Het woord aan raadslid Benno Nieuwenhuis Subsidie aanvragen voor 2016 14 ïfi Werkzaamheden op de Markt Verkeerslichten Stationsbrug uit Het Molenwater is een telkens terugkomend onderwerp in de gemeenteraad, ook deze eerste maanden van 2015. Eind januari heeft de raad mede dankzij de WD-fractie besloten dat de schouwburg zal worden gere noveerd, zodat die weer voor vele jaren gebruikt kan worden. Daarmee is een impasse van jarenlange be sluiteloosheid doorbroken en tevens veiliggesteld dat de schouwburg in de Middelburgse binnenstad blijft; de plaats waar die volgens de WD hoort te staan. Deze maand staat wederom het Molenwater op de raadsagenda, ditmaal het park. Dan behandelt de raad het voorstel om de regie van de (her)ontwikkeling van het Molen- waterpark toe te vertrouwen aan de vereniging Stadspark Molenwater, waarbij de gemeente enkel een fa- ciliterende rol zal hebben. Een vorm van burgerparticipatie die totaal nieuw is voor Middelburg, namelijk Foto: Aart van Belzen overheidsparticipatie. De WD-fractie is hiervan groot voor stander. Niet alleen omdat het geheel aansluit bij het liberale gedachten- goed, maar ook omdat de vereniging in afgelopen zes jaar heeft laten zien dat zij op een positieve manier in staat is gebleken de Middelburgers bij het Molenwaterpark te betrekken. En dat is juist de bedoeling van dit Molenwaterparkproject. De WD-fractie is van mening dat als een groep Middelburgers be reid is een dusdanig groot project als de (her)ontwikkeling van het Molenwaterpark als vrijwilligers in hgn vrije tijd op zich te nemen, de gemeente hen op alle mogelijke manieren moet steunen. Daarom ijvert de WD-fractie ervoor dat het door de vereniging voorgestelde plan van aanpak unaniem'door de raad wordt aangenomen. Zo'n eer ste steun in de rug verdienen de vereniging en alle Middelburgers die daaraan op welke wijze dan ook gaan meewerken. Uiteraard hoort bij een derge lijk project ook een toereikend budget, want een park wordt aangelegd voor minimaal 50 tot 100 jaar. Daarvoor maakt de WD- fractie zich eveneens sterk. Benno Nieuwenhuis fractievoorzitter WD Middelburg bnieuwenhuis@online.nl De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2016 gestart. Aanvragen moeten voor 1 april 2015 bij de ge meente zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volks^ gezondheid of cultuur komen in aanmerking voor subsidie. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Organisaties die al een subsidiere latie met de gemeente Middelburg hebben, krijgen de aanvraagformu lieren voor 2016 automatisch in de bus. Organisaties die nog geen subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, kunnen voor 2016 een aanvraag indienen. Het indienen van een subsidie verzoek geeft geen garantie op subsidie, maar betekent dat deze opgenomen wordt in de subsidieprocedure 2016. Tijdens de procedure zal worden bekeken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvragen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon (0118)67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraag formulier subsidie 2016 en de Algemene Subsidieverordening Mid delburg opvragen; deze kunt u ook vinden pp www.middelburg.nl onder Inwoners Meer Zorg en Welzijn Subsidie. In 1999 is midden op de Markt een lijngoot aangelegd. De 97 meter lange goot is aan het einde van zijn levensduur en wordt daarom ver vangen. Maandag 9 maart start aannemersbedrijf Jac. Ton uit Seroos- kerke met de werkzaamheden, die maximaal drie weken duren. Over de gehele lengte van de Markt wordt het werkvak (100 bij 6 meter) afgesloten met bouwhekken. Hierdoor is het lastig om bijvoorbeeld met een vrachtwagen de Markt over te steken. De bevoorrading van de winkels blijft mogelijk. Ook zullen de winkels gewoon bereikbaar blijven en kunnen fietsers en voetgangers de Markt oversteken langs de zijden. In deze periode worden ook de losliggende natuursteenbanden die de Markt omkaderen vastgelegd en de aanliggende bestrating herstraat. Daarnaast worden de verankerings ogen voor het vastzetten van de marktkramen gecontroleerd en hersteld. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L.C. Priester, tel. (0118) 67 52 26 of l.priester@middelburg.nl. Warenmarkt donderdag 12,19 en 26 maart op Damplein Vanwege de werk zaamheden wijkt de donderdagse warenmarkt van 12, 19 en 26 maart uit naar het Damplein. De zaterdagmarkt wordt wel nog op de Markt gehouden. Afgelopen maandag is de dienstregeling van de bussen veranderd. Op de Stationsbrug is de busrichting vanaf de Kanaalweg (busstation) richting de Stationsstraat verdwenen. Met het vervallen van deze voor het langzaam verkeer gevaarlijke busbeweging, is de noodzaak voor een verkeersregelinstallatie op de kruising Kanaalweg-Stationsbrug vervallen. De verkeersregelinstallatie staat daarom uit. Voor al het verkeer gelden de voorrangsregels zoals aangegeven op de verkeersborden. Foto: Aart van Belzen INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG - r BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Kennisgeving besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij op basis van artikel 2.20 lid 1 en 2.20 lid 5 van het Activiteitenbesluit en de bijbehorende ministeriële regeling maatwerlwoorschriften op 25 februari 2015 hebben opgelegd met betrekking tot geluid en gedragsregels ten aanzien van Philips Liqhting Vitrite Middelburg gevestigd op tiet perceel plaatselijke bekend als Elektraweg 1 te Middelburg. Daarnaast maken burgemeester en wethouders van Middelburg bekend dat zij op basis van artikel 2.1lia 2 onder 1 vqn het Activiteitenbesluit en de bijbehorende ministeriële regeling maatwerlwoorschriften op 26 februari 2015 hebben opgelegd met betrekking tot het voorkomen van risico's voor de omgeving en ongewone voorvallen en voor gedragsregels ter beperking van de geluidsbelasting ten aanzien van Taxi Cen trale Renesse gevestigd op het perceel plaatselijke bekend als Industrieweg 7b De besluiten waarbij de maatwerkvoorschrif ten zijn gesteld en de op het besluit betrek king hebbende stukken liggen gedurende zes weken, vanaf donderdag 5 maart tot en met woensdag 15 april 2015 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie van de gemeente Middelburg Kanaalweg 3 te Middelburg. wordt er door de afdeling Vergunningver- Desgewenst lening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op voornoemde stukken, telefoonnummer (0118) 67 52 48. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de Rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dank kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland - West Brabant. Het verzoek richt u aan: Voorzieningenrechter, team Bestuursrecht, postbus 90006, 4800PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 167,- voor natuur lijke personen (individuele personen) en 331,- voor niet natuurlijke personen, zoals verenigingen, stichtingen, BV'sj. WIJZIGING ARBEIDSVOORWAAR DENREGELING GEMEENTE MIDDEL BURG Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zii in de vergade ring van 20 januari 2015 nebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaar denregeling gemeente Middelburg (67ste wijziging). Deze wijziging betreft aanpassing van de regeling algemene voorwaarden deelname fietsproject uit het cafetariamodel aan de nieuwe werkkostenregeling en anderzijds yan artikel 1 8:11:5 over de ver plaatsingskosten van de Arbeidsvoorwaar denregeling (vergoeding tok en veergelden). De wijzigingen treden met terugwerkende kracht in werking op 1 januari 2015 en lig gen voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 5 maart 2015 tot 29 mei 2015) ter inzage bij de informatiewinkel in het Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders'maken bekend dat zij de volgende aanvragen om'een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Dwarsstraat 6: bouw overkappinq (19-2). y coffee- corner en terras bij banketbakkerszaak 123-2). Langevielesingel 32-36: aanleg sw-riool met uitstroomconstrucfie in singel (24-2). Verwenjstraat 28: wijzigen gevel Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, burg hebben een aanvraag ontvangen om vergunning ingevolge de Wet algemene 1 klingen om 1 ïigingsdii Waldammev waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van-de aanvraag kunnen worden ingezien. - 0 -.00alge bepalingen omgevinasrecht van Zeeuwse Reinigingsdienst B.V. qeleqe irstwering in de gevels van de wonin- omplex: !7-2). woning met VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Buddy Hollystraat 19, 21, 23, 25, 27 en 29 en Johnny Cashstraat 10, 12, 14 en 16: wijziging op de d.d. 8 mei 2012 verleende omgevingsvergun ning voor het bouwen van 10 woningen (wijziging betreft het aanpassen van de borstwering in de ge oen) (7592) [26-2]. Griffioenpad, volkstuincomplex: plaatsen ^blokhut (119885) [27-2). Piet Heinstraat 80: bouw wonin berging (27-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Der den) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na ae tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERP OMGEVINGSVERGUNNING Burgemeester en wethouders van Middel- jen aan de ammeweg 9 te Middelburg De aanvraag heeft betrekking op het gedeeltelijk intrekken van de omgevings vergunningen, onderdeel milieu, voor de opslag en verwerking van andere dan de in de uitzonderingen van categorie 28.10, van bijlage I onderdeel C van net Besluit omgevingsrecht genoemde afvalstoffen, voor zover het afvalstoffen betreft afkomstig van bedrijven. De ontwerpveraunning ligt ter inzage vanaf 4 maart 2015 oij de publieksbalie van de jemeente Terneuzen, Stadhuisplein 1 in lerneuzen van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.30 uur en/of gedurende openingstijden in het gemeentehuis te Mid delburg. Een ieder kan tot en met 15 april 2015, schriftelijk, zienswijzen over de ontwerp veraunning indienen bij RUD Zeeland, Postbus 35, 4530 AA terneuzen. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. In deze periode kunnen ook mondelinge zienswijzen worden ingebracht. Hiervoor wordt gelegenheid geboden na telefonische afspraak. Enkel belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend of belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over ae ontwerpvergunning en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp vergunning kunnen later beroep instellen. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot BJ. Hanning, telefoonnummer (0115) 74 5118 van RUD Zeeland.

de Faam | 2015 | | pagina 8