Volgelingen Eliezer Berland niet EKS* langer welkom na wangedrag UIT DE REGIO Workshops bij Kiek Artistiek 50.000 leden bij Fitland Start leesgroep geschiedenis in bibliotheek curiosa Griffioen derdagavond 12 maart een taxatieavond voor kunst VLISSINGEN - Het gedrag van de groep liet nogal wat te wensen over. Robbert Jan Provoost, manager van het vakantiepark, was op de hoogte van deze verhalen en heeft dan ook zorgvul dig research gedaan voor hij een beslissing nam over het al dan niet toelaten van deze groep. "Ik heb contact opge nomen met een park waar de groep eerder heeft gezeten, zij wisten me te vertellen dat er goede afspraken gemaakt konden worden en de groep had het park ook netjes ach tergelaten. We hebben ook contact gehad met de wijk agent in Amsterdam en daar had de groep ook niet voor overlast gezorgd." Afgelopen donderdag ver liet de groep Heinkenszand om het Poerimfeest te gaan vieren in Vlissingen. Tot dat moment was het verblijf op het park vlekkeloos verlo pen, maar op de boulevard werd de groep aangevuld met andere volgelingen en toen ging het mis. De groep Muziekavond uit het andere Rusland SINT LAURENS - In de histo risch dorpskerk van Sint Laurens wordt op zaterdag 14 maart een Russische avond' gepresenteerd. Een keur aan Nederlandse en Russische zangers en mu sici biedt onder leiding van Elena Berdnikova een geva rieerd programma met zang, instrumentale-, klassieke- en volksmuziek, dat als titel 'muziek uit ons hart' heeft gekregen. De zangonderde len bestaan uit: Kwartetten, trio, solo en duetten. Els Kamp verzorgt de toelich ting bij de diverse onderde len van het programma. en antiek in samenwerking met taxateur Jeroen de Kuy- per. Deze expert van het Zeeuws veilinghuis in Mid delburg en wijkbewoner in de Griffioen vertelt over de kostbaarheden die hem ter beoordeling worden voorge dragen. De waardebepaling is vrijblijvend en kosteloos. Verwacht wordt dat deze avond ongeveer vijftig on derwerpen aan bod kunnen komen. MIDDELBURG - Zo kan je on der begeleiding van een professioneel kunstenaar de kunst van het vilten ontdekken. Uiteraard ga je met een eigen kunstwerkje weer naar huis. Er zijn twee workshops schilderen met acryl te volgen (experimen teren met acryl en vrije ex pressie) zeer geschikt voor mensen die nog weinig of geen ervaring hebben met 'vrije expressie' en op deze plezierige manier nieuwe mogelijkheden willen ont dekken. Deelname vanaf 15 jaar. Verder wordt er een work shop 'ritmestok' aange boden. Je begint met het schilderen van patronen en symbolen op een stok met acrylverf. Ideeën daarvoor worden aangereikt. Daarna maak je zelf 'belletjes' die aan de stok bevestigd hier een persoonlijk ritme-in strument van maken. Een ritmestok kan je ook met z'n tweeën maken (ouder/ kind). Deelname vanaf zes jaar (met begeleiding). Ook kan je aan de slag in de workshop 'maak je ei gen totem'. Hierbij ga je drie doekjes beschilderen met acrylverf. Onder elkaar ge monteerd op een paneeltje vormen ze je eigen totem. Het thema mag je zelf kie zen, ideeën ter inspiratie worden aangereikt. Je kunt ook met z'n tweeën een to tem maken (ouder/kind). haalde de landelijke media door wangedrag en ook de gasten uit Heinkenszand hielden zich bij terugkomst niet aan de afspraken en de huisregels van het vakan tiepark. "Daarom hebben we moeten besluiten dat de groep moet vertrekken", al dus Provoost. De aanwezigheid van volge lingen van Eliezer Berland zorgde voor de nodige com motie onder de dorpsbewo ners van Heinkenszand. De Faam vroeg de mening van enkele passanten en hoe wel geen van hen aangaf dat hij of zij daadwerkelijk last heeft gehad van volgelin gen, zijn de meeste mensen toch blij dat de groep moet vertrekken. "Het zijn er zó veel", laat een vrouw weten die liever niet met haar naam in de krant 'ZE ZIEN ER BEST EEN BEETJE GRIEZELIG UIT', OORDEELT EEN VROUW komt, "ze hebben van die lange, zwarte jurken en van die lange baarden en pijpen krullen tot halverwege hun borst. In de media komen ze niet al te best naar voren en ze zien er best een beetje griezelig uit." Griezelig of niet, tijdens het Poerimfeest in Vlissin gen hadden de veelal in het zwart geklede volgelingen iets te diep in het glaasje ge keken en zorgden bij terug komst op vakantiepark Hof van Zeeland voor geluids overlast. Daarnaast had één vrouw geklaagd dat ze zich niet respectvol behandeld voelde en een andere ge tuige meldde een woorden wisseling tussen de volge lingen. "Naar aanleiding van de klachten die zijn bin nengekomen van onze an dere parkgasten hebben we besloten dat de groep moet vertrekken", laat parkma nager Robbert Jan Provoost weten. Omdat zaterdag voor deze groep mensen een reli gieuze rustdag is, hebben ze iets meer tijd gekregen, maar maandagmiddag om 13.00 uur moesten alle sleutels ingeleverd zijn. "De gasten staan nog niet te springen om te vertrekken", laat Pro voost een uur na het verstrij ken-van dat tijdstip weten. "Ze weigeren nu zelfs om te vertrekken, dus er is nu wel een vervelende situatie ont staan. Maar ze moeten weg. We hebben dat vrijdag al aan ze laten weten en afspraak is afspraak." MIDDELBURG - De Zeeuwse bibliotheek begint in sa menwerking met de lande lijke organisatie Senia een leesgroep geschiedenis. Op dinsdag 24 maart is er in een informatiebijeenkomst in De Zeeuwse Bibliotheek. Leesgroepen geschiedenis bespreken zes of zeven boe ken per jaar. Ze maken een keuze uit een gevarieerde boekenlijst, opgesteld door historici. De lijst bevat boe ken over historische the ma's, van de vroege oudheid tot de geschiedenis van de twintigste eeuw. De boeken worden besproken aan de hand van leeswijzers met discussievragen. Wie be langstelling heeft of eens wil horen wat deze leesgroepen inhouden, is welkom op 24 maart om 14.00 uur in De Zeeuwse Bibliotheek. Hebt u wel belangstelling maar bent u op 24 maart verhinderd dan kunt u con tact opnemen met Stichting Senia, tel.0570-562656 of via info@senia.nl Uitvoering Apollo DOMBURG - Muziekvereni ging Apollo uit Domburg geeft op zaterdag 21 maart haar jaarlijkse muziek uitvoering die bestaat uit een optreden van het leer lingenorkest Artemis. Zij heeft voor deze avond een programma ingestudeerd met de nieuwe dirigent Ro- bert-jan Hoffman, die tevens dirigent is van brassband Apollo. De brassband heeft een repertoire ingstudeerd bestaande uit onder andere Symphonic Highlights from Frozen, het werk van Saint- Saëns The Swan solist op euphonium Ruud Korsuize, De welsh traditional Da- vid of the White Rock, Lux Aurumque, Nimrod van Edward Elgar, A Jewish Folk Festival en Almshouse Street Blues. Eucharistieviering MIDDELBURG - Oud-Katho liek Zeeland houdt zondag 15 maart een eucharistie viering om 10.00 uur in de Oud-Katholieke kerk aan de Zuidsingel 70 te Middel burg. O www.de-faam.nl De Faam woensdag 11 maart 2015 24 - Nadat vorige week bekend werd dat de omstreden rabbijn Eliezer Berland en zijn volgelingen waren neergestreken op Hof van Zeeland bij Heinkenszand, brak er enige onrust uit onder de dorpsbewoners. Eliezer Berland wordt verdacht van ontucht en wacht in Nederland op een uitleveringsverzoek aan Israël. door Rachel van Westen O Het concert begint om 20.00 uur en vanaf 19.30 uur is de deur open. Kaartjes zijn verkrijgbaar in de zaal. De entree bedraagt 10 euro en voor jongeren tot 16 jaar 5 euro. De Historische dorpskerk is in de Van Cittersstraat 69 te Sint-Laurens. O Info: Fred Mes 0118- 552627 ofHan Luijk 0118-615870. O 'Kunst, kitsch of curiosa Griffioen' is in het wijkcentrum van Stichting Griffioen 'De Wijk' (Hof 't Seijs, Griffioenstraat 44 in Middelburg), aanvang 19.30 uur. De avond duurt tot 22.00 uur. Kiek Artistiek organiseert in april en mei weer diverse creatieve workshops op het Speelhof Hoogerzael. Van vilten en ritmestok tot met zijn tweeën een totem maken. Belletjes Totem O Meer info over data, tijdstippen en aanmelden op www.kiekartistiek.nl VLISSINGEN - Fitland Vlissingen heeft donderdag het 50.000ste Fitlandlid ingeschreven. Die eer viel ten deel aan Joyce van Denderen. Patrick Caniere, vestigingsmanager, overhandigde een bos bloemen en een cheque ter waarde van een hotelovernachting en wellnessbezoek voor twee personen in een Fitland hotel naar keuze. Foto: PR "Er zijn verschillende klachten binnengekomen van onze andere parkgasten en daarom hebben we besloten dat de groep moet vertrekken", laat parkmanager Robbert Jan Provoost weten. Foto: Rachel van Westen O Het concert begint om 19.30 uur. De toegang is 6 euro, kinderen tot en met 12 jaar 3 euro. www.apollodomburg.nl

de Faam | 2015 | | pagina 32