SUPPORTER VAN De fietstassen boordevol met afval Al een decennium Rommelmarkt Roparun ONDERNEMERS Bedankt! Reporter Nieuwe eigenaars Profile van den Driest Middelburg MIDDELBURG - De Roparun Rommelmarkt beleeft dit jaar met de tiende editie een jubileum. Zaterdag 11 april houdt het Zeeuwse team Ac- temiumrunners (voorheen Cegelecrunners) dit evene ment om met de opbrengst een bijdrage te leveren aan de strijd tegen kanker. Iedere twee jaar doen Acte- miumrunners mee aan de Roparun estafette van Pa rijs naar Rotterdam. Jon van Rossum, mede-organisator van Roparun Rommelmarkt: "Met deze jubileumeditie ho pen wij een recordbedrag op te halen. Vorig jaar was het 8.860 euro en dit tiende jaar willen wij een 10 voor het bedrag, dus boven de tien duizend euro. De opbrengst gaat rechtstreeks naar Stich ting Roparun. Er staan 120 kramen die voor dertig euro per kraam worden verhuurd met een enorm aanbod van een stukje kippengaas tot een mooie antieke kast." "Gemeente Middelburg sponsort de hal, anderen materiaal zoals oliebollen- beslag, of de geluidsinstal latie door Arnold Licht Geluid." Voor Van Rossum en zijn mede-organisatoren is dit het laatste jaar, maar: "Er zijn er die het over wil len nemen", zegt Jon. Roparun Rommelmarkt is van 10.00-15.00 uur in een overdekte hal, ingang Noord-Monster weg, Indu striegebied Ramsburg Mid delburg. Entree gratis. We gens wegwerkzaamheden is de toegang tot de hal be perkt. Spullen en kraamver- huur: 0118-464586, tussen 17.00-18.00 uur. Bij nader inzien... VLISSINGEN - Op de Vlis- singen Hartje pagina van woensdag 25 maart is ten on rechte met een advertentie vermeld dat Patachou Mode Vlissingen een sale met 50 procent- korting houdt. Wél heeft de modewinkel aan de Kleine Markt 3 de nieuwe voorjaarscollectie binnen. Nieuw medisch uitleenpunt GOES - Bij CombiComfort op de Nobelweg 1 in Goes wor den vanaf heden medische hulpmiddelen en comfort- artikelen gratis uitgeleend. Lidmaatschap van een zorg- vereniging hoeft niet, de zorgverzekeraars vergoeden deze uitleen,. Kelder bij Frijter Wessels open MIDDELBURG - Na een inten sieve verbouwing verplaatst interieurwinkel Frijter Wessels aan de Reigerstraat binnenkort de hele winkel naar de zeventiende-eeuwse gewelfkelder, die vanaf de straat toegankelijk is. Begin mei is de opening. MIDDELBURG - De Fietsspe- cialist Profile van de Driest heeft dit jaar twee jubilea én gaat over in andere handen. Op 12 maart was het zestig jaar geleden dat het bedrijf opende in Zusterstraat 24 en eigenaar Jan van den Driest zit er veertig jaar in. Per 1 april zijn Stefan den Herder en Peter Wegman, compag nons, de nieuwe eigenaren. Jan van den Driest (65): "Prettig dat er jong bloed in komt. Het bedrijf bestaat zestig jaar en dat vieren we samen met de klanten met iedere maand een leuke ju bileum aanbieding." Stefan den Herder werkt er vijftien jaar en Peter Wegman vanaf 1 januari. "De vertrouwde gezichten in de winkel en de vakmensen in de werk plaats blijven", zegt Stefan. Jan verleent de komende tijd nog hand- en spandiensten. "Wij blijven hetzelfde beleid voeren. Service en kwaliteit op alle vlakken zijn de pij lers van ons bedrijf", weet Peter Wegman. "Service bij grote aankopen tot het op pompen van je banden.". Profile van den Driest biedt een uitgebreid pakket in fietsen van Batavus, Sparta, Koga, Giant, Cortina, BSP (oud Nederlands fabrikaat) met gewone fietsen, sport- fietsen, kinderfietsen, hy- bridefietsen, racefietsen, mountainbikes, elektrische fietsen, fietsaccessoires en regenkleding. Daarnaast i ook gebruikte fietsen mét 3 maanden garantie. Maandag vanaf 13.00 uur open. vol. Over naar de volgende kant. Natuurlijk geniet ik ook volop van alles wat ik om me heen zie. De schepen in het dok in het Sloegebied bijvoorbeeld. En ik ontmoet ook genoeg mensen, waar ik een gezellig praatje mee maak. Na een uurtje fietsen kom ik in de buurt van de Torenweg en ben ik vlakbij huis. Bij ons in de straat staan twee grote afvalbakken, eentje voor glas en eentje voor plastic. Daar gooi ik mijn propvolle fietstassen leeg. Het geeft me een vol daan gevoel. Ik heb lekker gefietst, met oog voor de na tuur én het milieu.De twee lege plastic zakken neem ik weer mee voor de volgende keer. Net zolang totdat er ga ten in komen. Ik merk bij de containers nog op dat mensen vaak niet weten voor welk materi aal de afvalbak bestemd is. Sommigen stoppen karton in een glascontainer. Dat zou beter zichtbaar gemaakt moeten worden, denk ik. En stap weer op mijn fiets. Soms stap ik lekker op de fiets. Van tevoren kijk ik thuis eerst op buienradar hoe de wind staat. Vandaag besluit ik richting Vlissin gen te rijden. Ik trap langs de bunker, vlakbij de Torenweg en dan door de Witte Wijk, langs de lagere school. Voor ik het weet ben ik in Vlissin gen. Bij de dijk rij ik omhoog, langs het oefenterrein van de brandweer. Op het fiets pad langs de Westerschelde zet ik koers richting Fort GENIETEN VAN DE OMGEVING TIJDENS HET OPRUIMEN Rammekens. Onderweg stap ik af en toe af om plas tic op te rapen. Op mijn fiets zitten twee fietstassen ge monteerd. Voor vertrek heb ik daar twee grote plastic zakken in gedaan, waar het afval in kan. Grote en kleine stukjes plas tic deponeer ik in de plastic zakken in mijn fietstassen. Ik kom genoeg tegen. Plas tic dat net is aangespoeld uit zee. Of plastic dat tegen het prikkeldraad klemt, als het gestormd heeft. Binnen de kortste keren heb ik de linkerkant van mijn fietstas O www.de-faam.nl De Faam woensdag 1 april 2015 37 De organisatoren van de Roparun Rommelmarkt. Van links naar rechts Adri Hollestelle, Sjaak de Jager, Ko van Eijkeren en Jon van Rossem. www.actemiumrunners.nl Foto: Leon Janssens O Tel. 0118-413166 patachouvlissingen.nl O Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. www.combicomfort.nl door Leon Janssens O Profile Van den Driest Zusterstraat 24, Middelburg. 0118-612410. www. profile-vandendriest.nl SCHOON® Zo! De Landelijke Opschoondag is weer achter de rug. Bij deze willen we jullie hartelijk bedanken voor jullie deelname. Op zaterdag 28 maart gingen weer tienduizenden Supporters van Schoon - individueel en in groepsverband erop uit om zwerfafval te rapen. Er werd een fenomenaal aantal opschoonacties georganiseerd: meer dan 1.000! Kijk op www.supportervanschoon.nl voor een overzicht van de inspirerende en indrukwekkende acties. Wij zijn trots dat we dit met zijn allen voor elkaar krijgen. Volgend jaar weer? Schone groet en tot ziens, Naam Jack Gravemaker Pla Middelburg Wat drijft mij Ik hou van een schone wereld OVER REPORTER VAN SCHOON In Nederland zijn 150.000 Supporters van Schoon actief. Zij zetten zich in voor een schonere leefomgeving. Als Reporter van Schoon delen deze supporters hun verhalen en ervaringen. Dat doen ze op deze plek in de krant en op de website www.supportervanschoon.nl. Regelmatig maakt Jack Gravemaker een fiets tochtje van Middelburg naar Vlissingen. Niet over de hoofdwegen, maar lekker buitenom. Hij fietst met oog voor de natuur én het milieu. Tijdens zijn fietstochtjes neemt Jack altijd twee plastic tassen mee, het opruimen geeft een voldaan gevoel. Fotobron: Jack Gravemaker Stefan den Herder, Jan van den Driest en Peter Wegman: "Service en v kwaliteit blijven de kenmerken van het bedrijf." Foto: Leon Janssens Supporter van Schoon

de Faam | 2015 | | pagina 57