'Je laatje voordeur toch ook niet open staan' c 0 NU Samen sterker verder korting Veilig computeren wordt steeds noodzakelijker www.sympany.nl Het blijkt dat bij velen de computer niet goed bevei ligd was. Zo was de software niet up-to-date en had men vaak geen goed werkende virusscanner. Het onderstreept eens te meer dat computergebrui kers er zeker van moeten zijn dat hun computer en internetverbindingen maxi maal beveiligd zijn. De oprichter van Studen- taanhuis.nl, Jan Morriën, spreekt uit ervaring als hij zegt: "Onze IT-studenten hebben inmiddels honderd duizenden mensen thuis geholpen met allerlei com puterproblemen. Helaas komen we nog heel vaak onveilige computers tegen. Gelukkig is dat voor een student vrij makkelijk te verhelpen. Onze reguliere computer APK, waarbij de computer op 15 punten wordt gecontroleerd, is daar zeer geschikt voor. Bij de computer APK kijken wij ook of er een goed wer kende virusscanner is geïn stalleerd. Een goede virus- scanner beschermt tegen de meest gebruikelijke gevaren en maakt het voor hackers moeilijk om persoonsgege vens of vertrouwelijke in formatie van uw computer af te halen. Maar welke moet je kiezen, en hoe installeer je zo'n vi russcanner? Dat is voor veel computergebruikers vaak nog een probleem. De vi russcanners van ESET zijn volgens een uitgebreide test van de Consumentenbond een van de beste virusscan ners. Morriën: "Wij zijn blij dat wij nu samen met ESET een actie hebben waarbij wij hun virusscanners nu voor de helft van de prijs mogen aanbieden aan iedereen die gebruik maakt van Student- aanhuis.nl. Onze studen ten komen de virusscanner thuis installeren en dan is de bescherming optimaal, zeker in combinatie met de computer APK. Want laten we wel zijn: je laat je voor deur toch ook niet open staan." Win The Greatest Slnger Songwriters Classics en The Greatest Singer Songwriters Hits De Computer APK Internetbeveiliging exclusief voorStudentaanhuis.nl klanten EAO^ NU MET op internetbeveiliging voor Windows Bestellen? Ga naar: www.eset.nl/studentaanhuis Al 5jaar de beste 20x 2 DUBBEL ALBUMS Meer informatie Humana en KICI zetten zich nu als 1 organisatie in voor het hergebruik van zo veel mogelijk textiel. Het geld dat Sympany hiermee verdient, levert geld op voor projecten die mensen in de textielketen een beter bestaan geven. Doet u mee? O www.de-faam.nl Uit cijfers van het Landelijk Meldpunt Internetoplichting (LMIO) blijkt dat consumenten het afgelopen jaar voor Studentaanhuis.nl computerhulp 8t les aan huls in totaal €7,9 miljoen zijn opgelicht. Ruim 43.000 landgenoten deden in 2014 aangifte. Vijftig procent korting Max heeft de computer een APK gegeven. 1 De algehele beveiliging van de computer 2 De beveiliging en instelling van de internetverbinding 3 De virusscanner 4 De back-up 5 De firewall 6 Aanwezigheid van virussen, spyware, malware en adware 7 De updates en de werking van het besturingssysteem 8 Aanwezigheid van onnodige bestanden en cookies 9 De vrije ruimte op de harde schijf 10 Aanwezigheid van illegale of ongewenste software 11 Eventuele foutmeldingen 12 De beveiliging en instelling van de router 13 Het opstartproces 14 De updates van de geïnstalleerde programma's 15 Aanwezigheid van onnodige programma's en toolbars Mac OS X Android Ga ^nel naar www.deweekkrant.nl/actie I *t Nvtï* Ga naar www.studentaanhuis.nl of bel op werkdagen tussen 10.00 en 1700 uur naar 0900 200 12 12 (6oct per gesprek) Veilig online Veilig online Antivirus Anti-Phishing bankieren shoppen Humnnn SYOPANY

de Faam | 2015 | | pagina 71