Het woord aan raadslid Mehmet Kavsitli Officiële opening Wandelommetje Wijktafels in april r Raadsvergadering in stadskantoor 'Zorgeloze dagen' voor mantelzorgers f v "Het lukt een 24-jarige vrouw rpet afgeronde opleiding HBO Sociaal Juridische Dienstverlening niet een betaalde baan te vinden op haar eigen niveau. Actief is zij zeker; ze heeft een kleine oproepbaan in de zorg die niets met haar opleiding te maken heeft. Ook zet ze zich op vrijwillige basis in voor jongeren die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Maar die pas sende baan wil maar niet lukken, waardoor zij 3 jaar na het behalen van haar diploma nog steeds bij haar ouders woont en haar volwas sen leven niet echt vorm kan gaan geven." "Een man van 45, vader van drie kinderen. Hij zit nu ruim een jaar zonder werk en weet niet goed hoe de arbeidsmarkt te benade ren. Die markt is nogal veranderd, een vaste betrekking bestaat niet meer. Toen hij, een kleine 25 jaar geleden, klaar was met studeren had hij direct een baan, kon zelfs Foto: Aart van Belzen kiezen. Waarom lukt het nu niet? Is hij toch niet zo goed in zijn werk als hij dacht? Hij krijgt afwijzing op afwijzing en zijn gevoel van eigenwaarde gaat met iedere afwijzing, iedere maand verder naar beneden. De kosten van de schoolgaande kinderen lopen op terwijl de inkomsten afnemen" Een greep uit de verhalen die wij uit ons netwerk of uit eigen erva ring hebben. Voor deze mensen is de maand langer dan het salaris. Nu de economie herstelt, is het tijd voor meer echte banen met genoeg zekerheid. Wij moeten zorgen dat werk weer gaat lonen, dat mensen meer geld overhou den in hun portemonnee en een toekomst hebben. Wat de PvdA betreft ligt de nadruk komend jaar op meer werk en perspectief voor jong en oud. Het vestigingsklimaat voor onderne mers moet gunstiger worden door vermindering van de regeldruk. Ruimte geven waar het kan, rich ting geven waar het moet. M. Kavsitli PvdA Middelburg Mekabouwadvies@gmail.com Walcheren is een veelzijdige wan delroute rijker, met dank aan vele uren vrijwillige inzet van de leden van het wijkteam Klarenbeek - Veersepoort. Op vrijdag 17 april om 19.30 uur wordt de route officieel geopend door wijkwethouder Chris Simons. Belangstellenden zijn van harte welkom om dit bij te wonen. Om 19.30 uur wordt er verzameld voor Grand Café Willem, om te voet naar de locatie te gaan waar de openingshandeling plaatsvindt. Na afloop is er koffie en thee in de foyer. Belangstellenden voor de opening kunnen zich aanmelden via: klarenbeekveersepoort@ wijkaanpakmiddelburg.nl Er is in het overgangsgebied van de stad en het landelijk gebied verrassend veel te zien aan cultuur, natuur, stedelijk schoon en geo grafisch historie. Bijvoorbeeld het Noordbolwerk met prachtig uitzicht op de singels en de Koepoort, de laatst overgebleven poort van Mid delburg. De stedenbouwkundig zeer interessante wijk Veersepoort oogst veel lof en is al wandelend mooi te ontdekken. De route voert ook langs een oeroud voet- en kerkepad met zicht op het oudland, de Brig- damsekreekrug, het beschermde stadsgezicht met lintbebouwing langs de Noordweg en vele andere bezienswaardigheden. Omdat de route over oude kreekruggen en langs de lintbebouwing voert heet dit ommetje 'Linten en Ruggen'. Wandelaars hebben de keuze tus sen een korte (de rode stippellijn op de kaart: 4km) en een lange beweg- wijzerde route (de blauwe stippel lijn op de kaart: 7km). Langs de route zijn in nauwe samenwerking met Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) drie informatieborden geplaatst die de bijzonderheden aantippen. De borden geven nadere uitleg over het gebied waardoor de route met andere ogen bekeken zal worden. Het ommetje is mogelijk gemaakt dankzij financiële steun van de gemeente Middelburg en Kern met Pit en met ondersteuning van de Stichting Landschapsbe heer Zeeland verder uitgewerkt en aangelegd. Op woensdag 15 april is er in wijkcentrum t Seijs de wijktafel Griffioen. De wijktafel Nieuw Mid delburg is op dinsdag 21 april. Op donderdag 23 april de wijktafel Klarenbeek-Veersepoort. Deze beide wijktafels worden gehouden in Grand Café Willem (in Hof van Buren). De bijeenkomsten starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. Tijdens de wijktafels komen in een paar uur tijd de actu aliteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daar naast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten bekend te maken. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. De gemeenteraad komt op maandag 20 april bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw raadslid 3. Beëdiging nieuw raadslid 4. Vaststellen notulen raadsvergadering van 23 maart 5. Lijst van Toezeggingen 6. Ingekomen stukken 7. Termijnkalender 8. Zienswijze eerste begrotingswijziging 2015 Orionis Walcheren 9. Vaststellen verordening Declaratiefonds maatschappelijke participatie Middelburg 10. Vaststellen ontwerp bestemmingsplan Zeeuws Evenementen Podium 11Vaststellen Actieplan Binnenstad 12. Voorbereidingskrediet project herstructurering Winkelcentrum Dauwendaele 13. Vaststelling geactualiseerde verkeersmodel 2030 14. Vaststellen bestemmingsplan en Geurverordening Hazenburg 2 15. Vaststellen ontwerp bestemmingsplan Leeuwerikstraat 16. Herziening exploitatieopzet Piet Heinstraat 17. Herziening exploitatieopzet kantorenstrook Ramsburg 18. Herziene exploitatieopzet Veerseweg Zuid 19. Vaststellen Financiële verordening gemeente Middelburg 2015 20. Gemeentebegroting 2015. Voorstel tot wijziging van de begroting 21Initiatiefvoorstel van de fracties van LPM, SGP, PvdA,Christenunie en CDA betreffende Verordening Auditcommissie gemeente Middelburg 2015 22. Zienswijze begroting 2016 Regionale Uitvoerings Dienst Zeeland (RUD) en jaarverslag en jaarrekening 2014 De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeen teraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Als mantelzorger komt er veel op je af. Tijd voor jezelf en stilstaan bij de zorg schiet er als eerste bij in. Manteling biedt mantelzorgers de mogelijkheid om er drie dagen tussen uit te gaan. Van 8 tot en met 10 junf krijgen zij de gelegenheid om in het Dominicanen Klooster in Huissen op adem te komen. Het programma met professionele begeleiding biedt ruimte om samen te bekijken hoe je als mantelzorger je mantelzorgsituatie mogelijk kunt verbeteren. Daarbij ligt de nadruk op het denken in mogelijkheden. Het programma biedt ook ontspannende activiteiten. Daarnaast is er tijd om wat voor jezelf te doen, te praten, te lezen in de bibliotheek of te wandelen in de kloostertuin. De kosten voor deze drie dagen zijn 75 euro per persoon, inclusief vervoer per touringcar en verblijf met volpension. Mantelzorgers die intensief voor iemand uit hun omgeving zorgen, kunnen tot en met 8 mei informatie en het inschrijfformulier aanvragen bij Manteling: 0118 - 55 35 30 info@mantelingwalcheren.nl. Veel verzekeraars vergoeden respijtzorg voor mantelzorgers en vervangende zorg. Vraag bij Manteling naar de mogelijkheden. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Driewegenhof 1 t/m 351renoveren gevels (8-4). Johannes Postkwartier 30: dak kapel voordakvlak (34). Lange Geere 3: wijzigen gevel (14). Latijnse Schoolstraat 10/12: interne verbouwing (24). Markt 11A: aanbrengen reclame (74). Markt 1 IA 17: aanbrengen zonwe ring (84). i 139: aanbrengen geluids- absorberend overstek en nieuwbouw bedrijfsloods (34). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Langevielesingel 32-36: aanleggen sw-riool met uitstroomconstructie in singel (121460) (74). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanahebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bii burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-WesLBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING VERLENGDE BESLISTERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het vergroten van een dakkapel aan achterzijde woning. Locatie: Noordweg 437. Nieuwe uiterste beslisdatum: 27 mei 2015. AANVRAAG OM REGULIERE OMGEVINGSVERGUNNING VOOR AUTOSLOOPBEDRIJF VAN VEEN Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij op 12 maart 2015 de volgende aanvraag voor een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen van Autosloop bedrijf van Veen, Ampèreweg 23. De aanvraag heeft betrekking op het demonteren van wrakken van tweewielige motorvoertuigen en daarmee samenhan gende activiteiten.

de Faam | 2015 | | pagina 8