleden, "ledereen heeft vooroordelen, ook ik," stelt Szarafinski. "Het gaat erom dat je je bewust bent van die vooroordelen en met de gehele samenleving het gesprek aangaat om racisme tegen te gaan; aan de oppervlakte of onderhuids." De gemeente Middelburg werkt mee aan het nationaal-maatschappelijk akkoord tegen racisme, dat samen met nationale en regionale ervaringsdeskundigen, organisa ties, kennisinstellingen en diverse gemeenten wordt opgesteld. Dit maatschappelijk akkoord bevat concrete handvatten voor de nati onale politiek en deelnemende or ganisaties om onderhuids racisme tegen te gaan. Het akkoord wordt in september aan vicepremier Lodewijk Asscher aangeboden. Eerder schaarde het stadsdeel Amsterdam Nieuw West zich op verzoek van de voltallige bestuurs commissie achter de campagne Onderhuids. In het voetspoor van Middelburg volgen op zeer korte termijn ook andere steden en gemeenten in Nederland. Zorgaanbieders die door de problemen met de Sociale Verzekeringsbank (SVB) hun vergoedingen niet, of niet op tijd krijgen, kunnen zich melden bij Porthos. Ook klanten die hun Persoonsgebonden budget (PGB) vanuit de Wmo of Jeugdwet niet op tijd uitbetaald krijgen, kunnen zich melden bij Porthos. De gemeenten betalen dan een voorschot uit. De gemeenten hebben zorgaanbie ders een aantal malen attent gemaakt op de mogelijkheid om een voorschot uit te laten betalen. Wie de oproep gemist heeft, of alsnog gebruik wil maken van de mogelijkheid, kan zich nog steeds melden bij Porthos. PGB-team Het PGB-team van Porthos is bereikbaar via een apart e-mailadres (pgb@porthos.nl) en het callcenter (tel. 088-751 4000). Het team heeft een korte, directe lijn met de SVB. Porthos kan alleen mensen helpen met een PGB dat onder de Wmo valt of de Jeugdwet. PGB vanuit de Wet langdurige zorg of de Zorgver- zekeringswet vallen niet onder de verantwoordelijkheid van de gemeen ten. Het PGB-team kan mensen die problemen hebben met deze PGB's dan ook niet helpen. Wanneer zorgaanbieders of klanten problemen hebben met de uitbetaling van hun Wmo- of Jeugdhulp-PGB en er niet uit komen met de SVB, kan het PGB-team bemiddelen. Het PGB- team doet eerst een administratieve check om te zien of alle informatie bij Porthos en de SVB klopt en er inderdaad uitbetaald kan worden. Vervolgens kijkt het team of de klant alles gedaan heeft wat nodig is om te kunnen uitbetalen. Bijvoorbeeld het versturen van een factuur. Als alles in orde is, neemt het team contact op een speciaal team van de SVB. Samen zorgen de teams voor een snelle uitbetaling. Van alle ervaringen die mensen heb ben met de veranderende zorg en ondersteuning willen de gemeenten leren. Daarom hebben de gemeenten Middelburg en Veere het Onafhanke lijk Meldpunt Zorg en Ondersteuning opgericht. Ook hier kunnen klanten hun ervaringen met Porthos delen, zodat de dienstverlening van Porthos verder verbeterd kan worden. Wie contact wil met het PGB-team kan zich melden via: pgb@porthos.nl, tel. 088-751 4000. Het PGB-team is op werkdagen be reikbaar tussen 09.00 en 17.00 uur. Voor andere zaken is het Onafhanke lijk Meldpunt Zorg en Ondersteuning Middelburg en Veere bereikbaar via: tel. (0118) 743 112 (tussen 09.00 en 13.00 uur) of mail naar meldpunt@klaverbladzeeland.nl. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9