Handtekeningen tegen huurverhoging Woongoed RONDJE WALCH Vlissingse Kazematten weer geopend voor publiek Kaapverdische muziek Vrijwilligers knappen schoolplein Oleanderhof op Duiken voor mensen met beperking VLiSSINGEN - De Kazematten zijn tot en met 1 november weer dagelijks te bezoeken. In de donkere, spannende ruimtes van de Kazematten is het niet moeilijk terug te reizen naar de tijd van Ka- rel V, Michiel de Ruyter en Napoleon. Karei V liet het Keizersbolwerk bouwen in 1548 ter versterking van Vlissingen. Al eeuwenlang is dit een plek van komen en gaan. Hiervandaan vertrok De Ruyter met zijn schepen. Pas later, in 1811, liet Napo leon in het bolwerk de Kaze matten aanleggen. Vorig jaar, zomer 2014, zijn De Kazematten voor het eerst opengesteld voor het publiek nadat de zes ruim tes met behulp van water schap Scheldestromen, de gemeente Vlissingen en het muZEEum zelf zijn geres taureerd. Het herstel is mede mogelijk gemaakt met Europese sub sidie van het Interreg IVA- 2-Zeeënproject 'Muren en Tuinen'. Evensong op het Oranjeplein OOST-SOUBURG - In de Open Haven aan het Oranjeplein in Oost-Souburg is zondag 19 april om 19.00 uur een avonddienst in de vorm van een Evensong, die in het te ken zal staan van Pasen. In deze Evensong zullen door de cantorij en in sa menzang Nederlandse en Engelse liturgische gezan gen en mooie, hoopvolle paasliederen gezongen wor den. De voorganger is Eeuw- out v.d. Linden, de organist is Mariëtte Everse van der Hart en de cantorij wordt geleid door Ineke Wijkhuijs- v.d. Driest. Voorjaarsmarkt Rehobothkerk ARNEMUIDEN - Bij de Reho bothkerk in Arnemuiden vindt zaterdag 18 april van 09.00-12.30 uur een voor jaarsmarkt plaats. Naast sie raden, kaarten, bladmuziek, cd's en kinderkleding (mt. 86 t/m 164) zijn er diverse etenswaren te koop zoals ge rookte zalm en kaas. Ook is er een creahoek met bloem- stukjes en decoraties. De op brengst van deze dag is voor de kerk en de zending. Documentaires over monumenten VLISSINGEN - In de aanloop naar de uitreiking van de aanmoedigingsprijs oor logsmonumenten in Zee land maakt cineast Ruben Troost vijf mini-documen taires over de genomineer den. Hij gaat op zoek naar de mensen die 'iets' hebben met zo'n monument. Voor afgaand aan de jurering, dinsdagavond 21 april in het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp, worden de do cumentaires de komende twee weken vertoond in het programma Zieuws van CTV Zeeland. De genomi neerde oorlogsmonumen ten zijn: Herdenkingsom geving Park Toorenvliedt Middelburg, Domburgse Oorlogsmonumenten, Frans militaire ereveld Kapelle, Oorlogsmonument Hoede- kenskerke en Herdenkings monument 1940-1945 Kou- dekerke. Zieuws wordt op elk heel uur uitgezonden bij CTV Zeeland. in Middelburg MIDDELBURG - Incanto en de Werkgroep Muziek houden vrijdag 17 april een klave cimbelrecital door Korneel Bernolet (België) om 20.00 uur in de Doopsgezinde kerk te Middelburg (Lange Noordstraat 62). Hij speelt een programma met als the ma: 'Parijs in de 18e eeuw'. Er is muziek te horen van Rameau, Couperin, Duphly en Balbastre. Verkoop van Israëlische producten SEROOSKERKE - De Zeeuwse Stichting Steun aan Israël houdt op dinsdag 21 april een verkoopdag van Israë lische producten van 10.00- 18.00 uur, bij Martine van der Meule, De Meijstraat 32 in Serooskerke (W). Er is onder meer wijn, speel goed, dekbedovertrekken, cosmetica, kaarten en sie raden ten bate van het Jaffa project. MIDDELBURG - De directie van Woongoed Middel burg ontvangt op 22 april de handtekeningen tegen de huurverhoging die de afgelopen weken door en kele tientallen huurders en actieve SP-leden zijn opge haald. Verenigd in het actiecomité Huur te Duur gingen zij deur aan deur om zoveel mogelijk ondersteuning te krijgen voor een massaal protest. De huren zijn de afgelopen 'BETAALBARE WONINGEN DREIGEN TE VERDWIJNEN' jaren flink gestegen waar door steeds meer mensen in financiële moeilijkheden komen en betaalbare wo ningen dreigen te verdwij nen, stelt het comité. De huurverhogingen zijn een gevolg van de verhuur derheffing die het rijk de woningcorporaties oplegt. Daarom vraagt het actieco mité aan woningcorporatie Woongoed om dit protest te steunen door af te zien van huurverhoging boven het inflatieniveau én samen met de huurders op te trekken en in verzet te komen tegen de verhuurderheffing. SP-voorzitter Inge Adriaan- sen. "Betaalbare woningen zijn dus noodzakelijk, voor de huurders maar ook voor Woongoed want betalings problemen en in het ergste geval uitzetting van huur ders kosten de corporatie vanzelfsprekend ook geld en een heleboel werk." Cinecity draait drama Melody VLISSINGEN - Cinecity Vlissin gen vertoont op dinsdag 21 april om 14.00 en 19.30 uur het drama Melody. De jonge, arme Melody besluit draag moeder te worden voor een rijke Engelse dame (Emily), in ruil voor een grote som geld. Melody hoopt met dat geld haar eigen kapsterszaak te kunnen beginnen. Op het eerste gezicht lijken de we relden van de twee vrouwen ver van elkaar verwijderd, maar tot hun verbazing groeien ze steeds meer naar elkaar toe. Totdat het nood lot toeslaat en de geschiede nis zich dreigt te herhalen. Sterk geacteerde en ontroe rende film waarin wezen lijke vragen worden gesteld. Lengte: 90 minuten. Concert Willebrord Ensemble SINT LAURENS - Het Wille brord Ensemble geeft zater dag 18 april een concert in de Nederlands Hervormde Kerk te Sint-Laurens, Van Cittersstraat 69. Het Willebrord Ensemble uit Zoutelande is een gemengd vocaal ensemble dat bestaat uit negentien zangers. Wer ken uit de renaissance, klas siek en romantiek vormen het gevarieerde programma. Ook een strijkersensemble, bestaande uit Petra Schot, Tom Lijftogt (viool), Corella Nijsse (cello) en Bert Ge- leijnse (kistorgel) levert een bijdrage aan de variatie van het programma. Zij spelen tijdens dit concert drie kerk- sonates van Mozart. MIDDELBURG - Lucky Fins is de naam, een duikprogram- ma voor mensen met een be perking. Op 23 april vindt daarover een presentatie plaats in Middelburg. Een kleine groep mensen van uit de Nederlandse On derwatersport Bond heeft hier de afgelopen tijd hard aan gewerkt: het nieuwe programma Lucky Fins, dat duiken binnen het bereik brengt van mensen met een beperking. Heb jij een be perking fysiek of mentaal en lijkt duiken jou een fantas tische uitdaging? Of ben je duiker of instructeur en wil je je ervaring verrijken met het begeleiden van duikers met een beperking? Chris Wijnsma, duiker met beperking en één van de en thousiaste initiatiefnemers van dit programma legt uit wat nou zo mooi is aan het Lucky Fins-programma: "Allereerst gaan we uit van wat iemand wél kan. Dat betekent dat we de brevetni veaus indelen op basis van de hoeveelheid hulp die een duiker nodig heeft. Afhan kelijk van de beperking va rieert dat dus van een beetje hulp tot heel veel hulp." Nu lijkt duiken niet de meest voor de hand liggende ac tiviteit als je een beperking hebt, maar met die aanname rekent Wijnsma keihard af. "Als je in het dagelijks le ven keer op keer de belem mering van een handicap ervaart, gaat er een wereld voor je open als je gaat dui ken. Onder water ervaar je een fantastisch gevoel van vrijheid en zweven en na tuur. Een gevoel van 'Dit kan ik!'. Daar kan geen me dicijn tegenop!" En dit ver klaart ook meteen waarom het voor duikers en instruc teurs zonder beperking zo mooi is om hun passie voor het duiken juist aan deze mensen over te dragen. Incanto concert O www.de-faam.nl De Faam woensdag 15 april 2015 25 OOST-SOUBURG - In Nieuw Bachtenpoorte in Oost-Souburg klinkt woensdag 15 april vanaf 19.30 uur Kaapverdische, Portugese en Braziliaanse muziek als Broazinha optreedt. James van de Water en Debora Meier nemen het publiek mee op een muzikale reis door Kaapverdië. Toegang gratis. Foto: PR O Toegang kost 17 euro, donateurs/leden 14 euro, studenten: 8 euro. O De avond is in Het Palet, Johan van Reigersbergstraat 2. Inloop vanaf 19.30. Aanmelden via duikenmetbeperking@ lijbrandt.nl ARNEMUIDEN - Het schoolplein van basisschool Oleanderhof in Arnemuiden iszaterdag28 maart flink aangepakt door een groep van dertig ouders, leerkrachten en vrijwilligers. Met het beschikbare geld van de school, een groencheque van de gemeente Middelburg en met steun van Stadsbeheer Middelburg en Groencombinatie Zeeland kon er veel worden gerealiseerd. Zo is er haagbeuk aangeplant en zijn er vier bomen geplant. Op het plein zijn twee panna-doeltjes geplaatst en acht zitelementen. Op het kleuterplein is er een zebrapad geschilderd dat onderdeel gaat uitmaken van een verkeersparcours rond de zandbak.Fofo;F7? O Aanvang: 20.00 uur, toegangsprijsf inclusief consumptie): 11 euro. Jongeren tot 16 jaar 6 euro. Zaal open: 19.30 uur.

de Faam | 2015 | | pagina 25