APRIL MO JUNI JULI AUGUSTUS SEPTEMBER OKTOBER DECEMBER I april Onthulling Vlissingen 700 bier muZEEum 16.00-17.30 uur www.700vlissingen.nl 4 april Sloeproeiwedstrijd 'Boulevard-race' Boulevards De Boulevard-race wordt op open water (de monding van de Westerschelde) voor de Boulevard van Vlissingen gevaren. www.sloeproeien.info. 6 april Viering Vlissings Verzet Sintjacobskerken binnenstad Het programma van de viering start om 1 3.00 uur in de Sint Jacobskerk. Daarna volgt een historische optocht door de binnenstad. II april Concert Koninklijke Harmonie Ons Genoegen Oude Markt De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen geeft ter gelegenheid van Vlissingen 700 een concert. Met onder andere medewerking van stadsbeiaardier de heer Vogel. www.khog.nl. 12 april Viering Vlissingen 700 Sint Jacobskerk Aanvang: 10.30 uur Op zondagmorgen zal de dienst in het teken staan van Vlissingen 700. Het wordt een popdienst, waarbij er liederen van Blof gezongen zullen worden. www.pkn-vlissingen.nl 15 t/m 17 april Scheldemond theater Arsenaaltheater Aanvang:19.30 uur Schoolvoorstelling 'De schat van Michiel de Ruyter'. Toegang is 2,-. www.scheldemond.nl. 27 april Taptoe Vlissingen 700 Er vindt een grote taptoe plaats op het Stadhuisplein in Vlissingen. Meerdere korpsen treden op. www.khog.nl. 29 mei Symposium Stad en Middeleeuwen Stadhuis Vlissingen Aanvang:14.00 uur De infrastructuur van de binnenstad stamt voor het merendeel uit de Middeleeuwen. In dit symposium gaat u 700 jaar terug naar de roots. www.gemeentearchiefvlissingen.nl. 29 mei Bootcamp Vlissingen Nollestrand 700 ervaren en onervaren bootcampers volgen een bootcamp workout van 45 minuten op één van de mooiste locatiés van Vlissingen. De opbrengst wordt gedoneerd aan Nurses on Tour. Ook meedoen? www.bootcampvlissingen.nl. 30 en 31 mei 7e editie van Amuse Me! Diverse restaurants De culinaire wandeling door Vlissingen! De deelnemende restaurants halen het beste van zichzelf naar boven in de vorm van drie gepresenteerde amuses per restaurant. www.amuseme.nl. 6 juni 1950 feest Kleine markt 11 11.00-20.00 uur Ga mee terug naar het jaar 1950. Luister naar de muziek. Bewonder de auto's uit die tijd. De Kleine Markt staat deze dag in het teken van 1950 met verschillende kinderactiviteiten. www.facebook.com/HetArchief 6 en 7 juni WAK Vlissingen 700 Binnenstad Het Weekend van de Amateurkunst (WAK) staat helemaal in het teken van Vlissingen 700. Kunstuitingen worden in de hele binnenstad van Vlissingen gepresenteerd. 13 juni Colours By The Sea Binnenstad en boulevards Colours By The Sea zorgt dit jaar met 7000 deelnemers voor een prachtig loopspektakel in Vlissingen. www.coloursbythesea.nl 17 juni Zevenkamp Scheldemond-sport Eén van de stranden van Vlissingen Het Scheldemond College organiseert een zevenkamp met andere Zeeuwse scholen van het Voortgezet onderwijs. www.scheldemond.nl 26 juni Symposium Stad en Bouwen Arsenaaltheater Aanvang: 14.00 uur De ontwikkeling van de stad. Met de blik op het verleden, het nu en straks. www.gemeentearchiefvlissingen.nl 2 t/m 5 juli Festival Onderstroom Binnenstad/ Bellamypark Een nieuwe editie theater op straat en muziek aan zee. www.festivalonderstroom.nl 2 juli Zomerconcert Waylon Houtkade. Aanvang: 21.00 uur Waylon is een regelrechte countryheld uit de Neder-landse polders. 'Wicked Way' en 'The Escapist' scoorden hoog in de hitlijsten. www.festivalonderstroom.nl 3 juli Zomerconcert Miss Montreal Houtkade Aanvang:21.00 uur Podiumdier Sanne Hans weet samen met haar band elk publiek helemaal in te pakken. Zo veel ontwapenende charme en onvervalst goede muziek is gewoonweg té aanstekelijk. www.festivalonderstroom.nl 4 juli Zomerconcert DI-RECT Houtkade Aanvang:21.00 uur DI-RECT heeft al aardig wat festivals op zijn naam staan. Toegankelijke, stevige rock en een reputatie als liveband waar je u tegen zegt. www.festivalonderstroom.nl 12 juli Zwemevenement 'Van grens naar grens' Westerschelde Een zwemevenement voor de rede van Vlissingen in de Westerschelde. www.zeelandsportenleisure.nl 281/m 30 augustus Vlissingen Maritiem 2015 Het evenement opent op vrijdag met een concert. Zaterdag is de Sail-ln met de tocht door het Kanaal door Walcheren en optredens in de stad. Zondag is de Sail-Out. www.sailderuyter.nl 6 september Sloeproeiwedstrijd 'Dutch Marines Rowing Challenge' Koopmanshaven In 2015 bestaat het Korps Mariniers 350 jaar. Om dat te vieren roeit een groep van (oud) mariniers van Rotterdam naar London, via de jarige stad Vlissingen. Een leuk moment om de mariniers te ontmoeten. www.dmrc.nl 25 september Symposium Stad en Ondernemen Stadhuis Aanvang: 14.00 uur Vlissingen verzette altijd de bakens als het economische tij daar om vroeg. Welke risico's werden hierbij genomen, hoe hield de arbeider zich hieronder? Hoe zit het met de onder nemingsgeest in historisch perspectief gezien en wat zegt ons dat nu nog? Deze middag krijgt u antwoord! www.gemeentearchiefvlissingen.nl 25 en 26 september 9e editie van Whisky by the Sea Arsenaaltheater Een tweedaagse proeverij van meer dan 500 speciaal geselecteerde whisky's. Diverse importeurs laten de bezoekers kennismaken met hun whiskyproducten. www.whiskybythesea.nl 26 september Burendag 2015 Dit jaar staat Burendag in de gemeente Vlissingen in het teken van Vlissingen 700. www.burendag.nl 28 oktober Symposium Stad en Oorlog Marinierskazerne (Buitenhaven in Vlissingen) Aanvang: 14.00 uur De ligging van Vlissingen aan de Westerschelde had en heeft economische voordelen. Militair- strategisch gezien daarentegen was vaak het omgekeerde het geval. Ook de rol van de nieuwe marinierskazerne komt aan bod. www.gemeentearchiefvlissingen.nl 13 december Wonderstroom Binnenstad/ Bellamypark We naderen het einde van ons jubileumjaar. Vlissingen 700 wordt nog één keer groots gevierd tijdens dit winterfestival. www.vlissingen.nl/700 20 december Concert Vlissingse Oratorium Vereniging Sintjacobskerk Een concert in het teken van Vlissingen 700. www.vlissingse-oratoriumvereniging.nl

de Faam | 2015 | | pagina 36