Volop vrij heid voor mannen "IV' Blauw en oranje Plat(ter) en gekleurd(er lïJUtUIU? De artiest in elke man ili De modetrends voor liet komend seizoen laten mannen alle vrijheid om zich te kleden zoals ze zich willen voelen. Vergeet vooral je jas biet! Omzetgroei De reclame campagne van Just Cavalli verwijst naar de kleurige jaren 70 I Gladiator sandalen kunnen weer uit 1 de mottenballen foto: primark De nieuwe schoenencollecties zijn deze lente en zomer niet alleen zonnig opvallend maar ook bedoeld voor verv easy going. Je ziet wel laag gesneden pumps en elegante halfhoge hakken, maar de sneaker en liet slippertje blijven onverminderd populair. r Gemak dient de man De founding fathers van Mascolori, Ray- mond Landegent en Jochem Grund vielen elkaar op een festival voor het eerst in de armen, waar ze rondsprongen op Balkan beats. Tijdens een vakantie in Madrid werden ze geïnspireerd door een artistieke Spaanse man op zilveren glitterschoenen. Ze gingen op zoek naar die schoenen en vonden ze. Toen ze die exemplaren aan Van krokodil tot rozenpatroon hun voeten hadden, wisten: met deze schoenen kunnen we de 'artiest in ons uiten. En die artiest zit in elke man. Niet ai- tijd van de grootsheid van Stromae. Manu Chao of Jimi Hendriks. Maar er is niks mis met iets minder onsterfelijke artistiekelin- gen. Mascolori is hét merk voor hen. www.mascolori.nl De reclamecampagne van Just Cavalli bijvoorbeeld staat geheel in het teken van vrijheid en universele liefde. De stoffige we gen en de warme zon van Californië vormen de achtergrond voor de kleurige jaren '70 beelden die de sfeer van het unieke muziek festival Coachella uitademen. De mannelijke hoofdrolspeler in de campagne, Greg Moore, draagt spijkerbroeken met overhemden en jasjes met microfantasieën in felle kleuren. Zijn vrij lange haar en de zonnebrillen in jaren '70 stijlen maken de look af. Laat je inspire ren. Ook Esprit Men Casual is geïnspireerd op vintage kleding met een prachtige gedragen en verweerde uitstraling. Het resultaat: easy- going kleding met een zachte en informele houding, die zonder meer boven de massa uitstijgt. En wat je ook doet, vergeet je jas niet! Ongeacht of je nu kiest voor een ruig indigo sportjasje met aangepaste patching, een eenvoudig, lichtgewicht katoenen model in zwart, wit of navy; een kort caban jasje, hemd- jeans- of pilotenjack met ritssluiting, of een lange zomer parka. Ook bij de kostuums ligt het accent op ont spanning. Je ziet veel sportieve jasjes naast de elegantere modellen. In combinatie met een wit overhemd - met of zonder stropdas - geven de katoenen kostuums een ongecom pliceerde coole look. En hoewel de algehele look clean en eenvoudig is, geeft die toch de mogelijkheid om je favoriete elegante en sportieve items volop te mixen en matchen. Nog altijd kopen vrouwen meer, maar de afgelopen vijf jaar stegen de omzetten in de mannenmode twee keer zo snel als in de vrouwenmode. Vooral Aziatische mannen hebben, zoals Zegna's CEO Ermenegildo Zegna laatst in de media opmerkte, mode recentelijk ontdekt als nieuwe hobby. In Engeland schijnen mannen al meer aan schoenen te besteden dan vrouwen. Prada heeft op dit moment al dertig winkels alleen voor mannen, maar wil dat de komende jaren uitbreiden tot tachtig. Commercieel is niet langer een lelijk woord en het is dan ook jeans wat de klok slaat. Op de catwalks waren voor mannen ook elegante, losse jassen te zien van verfijnde stoffen. De 'nette' broeken waren wijd, met brede omslagen. De jasjes vooral lang, met een sluiting hoog in de taille. Ook in de herenmode spelen blauw en afgeleide kleuren de hoofdrol. Afgewis seld met wit, beige, paars en bruin. Sneakers tenslotte lijken vanaf nu zelfs helemaal toege staan onder klassieke mannenmode. Twee nieuwe kleuren gaan volgens Trendstop komend seizoen de hoofdrol spelen in de herenmode: blauw en zacht oranje. Dat geldt niet alleen voor kleding, ook voorde broodnodige accessoires. Blauw kent een ongekend aantal grada ties. Van bijna zwart tot zeegroen. Voor oranje geldt dat wat minder. Tenzij het Nederlands elftal speelt mumrlijk. Dan is alles wat maar oranje lijkt meer dan wel kom. Een heel fraaie tint is korenblauw, een zacht blauw dat getemperd wordt door een vleugje paars. Het oran je van Ü0I5 is een sprekende variant op het perzik van afgelopen seizoen. Deze kleur is fruitiger en heeft een fluoriserendc gloed. Trendstop is een van 's we relds meest vooraanstaande troiidadviosbureaus op het gebied van mode en heeft Foreveröl, Italph Latiren, B&M, Ilugo Bossen L'Oreal als klanten. Niet alleen onder jeans, ook onder rokjes en jurkjes zullen sneaker en slippers te zien zijn. En vanzelfsprekend voor zowel mannen als vrouwen. Het toppunt van gemak vormt het grote en gevarieerde aanbod aan bootschoenen, sandalen, slingbacks, opvallende, maar platte niemendalletjes, blokhakken en enkel laarsjes. Op vrijwel alle catwalks en modebeurzen waren wel voorbeelden te bewonderen van modellen waarop je moeiteloos dagen kunt shoppen of urenlange wandelingen kunt maken. Zelfs op slippertjes kun je je in het nachtleven storten en er bewondering mee oogsten. Op de modevakbeurs Bread Butter in. Barcelona bleken chique slingback enkel laarsjes de ideale schoen voor een zomer in de grote stad en het nachtleven. Ook de wat meer klassieke leren schoenen met minimale details, maar met een fraaie lijn zien er allemaal even fashionable uit. Zowel met open als met gesloten neuzen en in combinatie met stevige of elegante haldhoge hakken. Veel schoenen zijn dit voorjaar en zomer in lichte pastelkleuren. Maar ook nude kleuren, metallic, zilver, goud en dieren- prints zijn veel te zien. De Romeinse san daal die zo populair was in de seventies maakt een glorieuze comeback. Met kleu rige hakken en zolen en vooral opvallend van kleur of vorm. Ballerina's lijken eveneens het eeuwige leven beschoren. Je kunt ze in vrijwel alle kleuren krijgen. In dezelfde tinten die je in de nieuwste kleding terug ziet. De leren ballerina's van Casadei bijvoorbeeld zie je zowel in vele pastelkleurtjes als met een zilveren neus. Zelfs ballerina's heb je als slingback! De Romeinse sandalen, zoals in de oudheid gedragen door gladiatoren, staan vooral voor zoveel mogelijk bandjes aan een plat zooltje. Enkellaarsjes blijven een onmisbaar item, ook in je zomer-garder- obe. Wel ligt een spitse punt dit seizoen een neuslengte voor op de ronde. Lange laarzen onder een kort rokje of jurkje blijven onverminderd sexy. Kies een paar van stof of (namaak) suède in een zomers kleurtje. Die zijn ook bij warm weer uiter mate draagbaar. Zelfs naar het strand. Dat ook mannen steeds meer bereid lijken iets extra's aan hun uiterlijk te doen mag inmiddels duidelijk zijn. Toch geldt voor mannen nog steeds dat gemak wel de man dient te dienen. Voor de broodnodige variatie in de avonduren zijn er inmiddels de Mascolori. De naam zegt het al: in werkelijk alle denkbare kleurencombi's en prints. Zoals een gifgroene krokodillen- print of een extreem nostalgisch rozen- decor.

de Faam | 2015 | | pagina 19