Easy going is het motto Sprankelende voorjaars- en zomen node Vintage bewerkt leer Jong en idealistisch Kies een trui sSgnf die enige pikanterie toestaat Het is do hoogste tijd om hot staartje van Koning Winter achter ons te laten en een frisse nieuwe start te maken. Spit je kasten uit op (nog of weer) draagbare items en ga op jacht naar trendy aanvu 11 i ngen. Oversized 8 r k I)o mode voor lente en zomer 2015 is uitgesproken sprankelend. Fantasievolle prints en spetterende kleuren voeren de boventoon. Vormen en lijnen beloven een soepel seizoen. Persoonlijke smaak Feest! Easy going is het motto dit jaar. Voel je vrij om je eigen modekoers te varen en mix and match uit alle aanbod je persoonlijke visitekaartje. Moderne vrouwen houden het het komend seizoen wel cool, maar niet te streng. Eigenlijk mag en kan bijna alles. De mo gelijkheden zijn echt onuitputtelijk! Daarom zie je zowel veel soepel draagbare zwarte creaties als de combinatie zwart met wit. Ook ontmoeten hedendaagse grafische prints, stre pen, color blocks, kanten details, en contrast- biezen elkaar. Romantiek mag je mixen met sportieve elementen en verfijnd borduurwerk. Opvallende breisels en bewerkte mannelijke vormen zullen bepaalde typen vrouwen ook stunning staan. Bovendien is er een nieuwe, meer vrouwelijke lichting van de military-inspired look. Die combineert uiterst functionele stij len en details met romantische accenten in de tinten groen, wit en beige. Blouses in tuniek-stijl worden oversized en los gedragen. Cigarette pants sluiten net boven de enkels aan. Heel sexy in combinatie met pumps of gladiator sandaaltjes. De meeste jurken zijn ware eye-catchers en in een nieuwe geraffineerde knie-lengte. Perfect voor op je werk maar ook voor daarna! Draag er een dunne, soepele jas over die iets langer is dan je roklengte! De etnische look wordt zachter, door het gebruik van gebleekte, verwassen stoffen en kleuren en lossere vormen. Onmisbaar komend seizoen is de trui! Voor die momenten waarop wat je aan hebt net even te bloot of te fris is. Kies er één van een .luchtige stof zoals katoen. Juist omdat een trui vaak on terecht het etiket braaf mee krijgt, kun je er het beste een kiezen die enige pikanterie mogelijk maakt. Zoals het off-shoulder effect, een diepe halslijn of kort. Tot net boven dat stukje blote buik. En, wat zou de zomer zijn zonder een flinke dosis blue denim? De denim trends voor voorjaar en zomer 2015 zijn heel verrassend. De meeste staan in het teken van de seventies. Vooral lichte denim geniet de voorkeur. Met veel volume, in wijde modellen. Ook spijkerbroeken met gaten en rafels zijn weer hele maal in beeld. Slim fit jeans mogen nog wel, maar bij voorkeur met gaten. Tekeningen, graffiti, verfspetters en patchwork zijn ook hot. Draag je jeans met opgerolde pijpen en vergeet vooral niet dat hoge hakken daar heel sexy bij staan. Nieuwe, verrassende denim trends Sticks and Stones verwierf al in de late jaren zevent ig naam en faam door kleurige leerontwerpen. Eerst van jaekjes en tassen, later gevolgd door portemonnees, portefeuilles en inmiddels ook mot hedendaagse ta blethoezen. Het bedrijf presenteerde zich in de roaring seventies als jong, vintage merk op het Amsterdamse Waterlooplein. In die tijd dé plek waar jonge, vernieuwende ontwerpeis zich lieten zien. Zelfs gevestigde namen kwamen er inspiratie opdoen. Sticks and Stones was het eerste merk dat met gekleurde leren collecties uitkwam. Het bedrijf verwierf zich hiermee een definitieve plek binnen de Nederlandse en Europese modescene en scoort nog steeds hoge ogen met kleurrijke ontwerpen! Het wordt inmiddels gerund door vader en dochter. FOTO: WWW.STICKSANDSTONES.NL Bloemen en fantasieprints komen vrijwel ieder voorjaar en zomer terug in nieuwe patronen en combinaties. Dit seizoen mag je je bij prints ook aan grafische en kunstzinnige designs wagen. En aan versieringen als veertjes, kraal tjes, lintjes en franje. Hoewel in principe alle kleuren mogen en kunnen, gaan blauwtinten waarschijnlijk het straatbeeld bepalen. Ook al omdat er steeds nieuwe denim varianten worden bedacht. Ko mend seizoen zien we deze zelfs in flinterdun ne, zachte, uiterst soepel vallende items. Ook voor de mannen. Wat kleuren en materialen betreft kunnen vrouwen en mannen een heel stuk dezelfde weg bewandelen. Zelfs uniseks is een optie. Op de catwalks domineerden zachte, soepele en kreukvrije stofjes. Vooral chiffon doet van zich spreken, maar ook polyester is ideaal voor warme dagen en gemakkelijk mee te nemen voor een weekendje weg of op vakan tie. Al prop je het letterlijk in je koffer, bij het uitpakken is er geen kreukeltje te zien. Eigenlijk kent mode geen strakke regels, hooguit een paar ruime seizoensrichtlijnen. Die kun je naar hartenlust naar je persoonlijke smaak interpreteren. Verzin je eigen extrava gante of juist minimal combinaties. Mix ook és. 7^ kledingstukken van nu met kleding of accessoires van toen en leg speelse accenten. Niemand zal nog weten dat je dat rokje, jurkje of die wijde-pijpenbroek jaren geleden ook al aan had. Combineer klassiek met frivool en maak je statement. Het hoeft allemaal niet duur te zijn. Be kende pret porter merken zoals Esprit en de grote winkelketens bedienen je maar al te graag voor een vriende lijk prijsje van een outfit die knipoogt naar de catwalks. Zo komt Primark met een collectie die bestaat uit een gevarieerde mix aan stijlen en ideeën. De Boho-lijn grijpt terug naar de seventies toen de bohemientrend zijn doorbraak beleefde. Anno 2015 herle ven de geborduurde jurken, jeans met uitlopende pijpen, veelkleurige sjaals, hoeden en sandalen. Helemaal in de sfeer van Woodstock en Studio 54. Je lente-of zomerlook is niet af zon der zonnige accessoires. Zoals tasjes, kettingen, armbanden, ringen, riem pjes en zonnebrillen. De telefooncovers met oortjes die al jaren populair zijn in Azië, zijn nu ook in Neder land verkrijgbaar. Bij alle accessoires geldt less is more juist niet, integendeel! Speel zorgeloos met kleuren en.prints FOTO: PR/MARK Een belangrijke jonge designer is Sepehr Maghsoudi. Deze 31-jarige ontwerper is met zijn twaalfde mannen- en vrouwencollectie een nieuwe weg ingeslagen. De collectie zet een actueel lieeld neer van de huidige ontwikkeling binnen de haute couture. Geïnspireerd door het boeddhisme gebruikt Sepehr prachtige kleuraccenten. Hij droomt van een betere wereld waarin al onze daden vanuit liefde ontstaan en we el kaar zien zonder te oordelen. Dat uit zich ook in zijn ontwerjien. Hij ontwierp een sjaal voor koningin Maxima en couture HëHw VOor ^,ote nain(,n /oa,s Arm in van Buuren en Eva Siinons. Ook van zijn hand is de collectie voor de nummer I dance gaine 'Just Dance l'bisoft. Maghsoudi won i tweemaal de Edgar Vos Couture Priceen werd in 2012 Cash ion Designer van het jaar. Zijn creaties haalden onder meer Vogue Italy, Elle, Esquire, Razor Red en Zink Magazine.

de Faam | 2015 | | pagina 53