Wat kiezen «nze kids? Klassiek rood of Lekker lopen op verwende voeten eksterogen en eelt aan de pedicure over Internet kan voor de aanschaf van kinderkleding een handig hulpmiddel zijn. Soms om iets aan te schaffen maar vooral om met de kinderen vast te snuffelen. Dat scheelt een hoop gesjouw met de kids van winkel naai winkel. Broeken zijn er in talloze kleurtjes of in jeansstof Wil je straks ook weer goed voor de dag komen in een charmant (men schoentje of slipper? Of op blote voeten langs het strand flaneren? Neem dan eerst je voeten eens grondig onder handen. Scnib Op vrjjwel alle kinderkleding zie je kleurige prints r^« r. Tje^' visjes van de fish spa zyn uiterst dienstbaar Bij blote voeten en tenen hoort voor vrouwen natuurlijk een nagellakje. French manicure is sinds vorig jaar ook populair voor je teennagels. Ze geven je voeten een verzorgd maar niet te opvallend aanzien. Je kunt het gemakkelijk zelf doen. Breng eerst de witte lak op het uiteinde van je nagels aan en vul het nagelbed daarna op met roze of transparante lak. Knip je nagels niet te kort af en vijl ze in rechte vorm in plaats van rond. Op de catwalks vallen vooral blanke lak en waterige, doorzichtige kleuren op, maar ingehouden kleurgebruik en subtiele nail art, zoals een enkel streepje of twee kleuren, zie je ook voorbij komen. Trendy kleuren zijn mosterdgeel, beige, licht legergroen, wit en bruintinten. Alle klassieke roodtinten blijven nog steeds een goede keuze. Kmderen groeien vaak als kool. Niet zelden worden ze uiteindelijk ook groter dan hun ouders. Het is soms niet bij te benen en iedere keer een hele nieuwe outfit kan aardig in de papieren iopen. Vooral veel jonge ouders nemen daarom regelmatig hun toevlucht tot sites die tweedehands kinderkleding aanbieden Je hebt zelfs sites met vintage for kids! Soms is de kleding niet van nieuw te onderscheiden of in ieder geval nog in heel acceptabele staat. De meeste echt uitsluitend Mooie tweedehn udsjes kleding die de kwalificatie zo goed als nieuw volledig verdient. Eerst eens goed rondneuzen is zeer aan te bevelen, want op internet kun je in vrijwel iedere stad of dorp wel een of meer adresjes vinden. Dat scheelt weer verzendkosten. Lang niet ieder kind vindt het 'gezellig' om met mama naar de stad te moeten en al helemaal niet om meer dere keren in en uit broeken en shirtjes te worden gesjord. Alleen op pad gaan is echter ook niet altijd handig. Je zult zien dat de koters nu net toch iets meer zijn gegroeid dan gedacht. Of het nu om een speurtocht op internet of een tocht langs verschillen de winkels gaat, er is alle reden om de kinderen altijd te betrekken bij de aanschaf van nieuwe kleding. Het is belangrijk dat je de juiste maat koopt en. hoe klein ze ook zijn, ze hebben bijna allemaal een uitgesproken mening! Voor het voorjaar en de zomer zijn lichte, luchtige bro'eken, shirtjes, rokjes en jurkjes natuurlijk een must. Sportieve stijlen zijn altijd raak. Daarom blijven sportieve T-shirts, relaxte sweatbroeken, rokjes en shorts een absolute trend. Voor meisjes zijn er van sportieve tot super girly keuzemogelijkheden. De uitersten in jongenskleding liggen tussen superstoer en ondernemend. Kinderbroeken hebben, als het geen jeans zijn, vooral in het voorjaar en in de zomer veel kleur. Prints op kleding zijn vandaag de dag niet meer weg te denken uit het kinderleven. Voor zowel jongens als meisjes is er een waar scala aan mo gelijkheden. Vaak met leuke tekeningen in primaire kleuren. Exotische dieren en planten zie je ook veel en zelfs prints met fruit en ijsjes. Jurkjes en rokjes zie je eveneens met de meest uiteenlopende afbeeldin gen. Rose is nog steeds voor veel meisjes dé kleur. Liefst met veel extra details voor een echte girly look. Gebloemde hoofdbanden, sjaaltjes en armbandjes maken onze prinsesjes helemaal af! Voor zowel de jongens als de meisjes zijn sneakers onmisbaar. Onder jurkjes of rokjes is de trend óf sneakers óf laarsjes. Ook felgekleurde kaplaarzen en espadrilles lenen zich voor onbezorgd bewegen en ravotten. Veel kinderen dragen graag kleding zoals die van hun vader en moeder. Zoals een bomberjack. Maar dan liever iets speelser, vooral vanwege de bewe gingsvrijheid en het draaggemak. Je kunt veel zelf doen maar een fish spa is een uitstekend begin. Garra Rufa-visjes zorgen voor een sensationele behandeling van de voeten op een 100% natuurlijke wijze. Bang zijn hoeft niet, het zijn uiterst dienstbare diertjes. De intens ontspannende behande ling voelt aan als een weldadige voetreflex massage, waarbij stress en spanning minder worden. Na afloop van de behandeling voelen je voeten bovendien perfect glad, zacht en verzorgd. Let er op dat de behandeling wordt uitge voerd met de officiële Garra Rufa-visjes. Behalve strenge controle op een optimale waterzuivering en filtering, hanteren de be tere behandelcentra zeer strenge eisen ten aanzien van persoonlijke hygiëne. Vooraf moeten de voeten worden gereinigd en gecontroleerd op huidaandoeningen als (schaaf)wondjes, schimmels, wratten, na gellak en recente piercings of tatoeages. De behandeling is af te raden voor diabetespa tiënten. Een 'Fish Foot Spa' kost gemiddeld twintig euro per behandeling van 25 minuten. Om je voeten in optimale conditie te krijgen en te houden is het belangrijk je voeten dagelijks te wassen, liefst zonder zeep. Om ze vervolgens goed af te drogen, ook tussen de tenen. Knip je nagels recht af. Maak ze niet te kort en haal er geen hoekjes af. Draag schoenen die goed passen. Met voldoende ruimte voor je tenen en een hakhoogte die je aan kunt. Draag sokken die niet knellen maar wel ademen, zoals van wol of katoen. Lucht je voeten ook regelmatig en leg ze af en toe even omhoog. Een massage werkt welda dig, evenals een niet te heet en niet te lang voetenbadje. Een nagellakje maakt je voeten natuurlijk extra aantrekkelijk, maar doe het af en toe ook eén paar dagen zonder. Nagellak verwijder je met een nagellak remover zonder aceton. Aceton maakt je nagels geel en verzwakt ze. Je kunt je voeten scrubben met een exfoli- ating crème, maar je kunt ook een scrub gebruiken die voor je lichaam bedoeld is. De huid wordt hierdoor gereinigd en glad. Besteed bij het scrubben extra aandacht aan de hardere delen zoals je hielen. Die kun je eventueel met puimsteen bewerken. Verwijder de scrubdeeltjes met lauw water. Als er weinig aan je voeten mankeert, kun je dus een hoop zelf doen, maar ekstero gen of eelt kun je beter aan de pedicure over laten.

de Faam | 2015 | | pagina 21