Het woord aan raadslid Luc Vandezande s..:. 3% Bezuinigen voor financieel evenwicht f r www.middelburg.nl Commissievergaderingen Wijktafels Het zou een bruisende plek van "culturele activiteit" worden, het Zeeuwse Evenementen Podium (ZEP) te Middelburg. Maar helaas is van deze ambitie nooit veel terecht gekomen. De verhuizing van "Miniatuur Walcheren" werd een flop en het fantastische "voet balmuseum" heeft al lang weer de deuren gesloten. In de afgelopen jaren heeft het bestuur van Mid delburg er alles aan gedaan om deze plek tot leven te brengen. Er is zelfs een flink zak geld in het project verdwenen. Maar het heeft niet kunnen baten. Geen cultuur maar twee fitnessza ken, een school, een speelgoed winkel, een witgoedgigant, twee vreettenten, en flink wat leeg stand, dat is de huidige magere stand van zaken. Nu ziet het college van Middelburg toch weer een kans om de locatie op te pimpen. De sportreus Deca- thlon wil zich op het ZEP vestigen. En het wethoudersteam is wild Foto: Aart van Belzen enthousiast! Zo enthousiast zijn ze dat alle protest op dovemansoren stuit en dat de term "algemeen belang" erg veel begint te lijken op opkomen voor de belangen van "snelle jongens". Want uit een rapport gemaakt in opdracht van een aantal bezorgde binnenstadsondernemers blijkt de komst van Decathlon niet zo gunstig te zijn voor deze onderne mers in de binnenstad. Zij moeten vrezen voor omzetverlies en erger. En dat zou slecht nieuws zijn voor een binnenstad die sowieso al vecht om te overleven. Een gun stig rapport, door de gemeente ingediend, bleek na onderzoek van de rekenkamer "niet te kloppen en werd ingetrokken. De beslis sing over de komst van Decathlon wordt voorlopig uitgesteld. Voor mijzelf en de fractie van GroenLinks is het duidelijk. Het belang van onze binnenstad gaat voor het belang van politiek ego en centjes over de ruggen van anderen verdienen. Een gemeente dient zijn burgers en niet zichzelf! Dus geen Decathlon. Luc Vandezande Fractievoorzitter GroenLinks De gemeenteraad van Middelburg heeft op 23 maart ingestemd met een motie om structureel te gaan bezuinigen om daardoor de gemeentefinanciën weer op orde te krijgen. Het college van burge meester en wethouders dient in de raad van november met een bezuinigingsvoorstel te komen. De gemeente Middelburg is enige tijd geleden gestart met een traject genaamd de Heroriëntatie *op de Gemeentelijke Taken (HGT). De visie is nu ontwikkeld en de analyse rondom de kerntaken is gestart. De eventueel hieruit volgende bezuinigingen zijn op zijn vroegst voorzien in 2017. De raad vindt het niet wenselijk dat het nog bijna twee jaar duurt voordat de begroting op orde is en het preventieve toezicht van de provincie wordt opgeheven. Het college dient dan ook aanvullend op het traject HGT met een bezui nigingsvoorstel te komen zodat de meerjarenbegroting 2016-2019 sluitend is. Hoeveel geld er bezuinigd moet worden, is nog niet bekend. Uitge gaan wordt van meerdere miljoe nen euro's. Zeker is dat het vinden van bezuinigingsvoorstellen lastig is en zal leiden tot pijnlijke keuzes; temeer omdat de afgelopen jaren al flink bezuinigd is. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen beslui ten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 20 april. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergaderingen Maatschappelijke Zaken en Algemeen Bestuur worden samengevoegd gehouden op woensdag 8 april. Op maandag 13 april vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur op dinsdag 14 april vervalt. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Op donderdag 2 april is er in De Arne de dorpstafel Arnemuiden. De wijktafel Zuid is op donderdag 9 april in de grote zaal van Palet. De bijeenkomsten starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. In de wijktafels komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten bekend te maken. U bent als bewoner of onderne- mer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken. IMFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG WIJZIGING ARBEIDSVOORWAARDEN REGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in de vergade ring van 10 februari 2015 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaar denregeling gemeente Middelburg (70ste wijziging). Deze wijziging betreft aanpassing van de vergoeding van dubbele woonkosten voor verhuisplichtige ambtenaren van de gemeente Middelburg (artikel 18:1:1:3 van de Arbeidsvoorwaardenregeling). De wijziging treedt met terugwerkende kracht in werking op 1 januari 2015 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken Jvanaf 2 april 2015 tot 26 juni 2015) ter inzage bij de informatiehoek in het stadskan toor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANWUZING COLLECTIEVE FESTIVI TEIT (GELUIDHINDERBEPAUNGEN) EN ONTHEFFING SLUITINGSUUR BINNENSTAD Burgemeester en wethouders van Mid- delbura maken bekend dat zij vrijdag 3 april 2015 hebben aangewezen als "col lectieve festiviteit" ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997. Tijdens deze dag zijn de voorschriften ter beperking van geluid- en trillinghinder op de hierna genoemde horecabedrijven niet van toepassing tot 02.00 uur op 4 april 2015. Deze dag is als zodanig aangewezen ten behoeve van de zogenaamde "Bluesroute Middelburg" die door Bluestown v.o.f. wordt georganiseerd. Gedurende de aangewezen dag kan in de betreffende horecabedrijven levende muziek ten gehore worden ge bracht. Hierdoor kunnen de geluidsnormen van de Wet milieubeheer worden overschre den waardoor geluidhinder kan optreden. De volgende horecabedrijven zullen aan de "Bluesroute Middelburg" deelnemen: Desafinado (Koorkerkstraat 1 Café De Geere (Langeviele 51 Brooklyn (Markt 81 American Bar (Plein 1940 nummer 7) Café 't Fust (Vlasmarkt 4) Café 't Hof (Vlasmarkt 20) Schuttershof (Schuttershofstraat 1) Braai Tapperij de Mug (Vlasmarkt 54-56) Hart van Middelburg (Zusterstraat 20) Café de Bommel Marxt 85) De aanwijzing tot collectieve festiviteit is alleen voor deze horecabedrijven van toepassing. Tevens is door de burgemeester onthef fing verleend van net vastgestelde sluitingsuur tot 03.00 uur voor de horecabedrijven in de binnenstad het gebied omgeven door de Vesten en I Kanaal door Walcheren) op 4 april 2015 onder de voorwaarde dat vanaf 02.00 uur het zogenaamde eenrichtingsverkeer van kracht is, waar onder wordt verstaan dat vanaf 02.00 uur worden binnl uur geen personen meer mogen iSngelaten in de horecabedrijven. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben beslo ten om de namen Slaak, Zoutneringstraat, Cordeschuit, Bezaanschuit en Bomschuit vast te stellen voor vijf nieuwe straten in Arnemuiden, een onderbord toe te voegen bij Slaak en de omschrijving te wijzigen van de begrenzing van Hengst en Kotter. Het besluit met situatieschetsen ligt voor iedereen zes weken, van 1 april tot en met 13 mei 2015, ter inzage bij ae vakbalie in het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen be roep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indienen. U vindt het webformulier via: www.middelburg.nl Bestuur en Organisa tie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digitaal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcode van DigiD nodig. Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan Tarnt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het ver zoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrech ter van de rechtbank Zeeland-West-Brabanf, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 167 voor natuurlijke personen (individuele personen) en o31 voor niefinatuurlijke personen (zoals vereni gingen, stichtingen, B.V.>s). AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): J. Brasserstraat 28: uitbreiden bestaande dakkapel (23-3). Koningin Julianalaan 4, Arnemui den: uitbreiden woning (18-3). Lange Delft 125: aanbrengen luifel en wijzigen reclame (23-3). Oosterse heides traat 11OA: rioolaan sluiting (11-3). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Hans Warrenstraat 2 t/m 16: bouw 8 woningen (118791) (25-3). Hans Warrenstraat 17 t/m 29: bouw 7 woningen (118788) (25-3). Koorkerkstraat 12: realiseren coffee- corner bij banketbakkerij (24-3). Lange Delft 17: wijzigen gevel en aanbrengen gevelreclame (2/-3). Laurens Stommesweg 1verbouwen voormalig bejaardentehuis tot asielzoe kerscentrum en het plaatsen van een hekwerk (118457) (23-3). Noordweg 323: wijzigen gevel (27-3). Oosterscheldestraat 11 OA: rioolaan sluiting (19-3). Oude Koudekerkseweg 101: aan passen kozijnen v.d. woning (25-31. Podium 9: aanbrengen gevelreclame (2*3). Verwerijstraat 28: aanbrengen valra men in 3 vensteropeningen achtergevel (27-3). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bii burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2015 | | pagina 8