f Denk mee over verkeer en vervoer f v f T Herstructurering Winkelcentrum Dauwendaele Gemeente Middelburg plaatst vierhonderd zonnepanelen Wijziging ophalen huisvuil Gemeentelijke balies gesloten Gratis parkeren rondom de feestdagen f Tijdelijke fietsenstalling NS verdwijnt Vrijheidscollege: Lezing Petra Stienen f GEMEENTE MIDDELBURG Let op: 3 april is het Goede Vrijdag. Het huisvuil wordt in tegenstelling tot voorgaande jaren die dag wel volgens het reguliere schema opgehaald. Het huisvuil van maandag 6 april (tweede paasdag) wordt op zaterdag 11 april opgehaald. Het huisvuil van maandag 27 april (Koningsdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 25 april opgehaald. Wij vragen u het huisvuil voor 07.30 uur aan te bie den. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval /Ophaaldagen huisvuil. Foto: Aart van Belzen De gemeentelijke balies van het stadskantoor zijn gesloten op vrijdag 3 april (Goede Vrijdag), maandag 6 april (tweede paasdag) en maandag 27 april (Koningsdag). Op zondagen en nationaal erkende feestdagen is het gratis parkeren in Middelburg. Deze maand is het in verband met feestdagen op vrijdag 3 april (Goede Vrijdag), maandag 6 april (tweede paasdag) en maandag 27 april (Koningsdag) gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Zowel aan de voor- als de achterzijde van het NS station staan nu de nieuwe fietsenrekken. Dit houdt in dat de tijdelijke fietsenstalling naast het station op dinsdag 7 april opgeruimd gaat worden. Fietsen die er op die datum nog staan worden verwijderd. Haal uw fiets dus voor die tijd weg. (Brom)fietsen die op dinsdag 7 april nog in de tijdelijke stalling staan worden verplaatst of verwijderd. Dit kan betekenen dat u uw fiets niet meer aantreft. Kijkt u dan eerst in de overige fietsenstallingen of uw fiets is verplaatst. Staat hij daar niet dan hebben wij uw fiets waarschijnlijk afgevoerd naar een opslaglocatie van de gemeente Middelburg. In dat geval kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 16.00 uur contact opnemen met tel. (0118) 67 57 41. Op woensdag 1 april is er een vrijheidscollege in het stadhuis in Middel burg. Petra Stienen houdt de lezing 'Kijk eens voorbij de kleur van religie'. Martin Luther King droomde van een samenleving waarin mensen niet alleen op hun huidskleur worden beoordeeld. Petra Stienen laat zien dat mensen zoveel meer zijn dan alleen hun religie. Burger, vader, moeder, groenteboer, arts, schoonmaker, leraar, danser, voetballer. Door mensen alleen op hun religieuze identiteit te beoordelen, perken we hun vrijheid juist in. Petra Stienen baseert zich in haar Vrijheidscollege op haar katho lieke opvoeding in Limburg en haar ervaringen met religie in de Arabische wereld. De lezing is gratis en start om 20.00 uur. U kunt reserveren via de landelijke website www.vrijheidscolleges.nl. De Vrijheidscolleges zijn jaarlijkse lezingen die plaatsvinden in de aanloop naar Bevrijdingsdag op 5 mei. De lezingen zijn gebaseerd op de Tour freedoms' van de Ameri kaanse president Franklin Delano Roosevelt: de uitingsvrijheid, de vrijheid van religie, de vrijwaring van angst en de vrijwaring van gebrek. "Er wordt veel te hard gereden! Kunnen die zebrapaden niet terug?" Deze en nog vele andere vragen bereiken de gemeente naar aanleiding van de oproep om ideeën en problemen over verkeer en vervoer aan de gemeente te melden. Dit vanwege de opstelling van het gemeentelijk verkeer- en vervoerplan (GWP). Het is de wens van het gemeen tebestuur om de inwoners van Middelburg een rol te geven in de totstandkoming van het ver keersplan. Daarom zijn nog meer ideeën op het gebied van verkeer en vervoer welkom bij de gemeen te. Ziet of ondervindt u ergens een probleem op het gebied van ver keer en vervoer of heeft u ideeën om bijvoorbeeld de verkeersveilig heid te vergroten of het verkeer beter te laten doorstromen? Laat het de gemeente weten! U kunt uw reactie tot 31 mei 2015 rechtstreeks aan de projectleider mailen via: r.kosters@middelburg.nl. Geef een nauwkeurige omschrijving van uw idee of probleem en om welke locatie het gaat. Vermeld hierbij ook uw naam en adresgegevens. Eventu eel kan er dan voor meer informatie contact worden opgenomen. Alle ingekomen reacties worden in eerste instantie door de desbe treffende verkeerswerkgroepen behandeld en daarna door de gemeente. Hiervan wordt een rapportage, het GWP, gemaakt die in juni op de website van de gemeente verschijnt. Sinds 1973 vormt het winkelcen trum het hart van de wijk Dauwen daele. Het gebouw is inmiddels verouderd en er staan steeds meer winkels leeg. Opknappen van het winkelcentrum is een van de priori teiten in de wijkvisie Dauwendaele. De ondernemers uit het winkel centrum en de gemeente hebben gezamenlijk een plan gemaakt voor een ingrijpende verbouwing. D.e gemeenteraad heeft in november 2014 besloten om geld beschik baar te stellen voor uitvoering van het plan. Winkelcentrum Dauwendaele ligt centraal in de wijk en is zeer goed bereikbaar vanuit Mortiere maar ook vanaf de Schroeweg. De gemeente streeft naar clustering van win kels, horeca, ouderenhuisvesting, onderwijs en andere voorzieningen in het hart van de wijk. In Dauwen daele is die clustering al aanwezig en mede daarom is gekozen om het winkelcentrum op de huidige plaats te houden. De ondernemers wilden een winkelcentrum dat plaats biedt aan 2 supermarkten. Verder wil men de ingangen van de winkels direct aan de parkeerplaats. Voor de ho reca was het van belang om ook 's avonds goed bereikbaar te blijven. Een van de stedenbouwkundigen van de gemeente heeft een plan getekend waarbij het winkelcentrum een duidelijk front aan de Vrij- landstraat krijgt. Dit plan omvat de gedeeltelijke sloop en nieuwbouw van winkelpanden en de over dekte passage komt te vervallen. Er ontstaat in het plan 1 groot parkeerterrein aan de kant van de Vrijlandstraat. De inwoners van Dauwendaele zullen worden gevraagd om mee te denken over het nieuwe winkelcen trum. In 2015 vindt overleg plaats met alle eigenaren van de winkels en met nieuwe ondernemers die zich in het winkelcentrum willen vesti gen. Eind dit jaar gaat de gemeente plannen maken voor de bereikbaar heid, de verkeersveiligheid en het groen rond het winkelcentrum. Daar zullen de inwoners nauw bij betrok ken worden. De gemeente hoopt medio 2016 te kunnen beginnen met de verbouwing van het winkelcen trum. Tijdens de verbouwing blijven de winkels geopend. Als u nu al vragen over opmerkin gen over het winkelcentrum heeft, kunt u contact opnemen met de pro jectleider bij de gemeente, de heer Cor Helmendach (0118) 67 52 34. Deze week worden er op het dak van de gemeentelijke locatie aan de Waldammeweg de laatste van in totaal vierhon derd zonnepanelen geplaatst. Hiermee moet het kantoor gro tendeels in zijn eigen stroom opwekking kunnen voorzien. Het streven is dat Middelburg in 2050 energieneutraal is. Het plaat sen van de zonnepanelen helpt om deze doelstelling te bereiken. Al sinds 1994 heeft gemeente Middelburg beleid op het gebied van energiebesparing. Op het kantoor aan de Waldammeweg zijn hier al eerder maatregelen voor getroffen. Zo is er ledverlichting aangebracht en heeft het wagen park elektrische auto^s. De locatie aan de Waldammeweg is niet het eerste pand van de gemeente met zonnepanelen. Zo heeft het stads kantoor panelen op het dak en zijn ook de dorpshuizen in Nieuw- en Sint Joosland en Sint Laurens voorzien. Maar nog niet eerder liet de gemeente in één keer zo'n groot aantal panelen plaatsen. Het plaatsen van de panelen wordt mede mogelijk gemaakt door de rijkssubsidie SDE+ (stimulering duurzame energie). wM% lil Foto: Aart van Belzen Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur

de Faam | 2015 | | pagina 9