De Faam Lezersrondvaart op PSD-boten Een passant op het juiste tijdstip op de juiste plaats Rommelmarkt bij Club Jeu de Boules Groot bereik De Faam H: Jr KORT NIEUWS Lezing in de Zeeuwse bieb vertrokken in 2003 'onze' mooie veerboten naar de Middellandse Zee. Voor veel Zeeuwen is dat nog steeds een inktzwarte dag. Maar er gloort licht aan de horizon. VLISSINGEN - De Provinciale Stoombootdiensten hielden in 2003 op te bestaan. De PSD verzorgden de veer diensten in heel Zeeland, maar doorde aanleg van dammen, een brug en ten slotte de Westerscheldetun- nel werden alle autoveer diensten overbodig. Italië In 2003 werden 'onze boten' verkocht, om te gaan varen in Italië. Maar de veerboten lagen voornamelijk stil. In filmpjes en persberichten kondigden diverse media de sloop van de boten aan. Een groep Zeeuwse PSD- fans probeerde in eerste instantie de werfplaten van de schepen te redden. Maar met de thans stevig aantrek kende economische wind in de rug, kregen ze tot hun grote verrassing nog veel meer voor elkaar. De Prinses Margriet komt eerdaags terug naar Zeeland. In Vlissingen-Oost gaat zij in dok om daar, deels door voormalige werknemers van de Vlissingse Scheldewer- ven, helemaal opgeknapt te worden. Zij wordt omge bouwd voor rondvaarten op de Westerschelde, Als redactie van De Faam COLUMN LETTY DEMMERS Terwijl ik me voorbereid op de officiële start van 700 jaar Vlissingen, lezend in allerlei boeken, maar vooral bladerend door het nieuwe boek 'Vissers, Kapers, Ar beiders', geschreven door Peter van Druenen, besef ik meer dan ooit slechts passant te zijn. Een passant die op het juiste tijdstip op de juiste plaats is. En wat ben ik daar blij mee! Vlissingen. Een stad met een geschiedenis, waarbij haar ligging aan de monding van de Westerschelde een belangrijke factor is. Een ligging die zowel voor welvaart als voor armoede zorgde. lil het boek van Peter van Druenen leest u hier nog veel meer over. 700 jaar Vlissingen gaan we vieren. Op don derdag 2 april, de dag dat 700 jaar geleden Graaf Willem III de stad de stadsrechten ver leende, gaan we met veel Vlissingers en kin deren en onze bijzondere gasten, de Markies en de Markiezin van Vlissingen, feestelijk van start om 14.00 uur op het Arsenaalplein. Gedurende het hele jaar staan activiteiten gepland in het kader van Vlissingen 700. 700 jaar vier je met elkaar en voor elkaar. Als er een stad is waar het belangrijk is om er voor elkaar te zijn, is het Vlissingen wel. Door de ligging aan de Westerschelde is er gedurende vele eeuwen tijdens meerdere oorlogen gevochten, waardoor Vlissingen in een isolement terecht kwam. Geïsoleerd zijn en daardoor verstoken zijn van hulp van buitenaf, heeft geresulteerd in de houding van Vlissingers, dat zij te alle tijde en onder allerlei omstandigheden zichzelf moeten kunnen redden. Zij hebben aangetoond dat te kunnen. Ik ben daar trots op. Trots om, ook al is het tijdelijk, bij een stad te horen, die, ook al zijn het moeilijke tijden, zichzelf op richt en er letterlijk en figuurlijk staat. Geniet van alle festiviteiten die met heel veel inzet door vele vrijwilligers worden georganiseerd. En wees trots op uw stad. MIDDELBURG - Op het terrein en in de hal van Club Jeu de Boules aan de Koudekerk- seweg in Middelburg wordt zaterdag een rommelmarkt gehouden. Er wordt door de vereniging een keur aan tweedehands spullen aan geboden zoals speelgoed, kleding, meubelen, fietsen, boeken en cd's. Ook is er een grote partij nieuw zon weringdoek en screendoek te koop vanaf 5 euro per meter. Meer dan 60 particu lieren hebben al een plekje gehuurd om eigen spulle tjes te verkopen. In totaal is er meer dan negenhonderd vierkante meter verkoop in de hal, het clubhuis en op het buitenterrein. Het hek gaat om 09.30 uur open voor bezoekers en de markt duurt tot 15.00 uur. Toegang 1 euro per persoon, kinderen gratis. Aanmelden of verdere info via rommelmarkt@cjbm.nl of 06-18542850. hebben we geregeld dat de boot in zijn huidige, oude staat nog eenmalig een nos talgische rondvaart voor onze lezers maakt. Alle lezers van De Faam kunnen zich daarvoor gra tis aanmelden. Wie het eerst komt, het eerst maalt. VLISSINGEN - Bijna 64 procent van alle Walchernaren leest vrijwel wekelijks Week krant De Faam. Ook zetten de advertenties in De Faam aan tot actie. Dit blijkt uit onafhankelijk onderzoek; de NOM HAH-bladen Mo nitor 2014. NOM staat voor Nationaal Onderzoek Mul timedia. Commercieel directeur Ivo van der Velde: "Wij zijn blij met deze cijfers, zeker nu ze onderbouwd zijn door een onafhankelijk onderzoek. Dit betekent dat kranten nog steeds toekomst hebben en wij mensen van informatie kunnen blijven voorzien. De mediabestedingen over de hele wereld zijn aan het veranderen en natuurlijk zijn wij niet naïef, want steeds meer mensen oriën teren zich online. De onder zoekresultaten wijzen ech ter uit dat juist De Faam nog een massamediumfunctie heeft, want bijna 64 procent van alle Walchernaren leest deze krant vrijwel weke lijks." Media-adviseurs van De Faam adviseren klanten hoe zij zoveel mogelijk mensen kunnen bereiken. Van der Velde: "Uiteindelijk moet dit bereik ook leiden tot meer activiteiten in de win kels. Uit dit onderzoek blijkt dat ruim 50 procent van de lezers overgaat tot actie naar aanleiding van advertenties. Er is geen enkel ander medi um - behalve het regionale dagblad - dat dit soort resul taten kan genereren." COLOFON weeeNeR Media MIDDELBURG - Alex Léon van de praktijk voor klas sieke homeopathie, houdt op zaterdag 23 mei van 13.30 tot 15.30 uur in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg een lezing met de titel 'Kinderziek ten vaccinaties nader bekeken.' Wat houden kinderziek ten in, wat is het gevaar van deze ziekten en wat is het effect van vaccineren? De lezing is voor ouders, aanstaande ouders, opa's, oma's en voor geïnteres seerden. Kinderen zijn ook welkom en de toegang is gratis. Paaspakket voor ouderen MIDDELBURG - Door het hele land verrast de Riki Stichting speciaal met Pa sen 16.000 ouderen. De bewoners van Zorgcen trum Rustenburg krijgen op donderdag 2 april van de leerlingen van groep 6 van basisschool De Vos- senburch een paaspakket. 's Morgens staat er, in aan wezigheid van wethou der Johan Aalberts, een gezamenlijke creatieve activiteit gepland. Daarna worden de pakketten uit gedeeld. Bewoners van de aanleun- flat, Tabadila en deelne mers van de dagbesteding krijgen ook een pakket. Live-muziek bij Desafinado MIDDELBURG - Pasen staat bij jazzcafé Desafinado in Middelburg in het teken van livemuziek. Gedu rende het paasweekend zijn er verschillende live concerten. Op vrijdag 3 april om 22.00 uur is er een op treden van de bluesband Rooster Cogburn. Zaterdag 4 april om 22.00 uur is het de beurt aan Ton van der Geijn Jazz Reuni- on Quartet. En op zondag 5 april is er om 21.30 uur een optreden van het Joris Posthumus Quartet met als speciale gast Yuichiro Tokuda. Deze avond staat de reis van Joris naar Japan cen traal. Voor de concerten in het paasweekend is de entree gratis. Expositie echtpaar MIDDELBURG - Kunste naarsechtpaar Ella en Jan Poortvliet exposeert zon dag 5 april van 13.00 uur tot 17.00 hun werk in Pak huis 22 aan het Oostkerk plein in Middelburg. De schilderijen van Ella Poortvliet zijn met ge mengde technieken op linnen zeer kleurrijk en harmoniëren bijzonder met het organische en non-figuratieve werk van Jan Poortvliet met stenen- beelden in travertin, onyx, albast en serpentijn. Na de opening van de Westerscheldetunnel 4- De Faam woensdag 1 april 2015 5 door Frank Husslage up ait moment aoet de Prinses Margriet nog dienst op de Middellandse zee. Binnenkort wordt zij in Vlissingen omgebouwd tot rondvaartboot. Lezers van De Bevelander kunnen nog één keer gratis meevaren op de originele boot. Foto: Frank Husslage Rondvaart Lezersrondvaart Komende zaterdag is er meer dan negenhonderd vierkante meter aan verkoop bij Club Jeu de Boules. Foto: PR Aanmelden kan tot woensdagavond 00.00 uur via redactie.faam(a) wegenermedia.nl Massamedium Advertenties «Advert* ntieverkoo p en media-advies E adverteren.zeefond@ wegenermedia.nl Familieberichten E fomilieberichten@wegenermedia.nl T (088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via wwwfomilieberichtfinonline.nl Rubrieksadvertenties E telesales.njbrieks@wegenermedia.nl T <088) 0139999 Kantooradres Edisonweg 37E. 4#2 NV Vlissingen Website wwwde-foam.nl Commercieel directeur Ivo van der Velde Druk Wegener Nieuwsdruk f Redactie en persberichten Michiel Bouwman E redactie.faam@ wegenermedia.nl T (088) 013 09 20 Redactie Michiel Bouwman (foto), Harmke Kik, Frank Husslage, Marina Meijers, Dennis Rijsbergen (redactiechef) Bezorgklachten wwwdeweekkrantnyverspreidklachten 1(0900)4245726 Algemene voorwaarden en overige informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage) www.wegenermedia.nl De Faam is een uitgave van Wegener Media BV Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV Wegener Media BV Z www.de-faam.nl

de Faam | 2015 | | pagina 5