echt orkest een 2 1 GRATIS Workshop hartkussentjes maken door ADRZ in Grijpskerke J Paasactiviteiten in De Fonteyne Eastman Muziekprijs voor de Zeeuwse Jeugd MERiew uur wAuhis: «rbic sch&wumk Nieuwe prijzen huur cv-ketels vanaf 1 april 2015 DE VLIJT LINNEN GRIJPSKERKE - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis houdt in april workshops 'Heart- Pillows' maken. Het speciale kussen wordt gratis verstrekt aan patiën ten, die een operatie aan de borst moeten ondergaan vanwege borstkanker. Het kussen biedt ondersteuning na de operatie en heeft de vorm van een hart. Het kus sen kan verlichting geven bij pijn door de operatiewond, bij zwelling of stuwing, bij spanning in de schouder en biedt bescherming van kwetsbaar gebied, bijvoor beeld bij het dragen van een autogordel. Patiënten in het ADRZ die een Heart Pillow kregen zijn hier zeer positief over. Daar om organiseren de mamma- careverpleegkundigen van het ADRZ een workshop voor (ex-)borstkankerpa- tiënten om samen deze kus sens te maken: voor patiën ten door patiënten. Door deze workshop kun nen (ex-)patiënten op een informele wijze met lotge noten in contact komen. De workshop wordt gegeven door Susan Scheerhoorn, zij is nu de maker van de kus sens. De mammacarever- pleegkundige is bij de work shops aanwezig. De workshops worden ge geven op vrijdag 10 april en vrijdag 17 april van 09.30 -11.30 uur, bij Brocante en Creatief Centrum GOEDt, Poppendamseweg 3A, Grijpskerke. stellig van plan om aan het conservatorium te gaan stu deren. Ze droomt van een toekomst in de muziek. "Het lijkt me wel heel gaaf om la ter in een orkest te kunnen spelen. Zo'n echt Concert gebouworkest." Haar droom gaat al een beetje in vervul ling, want na afloop van de finale kreeg ze een uitnodi ging van het Zeeuws Kamer orkest om mee te spelen in één van hun uitvoeringen. De 17-jarige Martijn Wijs man won het EMZJ in de leeftijdscategorie 16 tot en met 19 jaar. "Dit concours is een mooie kans om meer po diumervaring op te doen", vertelt hij. "Ik ben begon nen met pianolessen toen ik 8 jaar was en ik vind dat ik mijn talenten prima kan ont plooien in Zeeland. Ik heb les van Rien Balkenende van de Zeeuwse Muziekschool en van Joop Albracht van de Roosevelt Academy. Ik vind dat ik echt wel voldoende mogelijkheden krijg om me zelf te blijven ontwikkelen." Ondanks zijn talent droomt hij niet van een toekomst in de muziek. uIk heb er lang over nagedacht, maar heb besloten dat ik dat niet wil. Ik wil niet de hele dag alleen maar bezig zijn met muziek. Ik wil lucht- en ruimtevaart techniek gaan studeren. Ik wil wel iets blijven doen in de muziek, maar ik weet nog niet precies hoe dat eruit komt te zien." De finale van de Eastman Muziekprijs voor de Zeeuwse Jeugd (EMZJ) werd zondag 22 maart gehouden in de Concertzaal in Middelburg. De voorronde van dit concours voor klassieke muziek was op zaterdag 28 februari en er deden 25 jonge muzikanten mee in de leeftijdscategorieën 8 tot en met 12 jaar, 13 tot en met 15 jaar en 16 tot en met 19 jaar. Uiteindelijk stonden er zondag negen finalisten voor de jury, bestaande uit Anton de Kort (voorzitter), Gisella Bergman, Ineke de Vente, Ellengard Jens, John Groeneveld en Tiny van de Wijdeven. De finalisten kregen een award die hen herinnert aan deze prestatie. Daarnaast ontving elke finalist een geldprijs. Voorwaarde is wel dat ze de be dragen besteden aan hun muzikale ontwikkeling. Ook is er een publieksprijs ter beschikking gesteld door de Stichting Jong Zeeuws Talent. Anna May van de Feen kreeg de uitnodiging van het Zeeuws Kamerorkest om mee te spelen in één van hun uitvoeringen. VLISSINGEN - Winkelcentrum de Fonteyne biedt in 2015 diverse activiteiten aan aan het winkelend publiek. De eerste is een paasactivi- teit gericht op kinderen in de leeftijd 4-12 jaar. Vanaf woensdag 25 maart kunnen er in de winkels spelkaarten afgehaald wor den waarmee deelgenomen kan worden aan de paas- puzzelactie. Met een inge vulde kaart maken de kin deren kans op prijzen. De hoofdprijs een uitje met de hele schoolklas naar Mari tiem Attractiecentrum Het Arsenaal. De winnaar van de eerste prijs mag met zes personen naar de film bij Cine City. Daarnaast zijn er vele kleinere prijzen te win nen. Deelnemers kunnen hun kaarten op zaterdag 4 april tussen 14.00-15.45 uur inleveren bij het winkelcen trum. Om 16.00 uur worden de hoofdprijs en de eerste prijs worden uitgereikt. DELTA Middelburg Gravenstraat 3 Tel. (0118) 63 38 30 webshop: www.bed-linnenshop.nl www.de-faam.nl De Faam woensdag 25 maart 2015 3 Data Belangstellenden kunnen zich opgeven via de mamma- careverpleegkundigen van ADRZ. Bij voorkeur via e- mail: mammacareverpleeg kundige@adrz.nl (eventueel telefonisch via de nummers 0118-425139 of 0113-234768). ftondag het EMZJ in de leeftijdscategorie 16 tot en met 19 jaar. Martijn Wijsman Foto: MajankaFotografie hamentart.com facebook.com/hamentart iwW&uerien DELTA Comfort Service biedt u verschillende warmte-oplossingen om een behaaglijk klimaat in uw huis te creëren. Zo kunt u bij ons terecht voor onder andere de verhuur en het onderhoud van cv-ketels. Deze advertentie geeft een overzicht van de prijzen per 1 april 2015. Huur cv-ketels De maandelijkse huurprijzen voor cv-ketels stijgen met 1,1%, uitgezonderd de volgende cv-huurketels: Remeha Tzerra 24C CW3 24,95 Remeha Tzerra 28C CW4 26,95 Remeha Tzerra 35C CW5 €29,95 Onderhoudsabonnementen Abonnementskosten per maand incl. btw De prijzen van onze onderhoudsabonnementen blijven ongewijzigd. Onze huidige onderhoudsabonnementen zijn: Cv-ketel BasisService (2-jaarlijks onderhoud) 7,95 Cv-ketelTotaalService (2-jaarlijks onderhoud) €10,95 Voor meer informatie over onze producten en diensten kunt u kijken op www.DELTA.nl/cvketets verbindt

de Faam | 2015 | | pagina 3