Middelburg wacht feestweekend Stee speelt dertien sketches colofon De Faam" Een geweldig festivaljaar Muzikale lezing in kerk COLUMN WETHOUDER SEM STROOSNIJDER WeGeNeR Media KORT NIEUWS Programma Koningsdag Start leesgroep filosofie Lentebazaar op de Vrije School Hygiëa doet 'rondje Zeeland' Lezing over geschiedenis Middelburg O www.de-faam.nl De Faam woensdag 15 april 2015 5 Het is april, het zonnetje schijnt en het festi- valseizoenstaatvoordedeur.Ditjaarwordt voorVlissingeneenbijzonderfestivaljaar. Op dinsdag 5 mei vindt de nationale aftrap van-de viering van zeventig jaar bevrijding in Vlissingen plaats. Veel hoogwaardigheidsbe kleders uit binnen- en buitenland bezoeken onze stad. Daarnaast zijn er, zoals ieder jaar, podia met diverse optredens. De bevrijding wordt, middels muziek, uitbundig gevierd. In het weekend van 2 tot en met 5 juli is het Fes tival Onderstroom, een festival waar de klein kunst wordt gevierd. Dit jaar zijn er voor het eerst Zomerconcerten waar je, dansend op de muziek van Waylon, Miss Montreal of Direct, de zwoele zomeravond in kan gaan. Het weekend van 27 tot en met 30 augustus is er Vlissingen Maritiem 2015, georganiseerd door stichting Sail de* Ruyter Zeeland. Historische schepen meren aan in de Dokhaven om het maritie me DNA en erfgoed van Vlissingen te vieren. Zoals ieder jaar wordt de maand september warm gehouden door Film by The Sea, het filmfestival van Zeeland. In deze periode be zoeken veel landelijke bekendheden Vlissin gen om samen met u te genieten van de meest bijzondere films. Een prachtig festival dat, met de inzet van vele vrijwilligers, tot de top van de Nederlandse filmfestivals behoort. Het festivalseizoen wordt dit jaar, in het kader van onze 700e verjaardag, feestelijk afgesloten met Wonderstroom. Op 11, 12 en 13 december schijnt er licht in de koude winterse duisternis en worden we verwarmd met optredens en spek takel. Naast deze grote festivals zijn er door het jaar heen tientallen kleinere evenementen die in het teken staan van Vlissingen 70Ó. Het zijn er te veel om op te noemen, maar houdt u vooral onze website in de gaten: www.vlissingen.nl/700. Vlissingen is met recht een festivalstad en met dit fantastische aanbod valt er voor iedereen wat te kiezen. 2015 is een geweldig festivaljaar! MIDDELBURG - Organist Arian van der Mark houdt zondag 19 april om 15.00 uur een muzikale lezing in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Hij doet dat op uitnodiging van de Stich ting Kerk biedt Podium. Van der Mark is niet alleen musicus, maar ook muziek- therapeut. Zijn lezing over muziektherapie omlijst hij met orgelmuziek van Jo- han Sebastiaan Bach en Jan Zwart. Van der Mark sloot onlangs zijn opleiding tot muziektherapeut af met een onderzoek naar de effec ten van muziektherapie bij hoogbegaafde kinderen met communicatieproblemen. In het onderzoek bleek de mu ziektherapie op deze kinde ren een gunstige uitwerking te hebben. Van der Mark zal in drie korte presentaties in gaan op muziektherapie in het algemeen en zijn onder zoek in het bijzonder. De presentaties wisselt hij af met het spelen van mu ziek van Bach en de twin- tigste-eeuwse romantische kerkmusicus Jan Zwart, die een groot bewonderaar van Bach was en zijn werken re gelmatig speelde. Van Bach klinken de Toccata en Fuga in d-moll en de Fuga in G dur en van Jan Zwart enkele orgelkoralen. Arian van der Mark zal het publiek uitnodigen om op de gespeelde muziek te rea geren om zo de verbinding te leggen naar de verschil lende aspecten van muziek therapie. Toegang is gratis, wel is er een collecte bij de uitgang ter dekking van de kosten. Voor de vijftiende keer komt het City of Dance festival zaterdag 18 juli naar het historisch centrum van Middelburg én is op 19 juli op Hof van Tange vanaf 14.00 uur het Go Dutch festival. door Leon Janssens MIDDELBURG - In samen werking met weekkrant De Faam is er voor lezers een speciale, voordelige combi actie met tickets voor beide evenementen. Twee feesten vOor de prijs van één met een grote line-up, speciaal voor 25 euro. Zaterdag 18 juli om 12.00 uur is het startschot voor City of Dance Free Festival in het centrum van Middel burg. Dit duurt tot 17.00 uur. Daar zijn geen tickets voor nodig. Op een steenworp afstand, op het Hof van Tange, gaan drie uur later voor de echte die-hard festivalliefheb bers de speakers open voor de unieke City of Dance Ci typarty. Het feest gaat daar door tot middernacht. Daar geldt wél een kaartverkoop voor. Nederlands Zondag 19 juli om 14.00 uur Het Hof van Tange tijdens het City of Dance festival van vorig jaar. Foto: PR begint op Hof van Tange het Go Dutch Festival. Met de beste Nederlandse artiesten, de breedste programmering, de mooiste decors en het ge zelligste publiek. De Go Dutch Stage is het decor voor de oer-Hol- landse livemuziek: Nielson met band, Fragment, Lesley (Hazes) Williams, het Feest team, Django Wagner, Ge broeders Ko, dj Bee, Show- time, Marco Paulo, Sjakco de Braai en Alex Krijnen. In de 80's vs. 90's area geven T- Spoon, Travassi, Partyani- mals, dj Jadee, Toontje Lager en Go Dutch DJ Crew acte de présence. Met de Zeeuwse legende Surrender, Dubbel D - Dijk Tributeband, PFL - Powerful Legends, Zanger Ron, Jeelz en Gentle zal het er hard aan toe gaan. O www.godutchfestival.nl www.cityofdancefestival.nl OOST-SOUBURG - Toneelver eniging Stee speelt zaterdag 18 april dertien sketches on der de noemer Daan Doris en Dik Debbie. De voor stelling vindt plaats in De Zwaan in Oost-Souburg en begint om 20.00 uur. De sketches zijn geschreven door Nederlands populair ste comedyschrijver Haye van der Heijden. Sketches Debbie doet verschrikkelijk haar best om Dik te verlei den, maar die lijkt een pant ser te hebben. Of toch niet? Daan en Doris gaan op va kantie naar Zuid-Frankrijk, maar komen ze er ooit aan? Doris wil scheiden en zoekt Toneelvereniging Stee uit Oost-! troost bij haar vader. Dik gaat uit met Debbie. Zij is 'best wel' meegaand. Dik zoekt haar grens. Foto: PR w Kaarten kosten in de voorverkoop 5 euro en 6 euro aan de zaal. www.stec.nu Advertentieverkoop •n media-advies Marcel Schreur E adverteren ^eeiand@ wegenermedia.nl T 06-53 '8 28 42 Familieberichten E fomilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfomilieberkhtenonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.rubrieks@wegenermedia.nl T (088) 0139999 Kantooradres Edisorrweg 37E, 4382 NV Vlissingen Website wwwde-foam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.faam@ wegenerrnedia.nl T (088) 013 0920 Redactie Mkhiel Bouwman (foto). Harmke Kik, Frank Husslage, Marina Meijers, Oennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten www.deweekkrantn(/verspreid klachten T(ogoo)424 5726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.ni De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV VLISSINGEN - Voor publi catie in De Faam van vol gende week is de redactie op zoek naar de Konings- dagprgramma's van de Walcherse steden, kernen en dorpen. Deze kunnen tot maandag 20 april, 8.00 uur aangeleverd worden per e-mail: O redactie.faam@ wegenermedia.nl MIDDELBURG - In de Zeeuw se Bibliotheek in Mid delburg is op dinsdag 21 april om 14.00 uur een in formatiebijeenkomst in De Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, voor de start van een leesgroep filosofie. De leesgroepen filosofie kie zen uit een door deskun digen samengestelde boe kenlijst. De discussie over de boeken gebeurt aan de hand van 'leeswijzers' met samenvattingen, recensies en discussievragen. O Meer informatie over de werkwijze is te vinden op de website www.senia.nl/filosofie MIDDELBURG - De Vrije School Zeeland houdt zaterdag 18 april -de jaar lijkse Lentebazaar aan de Willem Arondeusstraat 59 in Middelburg. Tus sen 10.30 uur en 16.00 uur vinden er binnen en buiten allerlei kinderacti viteiten plaats en is er een tweedehands markt. Kin deren kunnen knutselen, broodjes bakken, schmin ken, boogschieten of zich vermaken met een van de andere activiteiten. WESTKAPELLE - Gymnas tiekvereniging Hygiëa houdt op zaterdag 18 april de jaarlijkse uitvoering. Het thema is Rondje Zee land. De middagvoorstel ling begint om 13.45 uur, de avondvoorstelling om 19.15 uur. De zaal gaat een half uur voor aanvang open. Een kaartje kost 4 euro voor volwassenen en 2,50 euro voor kinderen. MIDDELBURG - Na afloop van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren op 22 april zal Peter Sijnke een lezing met lichtbeelden houden over Middelburg. Dat gebeurt omstreeks 20.45 uur in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Toegang gratis.

de Faam | 2015 | | pagina 5