RU ES Portret k sla. Ik vecht. Het is misschien wel zo, maar het zit anders. Ik boks. En dat is een sport! Toen ik vijftien was, vroeg de trainer op de sportschool of ik mee wilde doen met boksen. Ik wist niet of ik er talent voor had, maar wilde graag trainen. Dat heb ik twee jaar gedaan, zo'n drie keer per week. Over mijn eerste drie wedstrijden heb ik thuis niets gezegd. Mijn moeder wilde uit be zorgdheid niet dat ik bokste. Uiteindelijk heeft zij achter in een kast mijn gewonnen bekers gevonden. Die had ik daar verstopt- De daaropvolgende wedstrijden vond ik in mijn trainingstas altijd een kaartje met Kom op, succes, je kan het! Ze is nooit komen kij ken, maar dat begrijp ik. Mijn mooiste wedstrijd heb ik gebokst in Baskensburg. Mijn tegenstander was een be kende van de jury. Ik moest dus aan de bak. Ik sloeg hem twee keer een knockdown waar van één keer dwars door de touwen! On danks dit lieten ze me toch verliezen. Ik had groot respect voor mijn tegenstander. On danks de klappen die ik hem uitdeelde, bleef hij overeind komen. En dan lever je weer een gevecht. Met jezelf. Het verwerken van een verlies kan taai zijn. Zeker omdat je er veel voor doet. Vier keer per week trainen. Weinig vrije tijd. Mijn meeste vrije tijd breng ik door in de sport zaal bij Boksclub DOS. Daar heb ik een ge weldige trainer: André Step. Zijn manier van omgaan met mij en de manier van trainen, werkt geweldig. Hij is bijna 78 jaar en laat tij dens de training alle stoten en tactieken zelf zien. Ik heb groot respect voor hem. André heeft mij veel geleerd. Ook over mezelf. Bok sen is niet alleen vechten met je vuisten, maar ook met je hersens. Het gaat om zelfbe heersing. Tactiek. Je tegenstander peilen en weten wat hij gaat doen. Ik moet mijn eigen spel spelen en me niet verliezen in het spel van mijn tegenstander. Want dan verlies je. Ik ben er een tijdje tussen uit geweest maar sinds 2014 train ik weer volop. Je vraagt naar mijn vriendin? Zij vindt het prima. Ze was zelf een paar jaar geleden een topkickbokster! door Conny den Heijer Vechten tegen een mens Remi Waaleman (26). 'Ik lever ook een gevecht met mezelf, als ik verlies. Dat verwerken kan taai zijn', foto Ingrid Borger

de Faam | 2015 | | pagina 39