4- X-Ray Fashion na 30 jaar nog steeds verrassend I I I Brasserie De Olmen geopend r ONDERNEMERS td Doe de Inspiration Tour bij PAC Zonweringen Rijkse accountants adviseurs zestig jaar Slow Sports Zeeland van start Vorstelijk tafelen in KinderResto «±F "Wij zijn geen doorsnee en doorsnee zullen we ook nooit worden. X-Ray brengt net dat andere waar je naar op zoek bent. Daarmee onderscheid je je van anderen." - Het zijn de woorden van eigenaar Jaap van Bo ven. X-Ray is al dertig jaar actief in Nederland en brengt vanuit Vlissingen steeds weer de nieuwste streetfashion style. Fashion uit de Verenigde Staten en Londen voert de boventoon. "Op 6 april 1985 geopend in de Walstraat en de toenma lige eigenaar verkocht twee dehands kleding, dat zou nu vintage heten, en had een koffiebar 'Cheap Trick'. Hij besloot nieuwe kleding te gaan verkopen en ging daar voor naar Londen, the place to be. Dat was toen makke lijk varen met de Olau Line in Vlissingen. Hij begon met kleding en schoenen en de naam van de winkel werd X-Ray. Na een jaar ver huisde de winkel naar de St. Jacobsstraat", vertelt Jaap. "Zelf werkte ik sinds 1988 in X-Ray in Goes en kreeg ik in 2001 de kans om beide winkels over te nemen. Te genwoordig zit ik in de St. Jacobsstraat en mijn vrouw Joke heeft hier schuin tegen over Skids. Samen hebben we twee fashionstyle win kels." In dertig jaar is een goed klantenbestand opgebouwd, veel mensen uit de directe regio maar zeer zeker ook toeristen. X-Ray heeft een breed aanbod in mooie ca- suals en shirts die er uit springen. Nooit massa, want Van Boven koopt kleine col lecties in en heeft steeds wat nieuws hangen, het is er al tijd anders. Alles in een goe de prijskwaliteitverhouding, voornamelijk voor heren en een klein aanbod voor da mes, qua prijs rond het mid densegment. "Maar dan heb je ook wat. Geen hap-snap mode", weet Jaap. "De kwa liteit is absoluut goed maar dat mag je ook verwachten van streetwear mode. Dat kan een stootje hebben. Het heeft een goede pasvorm, leuke prijs en je mag er mee gezien worden." Lifestyle en Mode Event in Jacobskerk VLISSINGEN - De Vlissingse Ondernemers Centrale (VOC) houdt op zaterdag 9 mei van 10.00 tot 17.00 uur een Lifestyle en Mode event in de St. Jacobskerk. Twintig bedrijven uit de binnenstad nemen deel aan het evene ment, dat als thema 'vive la vie' draagt en een Franse uitstraling heeft. Verspreid over de dag zul len er 3 grote modeshows plaatsvinden. Tussendoor is er een dj en promoten verschillende bedrijven op gepaste wijze hun winkel of bedrijf en is er van alles te zien en te proeven. Workshop presenteren MIDDELBURG - SMZ Training en Support geeft op drie da gen in mei en juli een work shop presenteren met Prezi. Donderdag 21 mei (09.00- 12.30 uur), donderdag 18 juni (09.00-12.30 uur) en dinsdag 9 juni (18.45-22.15 uur) aan de Stationsstraat 15 in Middelburg. VLISSINGEN - Samen met een professionele binnenhuis architect of interieurstylist van Inspiration Tour de woonruimte van je dromen ontwerpen? Met een uniek kleur- en stijladvies op maat voor jouw interieur? De kracht van topmerken en de inspirerende profes sionals komen bij PAC Zon weringen in de showroom samen tijdens de Open Dag van zaterdag 18 april. Leve ranciers van Desso, Novi- lon, Marmoleum, Luxaflex (indoor en outdoor zonwe ring), Vadain gordijnen, en Tes-concept, de organisa tie die de Inspiration Tour coördineert zijn aanwezig. Voor deelname aanmelden via internet. Rondom de Open Dag zijn er op bedrij venterrein Oost-Souburg Afrit 40 allerlei activitei ten. "Wij ontvangen onze klanten met een hapje en een drankje en voor kinde ren is er een springkussen", zegt Coen Consemulder, di recteur/eigenaar van PAC Zonweringen. "Leuke acties met zonweringen en met ve randa's. Zonwering blijft de oorsprong van ons bedrijf, daar zijn wij heel actief in. We hebben alle kennis en topmerken in huis. Daarbij is PAC Zonweringen dé ve randaspecialist, de grootste van Zeeland. Met een veran da verleng je het zomersei zoen, want je kpnt met een veranda lekker in de zon zitten, uit de wind, beschut, met verwarming, er is voor ieder wat wils." SEROOSKERKE - Alex Minder houd heeft afgelopen vrij dag Brasserie De Olmen in Serooskerke geopend. Minderhoud werkte eerder als chef-kok bij Gastro Sup port. In Brasserie De Olmen zal hij gaan samenwerken met zijn broer Albert Min derhoud, die eerder werkte bij Hotel Restaurant Juliana in Domburg. Beiden kennen de gastronomie inmiddels van binnen en van buiten. De nieuwe brasserie bevindt zich aan de Gapingseweg 5. Wie is de leukste brildrager? MIDDELBURG - Brildragers uit Middelburg kunnen zich opgeven voor de Brildrager van het Jaar-verkiezing van Specsavers. De optiekketen gaat voor de zestiende keer op zoek naar de leukste bril dragers van het land. Modi euze brildragende mannen en vrouwen van alle leeftij den kunnen zich aanmelden op www.brildragervanhet- jaar.nl. Per leeftijdscategorie -16-24 jaar, 25-39 jaar, 40-59 jaar en 60+ - wint één bril drager de eretitel maar daar naast ook een professionele fotoshoot én 1.500 euro. Brildragers kunnen zich tot en met maandag 11 mei 10.00 uur inschrijven voor de verkiezing. Het Neder landse publiek kan tot en met 18 mei 16.00 uur stem men op hun favoriete kan didaat. Per leeftijdscategorie gaan de vijf kandidaten met de meeste stemmen door naar de volgende ronde. Een jury beslist wie de winnaar wordt. DISHOEK - De eerste Slow Sports groep in Zeeland be gint op dinsdag 12 mei in Dishoek. Slow Sports biedt een com binatie van diverse beweeg- vormen. Er wordt gewan deld (deelnemers die dat willen, kunnen ook stukjes hardlopen) en onderweg zijn er oefeningen voor kracht, balans en coördinatie. De eerste Slow Sports groep start vanaf 12 mei iedere dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Verzamelen bij de picknicktafel bij de grote parkeerplaats aan de Strandweg in Dishoek. MIDDELBURG - Ter ere van het 200-jarig bestaan van het Koninkrijk der Nederlanden serveren kinderen maandag 20 april in Resto VanHarte Middelburg Palet een ko ninklijk diner uit aan alle gasten en vrijwilligers. De kinderen versieren 's middags het Resto, helpen mee in de keuken en ser veren daarna, verkleed als prinsen en prinsessen, het diner. Iedereen is welkom om bij dit koninklijk diner aan te schuiven in Resto VanHarte Middelburg Palet, J. van Rei gersbergstraat 2. Dave Rijkse startte op 1 april 1955 in Domburg en later het kantoor op de Seisdam in Middelburg; verdere uitbreiding leidde in 1981 tot nieuwbouw in de Buitenruststraat. MIDDELBURG - In de jaren daarna is het kantoor uit gegroeid tot zes vestigingen met 110 medewerkers, actief voor veel ondernemers in Zeeland en daar buiten. Rijkse is sterk in de begelei ding en advisering op het gebied van accountancy, belasting-, bedrijfs- en per- soneelsadvies. Daarnaast is in 2014 een nieuwe online portal ontwikkeld waar mee ondernemers voorzien kunnen worden van op ie der moment beschikbare actuele cijfers. Hans Rijkse, voorzitter van het directie team dat uit zeven partners bestaat: "Wij werken voor namelijk voor bedrijven, van eenmanszaak tot een bedrijf met vierhonderd werknemers. Voor grotere bedrijven vooral controle- werk. Wij staan er voor om ons werk zo goed mogelijk te doen in het voordeel van onze cliënten. Dit jaar wordt op een bijzondere wijze aan dacht geschonken aan het zestigjarig bestaan waarbij wij uiteraard ook onze klan ten betrekken." O www.de-faam.nl De Faam woensdag 15 april 2015 21 doorLeon Janssens VLISSINGEN Jaap van Boven: "Wij gaan goed mee in het modebeeld en lopen daarmee vaak voorop." Foto: Leon Janssens O X-Ray, St. Jacobsstraat 18, Vlissingen, 0118-412377 www.xraystreetfashion. nl O Kaarten kosten 5 euro (kinderen tot twaalf jaar onder begeleiding gratis). Alle deelnemende bedrijven delen (beperkt) gratis kaarten uit aan vaste klanten. De eerste 250 bezoekers ontvangen bij vertrek een goodiebag. C Kosten en opgave: smz-it.nl O PAC Zonweringen, Marie Curieweg 15, Vlissingen. Tel. 0118-552010 www.paczonweringen. nl www.inspirationtour. nl/workshop/inspiration - tour-adviesdag-402/ Coen Consemulder: "Met een veranda verleng je het zomerseizoen." Foto: Leon Janssens In het nieuwe Brasserie De Olmen gaat Alex Minderhoud (foto) samenwerken met zijn broer Albert. Foto: PR O www.brasseriedeolmen.nl O Info en aanmelden via: www.murielhendrikx.com O Reserveren via www. resto van harte, nl door Leon Janssens w Rijkse accountants adviseurs, Buitenruststraat 6, Middelburg. Tel. 0118-678900 www.rijkse.nl O Vestigingen in: Vlissingen, Goes, Zierikzee, Serooskerke en Terneuzen "Het klantenbestand heeft een enorme vlucht genomen. Wij hebben klanten die al vijftig jaar bij ons zijn." Foto: Leon Janssens

de Faam | 2015 | | pagina 21